Skocz do zawartości
IGNORED

Łączenie sprzętu różnych producentów


Victus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dość ogólne. Czy spotkaliście się może z negatywnymi skutkami łączenia urządzeń różnych producentów w jeden system, ewentualnie jednego producenta, ale pochodzących z różnych serii? O ile nie widzę możliwości konfliktu w przypadku łączenia np. wzmacniacz - tuner (jeśli mówimy o tunerze jako li-tylko źródle sygnału), ale już połączenie z korektorem graficznym, czy też kwestia zdalnego sterowania pod jednym pilotem (zwykłe połączenie Remote Control), pozostaje dla mnie otwarta. Czy pilot nie obsłuży w ogóle takiego tunera, czy może tylko podstawowe funkcje?

 

Pozdrawiam.

>sterowania pod jednym pilotem (zwykłe połączenie Remote Control), pozostaje dla mnie otwarta. Czy

>pilot nie obsłuży w ogóle takiego tunera, czy może tylko podstawowe funkcje?

 

Niemożliwe, by udało się sterować w ten sposób urządzenia różnych firm. Zaawansowane piloty programowane dodawane do np. amplitunerów k.d. zrobią to bez problemu, pod warunkiem, że każdy klocek ma swój odbiornik.

 

W obrębie jednej firmy problemy nie występują, może jedynie brakować niektórych bardziej zaawansowanych lub nie występujących w danej serii funkcji. Przerabiałem to w sprzęcie Sony- pilot od prostej, nowej, jednoczęściowej wieży sterował wieżę z amplit. k.d. sprzed 6-ciu lat. Jak pisałem wcześniej, wielu funkcji pilot nie posiadał, ale system kodów się nie zmienił.

Pilot jednego producenta działa tylko z jego urządzeniem lub grupą, np. pilot do jedengo tunera będzie działał z innymi tunerami tej samej firmy, podobnie z CD. Pilot od wzmacniacza lub amplitunera obsługuje też najczęściej pozostałe urządzenia producenta. Łącze remote wykorzystuje się w przypadku urządzeń do których nie ma dołaczonego pilota lub nie posiadają one odbiornika IR, różnie więc z tym bywa w zależności od przypadku.

 

Niektóre piloty zwł. te od ampli(tunerów) obsłużą tylko podstawowe funkcje CD, a np. jakiś zaawansowanych funkcji edycyjnych czy strojenia tunera już nie. Potrzebny jest dedykowany pilot z tymi funkcjami.

 

Pewnym wyjściem w przypadku popluarnych urządzeń różnych producentów są piloty uniwersalne.

 

Bezpośrednio negatywnych skutków łacznia różnych sprzętów nie ma - co najwyżej brzmieniowo mogą ze sobą nie współgrać.

 

Korektor odłączyłbym z systemu, ew. podpiął tylko na wyjście magnetofonowe wzmacniacza jako analizator widma sygnału dla źródła jeśli już musi być tam obecny - obecnie jest on urządzeniem całkowicie zbędnym i wypaczajcym dźwięk.

Negatywny skutek, moze byc problem z dobraniem klockow pod wzgledem wygladu, np. odcien czerni, czy szerokosc. Niby wszystkie powinny miec 43cm, ale np. Pionieer sie nie stosuje do tego.

Nikt się nie stosuje do tego.

Przykłady:

Sony-430mm

Denon 435mm

Pioneer 420mm

Akai 425mm

Kenwood 440mm

Marantz 420mm a później 439mm

Onkyo 450mm a później 435mm

Yamaha 435mm

Nakamichi 430mm

 

Generalnie mamy rozrzut pomiędzy 420 a 450mm, w skrajnych wypadkach różnica szerokości może wynieść aż 3cm.

sa firmy jak np:Meridian,ktore wyposazaja swoj sprzet w pilota uczacego sie od orginalnego pilota wszystkich funkcji,poprostu przystawiasz piloty infra redami do siebie,wciskasz funkcje w orginale,wybierasz przycisk w pilocie meridiana,i programujesz guzik do danej funkcji pilot ma 11 zrodel wyboru wiec mozna zaprogramowac caly system lacznie z telewizorem,dvd,itd...

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

  • 2 tygodnie później...

Zloty:

"... Niby wszystkie powinny miec 43cm ..."

 

Zdaje się, że faktycznie najwięcej klocków ma taką szerokość. Ale chyba nie jest to jakaś obowiązująca norma.

Jak już napisał McGyver, większość klocków ma szerokość pomiędzy 42 a 45 cm, ale i poza tymi granicami też by się znalazło to i owo.

 

A co do pilotów, to kiedyś miałem okazję trafić na przypadek, że można było obsługiwać trzy wzmacniacze różnych firm zamiennie pilotami od każdego z nich.

Były to CHYBA Arcam, Audio Analogue i Sphinx. Ale to było kilka lat temu i nie jestem pewien, czy to były właśnie te firmy.

Janusz z Torunia

Tak, kody Philipsa są najczęściej spotykane, jednak tu też może kryć się pewien "myk"- pilot philipsa może sterować telewizorem Triluxa (Pamięta ktoś tę markę?), ale trzeba zapamiętać, że na głośności są kanały, mute to menu, a txt włącza się przyciskiem AV, itp...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.