Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DP-300F - jaka wkładka?


w35iktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jestem u Was "nowy" :)

Kupiłem ostatnio DP-300F i zawiodłem się... . W miarę ładnie wygląda - mógłby miec nóżki z paskiem w kolorze złota - reszta pasuje mi do całości. Ale to mało ważne :). Słychac go dopiero od 10 "na gałce" - używam RIAA we wzmacniaczu, mechanika głośna i trochę sztywna. Interkonekt w chińskim stylu - chętnie skorzystam z pomocy w przeróbce. W miarę solidne ramię. Brakuje mi "neonka"- mimo, że nie potrzebny przy talerzu. DZWIĘK cichy, nie czuję pasma i dynamiki. Jedyny plus to brak "brr"... . Nie wiem i nie mogę uzyskac info jaka wkładka w tym urządzeniu pracuje?. Poradzcie mi proszę, czy wymiana wkładki (i na jaką?) przyniesie efekt?. Zaczynałem 30 lat temu od Elizabeth Stereo i Cyryla, potem był Radmor i G 8010 - było "brr", ale i pasmo i dynamika. Bez gramofonu zestaw MF "chodzi" jak marzenie - wszystko jest doskonale spasowane - długo wybierałem system.

Co WY na to? Co zrobic z tym patefonem?

Pozdrawiam, W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w35iktor, 11 Lip 2007, 00:15

Co do TT to sie nie wypowiadam..... (brak doświadczenia...:))) co do wkladki to, moim zdaniem , powinienieś zamontować coś z mocnym sygnalem.....np. Goldring 1012 GX....6.5 mv powinno "ruszyć" Twój pre....pozdrawiam - Andrzej.

Ps.

tu masz link do proponowanej przeze mnie wkładki (strona oferuje ich dużo więcej.....:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego,

ja też myślę, że to kwestia wkładki, bo trochę przesadzam z wymaganiami od phono za 1200 zł... . 10 lat temu za CD MF A2 zapłaciłem prawie trzy razy tyle i chciałbym, żeby taraz budżetowy analog zagrał lepiej - absurd!!!

Przy dobrym, współczesnym "naleśniku" gra pięknie - tylko cicho - więc, zgodnie z tym co napisałeś to kwestia efektywności wkładki - dziękuję!

Jestem fanem wytworów "Musical'a", szczególnie z końca lat dziewięcdziesiątych. Przed A220 miałem krótko A2 i jako człowiek grający kiedyś na skrzypcach i w orkiestrze uważam, że trudno o zródła lepsze w cenach do 10kzł za klocek. Oczywiście bardzo ważne jest spasowanie całości, a KT2, przy skuteczności 96db to "ROZKOSZ". Takiego środka i wolno wibrującego dołu nie słyszałem w znacznie droższych systemach.

Ale ze sprzętem jest jak z whisky - dobra jest ta (jak mówią Szkoci), która... Ci smakuje :)))

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz, W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że zmienisz wkładkę na 5-6,5mVout niewiele zmieni ... w Twoim wzmaku prawdopodobnie siedzi pre który ma bardzo małe wzmocnienie - podejrzewam 36-40dB max.... to po prostu tak będzie grać. Proponuje kupić na początek zabawy Ortofona 510mkII (3mVout) i dodać pre z większym wzmocnieniem.

 

....ale coś się nie zgadza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu jest napisane, że ten TT ma już preamp i można go podłączyć do wejścia AUX we wzmaku - a jak jest u Ciebie?

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już to przerabialem. Przez denonowski pre i musicalowskie AUX idzie równie cicho tylko przez musicalowskie pre jest poprawniej. Dlatego sądzę, że wkładka jest licha. Dzięki i pozdrawiam.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Hejka

U mnie po podłączeniu przez Phono do wzmaka Denona gramofon gra głośno na standardowej wkładce. Nie przekraczam 5, szczególnie na nowych płytach sygnał jest mocny! Jeszcze nie próbowałem opcji przez AUX, ale sądzę że grać będzie równie mocno! Pewnie coś jest ze wzmacniaczem.

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z grupy DJ-skich SHURE M 44-7 ,aż 9,5 mV - czuć wykop.

 

Miałem tą wkładkę i rzeczywiście łeb urywa.

Ale do słuchania skrzypiec, to myślę że się nie nadaje, nie ma barwy.

