Skocz do zawartości
IGNORED

prydzwięk sieciowy


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

jestem laikiem i nie bardzo rozumiem co oznacza określenie lampy bateryjne ?

A co do przydzwięku to jest są w ofercie monobloki na 300B PP Audiona w atrakcyjnej cenie ale niestety "brumią" i stąd mije pytanie czy da sie coś z tym zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te monobloki to push pull, więc przydźwięk sieciowy, pochodzący od słabego filtrowania zasilania anodowego powinnien się podobnoż niwelować. Możliwe jest, że odpowiedzialne za brum jest żarzenie lampy, chociaż tutaj niech się wypowiedzą osoby które mają doświadczenia z lampami bezpośrednio-żarzonymi. Możesz zrobić prosty eksperyment który pomoże ustalić czy na pewno jest to brum z sieci. Jeżeli zbliżasz rękę do wzmacniacza to czy brum się zwiększa, czy też jest bez zmian? Może preamp, regulacja głośności tworzy pętlę masy z monoblokami i generuje brum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre! U mnie wieczorem jest 244-245V w gniazdku ale w ciągu dnia 232V czyli muzyki mogę sobie posłuchać tylko rano, jak jestem w szkole.

A przedwojenne radio, zaprojektowane na 220V to już tak brumi że się żyć odechciewa.

Dziewczyna narzeka też że peerelowskie żelazko po babci zaprasowuje kanty na krzywo- przeżarzone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.