Skocz do zawartości
IGNORED

Kompresja WMA; trzaski pomiędzy utworami


henry01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kłopot jak w temacie: kompresuję CD do formatu WMA programem dBpoweramp Music Converter, kodekiem WMA 9.2 ustawionym na VBR 48kHz. Jakość kompresji bardzo dobra; w takiej postaci odtwarzam odtwarzaczem DVD, ale jest jeden problem. Otóż gdy kompresuję całą płytę, pomiędzy utworami w miejscu indeksu występuje trzask. Można skompresować każdy utwór z osobna i wtedy trzaski nie będą występowały, ale wtedy program do nagrywania wstawi przerwę pomiędzy nimi, co w przypadku połączonych kawałków może być denerwujące. Można ustawić program do nagrywania tak, żeby nie robił przerw, ale chyba nie da się tego zrobić w odniesieniu tylko do np. dwóch, czy trzech kawałków na płycie, resztę pozostawiając z przerwami? Myślałem o połączeniu dwóch oddzielnie skompresowanych utworów w jakimś programie do obróbki dźwięku, np. CoolEdit Pro, ale kiedy zrobię takie połaczenie, zniknie indeks i wyjdzie jeden utwór, a to mi nie odpowiada. Może macie jakieś pomysły, czy własne doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej to zrobic sprawdzonym programem? sciagaj EAC i jedziesz.

tu masz prawidlowe ustawienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

"..czyli odtwarzasz WMA nagrane na płytkę w DVD?.."

 

Tak. Mam budżetowy sprzęt i powiem szczerze nie słyszę różnicy między dobrze zrobionym WMA, a CD audio. Porównuję podłączone jednocześnie DVD i odtwarzacz CD, ta sama płyta skonwertowana kodekiem Windows Media Audio 9.2 VBR Quality 98, 44 kHz vs CD. Może gdybym jakoś bardzo dokładnie sprawdził scenę, wybrzmiewanie instrumentów czy barwę, byłoby to słyszalne, ale to mnie nie interesuje. Słucham muzyki, a ta kompresja jest bardzo akceptowalna, w przeciwieństwie do mp3, które kastruje wysokie tony i zaraz to słychać; mówię oczywiście o bezpośrednim porównaniu, podczas przełączania żródła naprzemiennie. Po co to robię? Dla uniwersalności rozwiązania, bym mógł posłuchać muzyczki zarówno w odtwarzaczu CD jak i DVD, jeśli akurat takowy jest podłączony. Dochodzi jeszcze upchnięcie wielu płyt na jednym krążku, czyli wygoda.. może na starość będę z namaszczeniem wkładał płytę CD do szuflaady CD-eka i oglądał sobie okładkę płyty, teraz po protu słucham i tak mi odpowiada :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz osiągnąć, jeśli dobrze rozumiem, zwą gapless playback. Obawiam się, że ciężko o DVD z taką funkcją. To raczej domena odtwarzaczy komputerowych, ma to np. WMP11 i foobar. Niektóre klony ajpoda też grają gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_

 

Wychodzi na to, że miałeś rację z tym gapless, bo problem leży nie w samym zgraniu, ale w sposobie odtwarzania. Windows Media Player radzi sobie doskonale, ale stacjonarne sprzęciki już nie. Dziwi mnie też, że jednak Foobar wstawia trzask. Może u mnie ten Foobar jest źle poustawiany? Mam do niego gotowy profil - stereo sciągnięty z jakiegoś forum foobarowców.

 

majmaj

 

Dzięki za poradę. Niestety nie mogę zaprząc EAC-a do zgrywania w formacie WMA, mimo załadowania profilu, który podałeś w linku. Ciągle mi coś z nim nie wychodzi podczas kompresji.. Teraz zresztą to już traci sens, dlatego, że problem nie w zgrywaniu, ale w odtwarzaniu.

 

Jeszcze raz dziękuję za zaiteresowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie chcę zrzucić własną płytę CD !!! na własny server i nie mogę ;-(

Problem jest z płytkami Blue Note !?

EAC mówi ,że nie może itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.