Skocz do zawartości
IGNORED

Co sądzicie o kolumnach YAMAHA


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak w temacie zamierzam kupić kolumny przednie ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji zastanawiam się nad modelami od NS-150 do NS-300, mój amplituner to YAMAHA RXV-740 chciałbym żeby to były kolumny YAMAHA ponieważ centralny i subwoofer też jest YAMAHY, no chyba że macie jakieć inne propozycje. I jeszcze jedno czy ma ktoś takie połączenie sprzętowe? Jak to gra? Słyszałem, że YAMAHA najlepiej współpracyje z B&W ale te kolumny są znacznie droższe a pozatym musiałbym zmienić i centralny i subwoofer. Proszę o jakąś poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to o B&W powiedzial Ci ktos z Audioklanu

wydaje mi sie ze tutaj klucz sprzetowy na niewiele sie zda bo od glosnikow lepsze sa firmy robiace "w glosnikach". &40 do dobry ampli i zasluguje na cos lepszego niz glosniki yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek: Z tymi B&W to akurat prawda. Słuchałem 430 podłączonej do NS-300 i to była porażka, ale po prostu na całej linii.

Słuchałem 603 s3 i to jest rewela. Niestety nie bardzo mnie na nie było stać, więc wziąłem używane 603 s1. Też grają czadowo, tylko basik nie tak twardy jak w s3, choć po ostatnim przemeblowaniu też daje nieco w żołądek.

Darek moja rada - jeśli wydałeś taką kupę forsy na 730, to nie skąp na kolumny tylko kup naprawdę dobre - na B&W z importu się nie zawiedziesz a zapłacisz jakieś 2600-2700 za 603 s3. Jakbyś je odsłuchiwał to pamiętaj też, że one brzmią zupełnie inaczej w sklepie a inaczej w pokoju (zwykle w domu znacznie lepiej ;-)))

O kolumnach Yamaha zapomnij, Yamaha robi dobre amplitunery ale ich kolumny uważam za nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie zmieniam, jeszcze mam parę miesięcy gwarancji, poza tym mam nadzieję, że co miało się zepsuć, to już sie zepsuło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam yamahe 730 i do nieje kolumny B&W (602 s3, 601 S3, LRC60 i ASW 600) i jestem bardzo zadowolony, mam je prawie 1,5 miesiąca (wcześniej miałem JPW AP2, kolumny niezłe, ale tylko stereo, a wolałem nie ryzykować w dobieraniu od innego producenta). Mi ich gra z yamaszką odpowiada :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rxv1300 i grają z b&w 603s3. Niby ok, ale trochę brakuje mocy! Nie wiem jak to z 740 będzie. W sypialni grała rxv800 z 602s3 i było ok. Teraz córka mi zabrała, więc kupiłem 640 i zdecydowanie jest słabsza od 800, w instrukcji pisze, że różnica niewielka, ale jednak. Z b&w najlepiej wg mnie gra centralny, mam w dużym 600, a w sypialni 60, i to jest to. Pamiętać trzeba, że wszystkie amplitunery kłamią z mocą, bez wyjątku, a niektóre kolumny potrzebują niezłej pary. Z b&w raczej poleciłbym serie 300, jest mniej wymagająca,dużo tańsza i dobra. Pamiętaj też, że sławne 8 ohm w kolumnach to zazwyczaj wielka lipa, począwszy od tannoii ,przez b&w aż po wysokiej klasy sprzęt. Mało firm pisze tak ,jak jest naprawdę. Dlatego trzeba koniecznie posłuchać. pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.