Skocz do zawartości
IGNORED

6F5P


gregorek1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to jest za lampa? Na internecie znalazłem sprzeczne informacje na jednej stronie pisze że to odpowiednik ECL 86 a na innych że to odpowiednik ECL 85.Próbowałem je na swoim OTL słuchawkowym który gra na ECL 86 ale nic nie gra.Może trzeba zmienić napięcie takie jak na PCL 86?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6F5P=ECL85. Pięć! Lampa telewizyjna, pracująca w ukĸadach odchylania. Ma inny punkt pracy niż ECL86.

Dalej, szóstka na początku oznacza napięcie żarzenia 6.3V, więc masz dobre, nie trzeba zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz ale nie do końca ją zrozumiałem.Napiecie mam dobre ale lampa się nie nadaje do mojego wzmacniacza czy tak?Wybacz mi moją niewiedzę po prostu kupuję to co inni wyprodukują.Kupiłem te lampy na allegro a sprzedający napisał że jest to odpowiednik ECL 86.Chciałem sprawdzić czy te lampy zagrają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorek, oprócz napięcia żarzenia podawanego na grzejnik, które w przypadku lamp z nazwą rozpoczynającą się na "E" i 6 wynosi 6.3V (a w przypadku lamp z nazwą rozpoczynającą się na "P" zamiast napięcia powinien to być prąd 300 mA), należy im (lampom) zapewnić odpowiednie napięcia także na pozostałych wyprowadzeniach. Prawidłowe żarzenie to tylko punkt pierwszy, podstawowy, dalej konieczne jest zapewnienie odpowiedniego napięcia na anodzie oraz siatkach, przy czym najważniejsza jest siatka sterująca. Równie dobrze zamiast lampy mógłbyś wstawić w układ żaróweczkę 6.3V, taką jak do oświetlania skali w klasycznych tunerach Marantza i dziwić się że ci układ nie działa.

Sprzedawca na Allegro albo wprowadził cię w błąd albo sam był niedoinformowany.

Na lampie ECL85 pewnie da się zrobić wzmacniacz ale wymaga ona innych warunków pracy, innych napięć, innych rezystorów w "otoczeniu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.