Skocz do zawartości
IGNORED

4-6-8 omow


marcin07

Rekomendowane odpowiedzi

Ptytanko za 100 punktow.

Yamaha 640 ma przelacznik dla kolumn o nizszej impedencji. i tu pojawia sie pytanie czy przy wiekszosci glosnikow pracujacych przy 8 ohm i przy centralnym 6 ohm nalezy przestawic impedancje systemu w tem nizszy zakres? Czy kolumny 8 omowe beda graly inaczej w polozeniu 4 ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw tak aby przody A or B byly na 4 ohmy - A+B - 8 ohmow, a tyly i centralny min 6 ohmow. Ustaw na ta mniejsza wartosc impedacji - pozycja lewa. Prawa jest dla wszystkich kolumn od 8 ohmow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 ohmow to jest srednia impedancja, nie znam sie dokladnie na tym ale gdzies slyszalem ze impedancja moze w pewnych momentach byc mniejsza. Ja mam kolumny 8 ohmowe a i tak mam ustawione w pozycji lewej (od 4 ohm) i roznicy po przelaczeniu na druga pozycje nie zauwazylem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kolumna nie ma równego przebiegu impedancji. Im większa impedancja (tzn niższa ale liczbowo wyższa) tym łatwiej wysterować kolumnę. Dziwne że w tranzystorach jest przełącznik impedancji. Świadczy to raczej o słabym zasilaniu. Lampki mają odczepy dla poszczególnych impedancji.

Jeśli określać impedancję dla wzmacniacza to tę najniższą - ale tutaj reguły nie ma. Wszystko zależy od konstrukcji. W testach "Audio" są wykresy przebiegu impedancji - jeśli twoje kolumny tam były to możesz zaglądnąć. A tak wogóle to można to po prostu zrobić na słuch. Producenci różnie to podają - najczęściej podają średnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem i rozpoczałem na ten temat nowy wątek. Pomóżcie: mam kolumny Dali. Zestaw 4 ohmy (kazda tzn centrum i tyły też). Yamaha 440 ma mozliwośc pracy w 4 ohmach ale ponoc tylko przody. Co z resztą? Nie mam Yamahu ale sie "szykuję", czy to oznacza, że na centrum i tyły musze szukać 8 ohmowych? Czy też przełącza sie całość systemu (ale laboratorium Audio - ostatni numer, nie przewdiuje takiej sytuacji tzn. przy 4 ohmach pracuja tylko przody jako stereo - tak mi sie wydaje). Pomocy. Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.