Do metalu jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzedaję te gramofony i inny preamp nic tu nie pomoże.

Podłączałem w pracy pod Yamahę A 2000 i Denona PMA 1500, mają nieałe preampy jak na współczesne integry. Było bardzo cicho.

Tej wkładki nie ma nawet w katalogu Denona.

To coś jak dołączone interekonekty do CD.

Ta sama klasa.

Z tanich wkładek osobiście polecam Grado Black - ok 140 zł.

Chociaż może przy niektórych gramofonach może buczeć od silnika.

Jest nieekranowana.

Na tym Denonie nie sprawdzałem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten gramofon kiedyś w sklepie, przypatrzyłem się też tej wkładce. To jest chyba najprostsza z możliwych Audio-Technica, prawdopodobnie model 3600, albo 71, może 91. Trudno stwierdzić bez odkręcenia jej od headshella i obejrzenia górnej ścianki wkładki. Kosztuje tyle co pół porządnej płyty, zbyt wyrafinowanego dźwięku nie można się w tej sytuacji spodziewać.

Kiedyś miałem AT 3600L - grała tak jak inne tanie wkładki, ani specjalnie głośno, ani specjalnie cicho. Z Musicalem gra być może cicho, bo czułość tego wzmacniacza jest nienajwyższa.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina preampu tylko wkładki. Z PMA 1500 też gra cicho a czułość ma dobrą. Wiem bo miałem w domu i słuchałem na innych wkładkach.

Nie jest to AT 3600. Nie ma wogóle logo AT. Poza tym 3600 ma czarną igłę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Ponawiam pytanie żeby nie tworzyć nowych tematów. Gwiazdor przyniósł mi piękny złoto - srebrny model tytułowego Denona. Z tego co zdąrzyłem poczytać wkładka która tam jest zamontowana to no name. Także ponawiam pytanie jaka wkładka do tego modelu. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to 300-400zł. Słucham jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

barca, 28 Gru 2009, 11:58

 

>Ponawiam pytanie żeby nie tworzyć nowych tematów. Gwiazdor przyniósł mi piękny złoto - srebrny

>model tytułowego Denona. Z tego co zdąrzyłem poczytać wkładka która tam jest zamontowana to no name.

>Także ponawiam pytanie jaka wkładka do tego modelu. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to 300-400zł.

>Słucham jazzu.

 

Mam również ten gramofon i zupełnie nie dawno miałem identyczny dylemat. Niezrozumiałym dla mnie jest to, że nie można tago prostego ale bardzo schludnego i estetycznego gramiaka dostać z dobrymi denonowskimi wkładkami tj. DL-103 albo DL-110 - byłaby by co prawa sporo droższa a;e za to zupełnie inna maszyna. Wracając do tematu - ja zdecydowałem się na bardzo udana i tanią wkładkę: grado black i muszę przyznać, że po wygrzaniu (trzeba tej wkładce dać trochę czasu) jest spora różnica na plus. Bas może nie jest tak głęboki jak na systemowej wkładce ale jest za to dobrze kontrolowany i krótki. Największą różnicę to słychać w średnicy - muzykalność i dożo lepsza barwa wokali bezdyskusyjna. Góra jest dość łagodna i nie jest to szczyt detaliczności ale wiele złego nie można jej zarzucić. Grado przy swojej cenie to naprawdę perełka - polecam. Gdybym jednak dysponował trochę większym budżetem to sprawdziłbym jednak w pierwszej kolejności w/w wkładki Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj mf-100 Unitry-Fonica - można kupić nowe razem z handsheelem za 80 zł - dużo nie ryzykujesz - gram na tym prawie 7 miesięcy i jest bardzo ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się skusiłem na ten gramofon Denona i jestem jego użytkownikiem od ponad roku, po pewnym czasie doszedłem do podobnych wniosków i zmieniłem wkładkę na "Grado Prestige Blue" koszt to coś ok. 310 PLN.. , ponieważ załączona wkładka to chyba tylko jest po to aby była jako rozruchowa. Po wymianie stwierdziłem znaczącą poprawę brzmienia, głośności i detaliczności, osobiście uważam że dokonałem właściwego wyboru zarówno gramofonu jak wkładki, sądzę że brzmienie jest lepsze niż modeli pro-ject których dane było mi słuchać. Nie wiem czy używana przez mnie wkładka jest ekranowana (może któryś z forumowiczów wie?), ale w moim zestawie efekt przydźwięku nie występuje.. pozdrawiam:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaroc, 12 Sty 2010, 16:03

 

>Sam się skusiłem na ten gramofon Denona i jestem jego użytkownikiem od ponad roku, po pewnym czasie

>doszedłem do podobnych wniosków i zmieniłem wkładkę na "Grado Prestige Blue"... Nie wiem czy używana >przez mnie wkładka jest ekranowana (może któryś z forumowiczów wie?), ale w moim zestawie efekt >przydźwięku nie występuje.. pozdrawiam:-)

 

Wszystkie wkładki Grado z serii Prestige nie są ekranowane ale ja również potwierdzam, że z Denonem DP-300F efekt przydźwięku albo jak kto woli brumienia nie występuje.

 

Poniżej podaję link z wykazem gramofonów w których przetestowano wkładki Grado i odnotowano wystepowanie lub niewystepowanie w/w brumienia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do samego DP-300F to też uważam, że po wymianie wkładki to całkiem fajny gramofon - oczywiście w swoim przedziale cenowym.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Widziałem ten gramofon kiedyś w sklepie, przypatrzyłem się też tej wkładce. To jest chyba najprostsza z możliwych Audio-Technica, prawdopodobnie model 3600, albo 71, może 91. Trudno stwierdzić bez odkręcenia jej od headshella i obejrzenia górnej ścianki wkładki. Kosztuje tyle co pół porządnej płyty, zbyt wyrafinowanego dźwięku nie można się w tej sytuacji spodziewać.

Kiedyś miałem AT 3600L - grała tak jak inne tanie wkładki, ani specjalnie głośno, ani specjalnie cicho. Z Musicalem gra być może cicho, bo czułość tego wzmacniacza jest nienajwyższa.

Pozdro,

Yul

 

 

W tym Denonie fabrycznie zainstalowana jest wkładka Audio-Technica AT91, czyli ogólnie mocno taka sobie. Po wymianie na AT120E/T - niebo a ziemia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

żeby nie zakładać kolejnego tematu zadam pytanie tutaj,

mam 300f oraz standardową wkładkę, wcześnej miałem pre Tandberg 4038 i to podpięte pod yamahę pc640 a to pod magnaty 555 i byłem umiarkowanie zadowolony, teraz kupiłem pre Yamaha c50 i się przymierzam do wymiany wkładki, bedzie to denon tylko który polecacie?:

103

110

160

w grę wchodzą tylko denony ze względu na rabat jaki mogę uzyskać. muzyka to jazz, rock, soul, electro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Benjamin Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać kolejnego tematu zadam pytanie tutaj,

mam 300f oraz standardową wkładkę, wcześnej miałem pre Tandberg 4038 i to podpięte pod yamahę pc640 a to pod magnaty 555 i byłem umiarkowanie zadowolony, teraz kupiłem pre Yamaha c50 i się przymierzam do wymiany wkładki, bedzie to denon tylko który polecacie?:

103

110

160

w grę wchodzą tylko denony ze względu na rabat jaki mogę uzyskać. muzyka to jazz, rock, soul, electro...

Denon Dl-103 do tego typu ramion się zupełnie nie nadaje. Poza tym to jest niskopoziomowa wkładka MC, jesteś pewny że masz w pre sekcję do MC LO, dostosowaną do napięcia rzędu 0,3 mV? Jeśli już te Denony, to raczej 110 lub 160, bo są lepiej dopasowane własnościami mechanicznymi do częściej spotykanych, lżejszych ramion. Tyle tylko, że to z kolei wysokopoziomowe MC. Można wprawdzie je podłączyć do normalnego wejścia dla wkładek MM, ale z uwagi na ich niskie napięcie wyjściowe (poniżej 2 mV) jest prawdopodobne, że będzie cicho grało.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre ma takie parametry:

Technische Daten

 

Eingang (Empfindlichkeit/Impedanz)

Phono MM 2,5 mV/100 Ohm oder 47 KOhm, Phono MC 100µV/100 Ohm

Aux, Tape, Tuner 150mV/47 KOhm

Ausgang (Pegel/Impedanz)

Pre-Out 1,5V/47 KOhm

Rec-Out 150mV/470 Ohm

Frequenzgang:

Klangregelung

Bass: Einsatzfrequenz regelbar

Höhen: Einsatzfrequenz regelbar

Loudness: Nein

Subsonic: 15 Hz, schaltbar

Mute: Ja

Direct/Line-Straight: Disc-Direct, Klangregler abschaltbar

Brummspannungsabstand (kurzgeschlossen): 105dB

Stereokanaltrennung: 85 dB

Signalrauschabstand:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor MC w pre masz, ale ja Ci jednak odradzam tego Dl-103, no chyba że lubisz słuchać ciapowatej średnicy bez basu i wysokich tonów, bo tak plus/minus na tym ramieniu ta wkładka zagra. Zobaczymy też czy inni będą się chcieli w tej kwestii wypowiedzieć i co napiszą. Sekcja MM w pre też oczywiście jest, ale brakuje dość ważnej informacji o wzmocnieniu (gain) tego pre, po to aby ocenić jak głośno będzie grało ze 110 lub 160. Cenną rzeczą w pre jest odłączalny filtr subsoniczny, bo czasem się przydaje w przypadku prostszych napędów i pogiętych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowany na 103 nie jestem, chcę żeby to w miarę możliwości zagrało, denon dla tego, że moge mieć naprawdę tanio. yamaha c50 filtr subsoniczny posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowany na 103 nie jestem, chcę żeby to w miarę możliwości zagrało, denon dla tego, że moge mieć naprawdę tanio. yamaha c50 filtr subsoniczny posiada.

Przy pokrętełku PHONO MM masz cztery pozycje - przepisz te napisy po kolei, bo literki tak małe że przeczytać nic nie mogę.

Jak możesz mieć rzeczywiście tanio, to bierz ostatecznie te 110 lub 160. Tylko żebyś potem pretensji do mnie nie miał, że gra Ci znacznie ciszej niż z CD. Wkładkę najwyżej odsprzedasz, a jak tanio kupujesz, to bez straty albo i z zyskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se gałkie podkręci :-)

 

110 i 160 grają tylko trochę ciszej od przeciętnej MM. Jak dla mnie to jest to pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to coś ułatwi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se gałkie podkręci :-)

 

110 i 160 grają tylko trochę ciszej od przeciętnej MM. Jak dla mnie to jest to pomijalne.

Senior, ja z tym cichszym graniem gramofonu od CD nie mam problemu, choć obecnie...to nawet nie wiem jak głośno grają gramofony w porównaniu do CD, bo odłączyłem cedeka od sieci i wzmacniacza. Ale na forum jest to często przez innych przedstawiane jako problem, aczkolwiek jest to problem pozorny. Pozorny dlatego, że najpierw trzeba wyrównać poziomy z obu źródeł, a dopiero później brać się za porównywanie dźwięku, a nie zaczynać porównania dźwięku z gramofonu i CD przed wyrównaniem poziomów.

Z danych które przedstawił B.B. wynika, że będą z tymi Denonami 110 i 160 małe problemy, bo one dają napięcia (znamionowo 1,8 mV) niższe niż czułość wejściowa pre Yamachy (znamionowo 2,5 mV). Ale jak się bardziej volumiaka podkręci, to posłuchać się da.

Benjamin, te pozycje przełącznika dla MM, to nic innego jak regulacja pojemności (100, 220 i 320 pF). Będzie to przydatne przy odsłuchu typowych wkładek MM, dopasujesz lepiej wejście gramofonowe przedwzmacniacza do wkładki i kabli. Powinno to być wyraźnie słyszalne.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za rady, na pewno skorzystam, czyli reasumując 103 odpada, więc skupić się na 110 lub 160 i metodą prób i błędów dopasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul

Preamp na którym słuchałem 110 ma 2mV. I mimo tego różnica głośności w stosunku do zwykłej MM nie była duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

dziękuje za rady, na pewno skorzystam, czyli reasumując 103 odpada, więc skupić się na 110 lub 160 i metodą prób i błędów dopasować.

Weź raczej 160-tkę. Będzie miała odrobinę przyjaźniejszą podatność i ciut lepszy szlif igły.

Podzielam pogląd/wątpliwość Yula co do wystarczającego wzmocnienia sygnału przez sekcję MM.

Chyba żeby trafo 1:2 dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot z takimi wynalazkami jest taki, ze wymagają innej impedancji wejściowej. Od 1k ... 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.