Skocz do zawartości
IGNORED

jaki Tv jest teraz najlepszy???


Gość kkmlyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm jakby się tak zastanowić TV też ma głośniki, więc hehhehe

 

Ja polecam to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Trudno w klasie 21-25" kupić na prawdę dobry telewizor, chociażby ze względu na to że urządzenia z nowoczesną elektroniką 100Hz przeważają w modelach z kineskopem od 29". Radziłbym zastanowić się nad organizacją pomieszczenia i zaadoptowaniem ekranu o takiej właśnie przekątnej. Oczywiście należy rozglądać się za modelem posiadającym pewne cechy, zawężające grono potencjalnych wyborów. Podstawowe aspekty to: płaski kineskop, elektronika 100Hz, przy czym w wypadku obu rzeczy należy zwrócić na nie szczególną uwagę - wiele telewizorów posiada kineskop "płaski" zamiast płaskiego, natomiast elektronika tańszych telewizorów 100Hz powoduje wiele efektów ubocznych degradujących obraz. Aby dostrzec te rzeczy wystarczy przez kilka minut uważnie przyglądnąć się danemu telewizorowi. Kolejne aspekty to już parametry samego kineskopu (o tym w dowolnym przewodniku zakupu telewizora/monitora). Domyślam się że sekcja dźwięku nie będzie wykorzystana z racji towarzyszącego sprzętu audio i jeśli tak to dobrze gdyż podczas będzie można skupić się na jakości samego obrazu i nie będziemy zastanawiali się nad telewizorem z dodatkowym głośnikiem niskotonowym, systemami uprzestrzenniania dźwięku i tym podobnymi śmieciami. Następna rzecz to okres gwarancji i niska awaryjność - o tym nie zostaniemy poinformowani w sklepie ale jest wiele miejsc gdzie można zaczerpnąć opinie, chociażby strony z recenzjami indywidualnych użytkowników. Swoje oceny możemy jeszcze porównać z jakimś testem w prasie jeśli chcemy się utwierdzić w wyborze. Temat jest na prawdę obszerny, ale mam nadzieje że tymi kilkoma zdaniami chociaż przekonałem do zainwestowania w coś "na dlużej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telewizor był niedawno narzędziem testowym. Jeżeli sprzęt grał lepiej od niego, to już był to dobry wynik:-))) A tak na poważnie, gdybym miał teraz kupować jakiś TV, to tylko 100HZ. Wkurza mnie to miganie. Wystarczy stanąć w sklepie przed ścianą z pięćdziesięcioma telewizorami. Zgłupieć można:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Marek

Ja mam 14 letniego Sony 29"

oczywiście 50Hz

Miganie przy 50 Hz jest mniej dokuczliwe niż w nowych telewizorach. Jego trwałość też jakby wyższa :-)

Z tym miganiem to jest kwestia luminoforu bo wystarczyłoby dać luminofor żarzący w miarę równo przez 1/50 i po problemie. Przy modelu z maską na 100 Hz obraz 50 Hz zawsze będzie wyglądał zdecydowanie gorzej. Przecież filmy są kręcone z prędkością 25 razy na sekundę. Nowe plazmy często nie mają już układów 100Hz (chociaż często to jeszcze) a ich praca jest ustawiana na 60Hz (niestety USA i Japonia to większe rynki więc my z PALem możemy się najwyżej podrapać) a cykliczne utrzymywanie fluorescencji gazu jest podtrzymywane właśnie przez taki czas a problemów z obróbką 100Hz wtedy już nie ma. Oczywiście że plazma ma przetwornik podający ekranowi obraz bez przeplotu bo jedynie wtedy ma to sens.

 

Monitory mają luminofor o bardzo krótkim czasie żarzenia żeby osiągnąć płynne zmiany częstotliwości odświerzania.

Wystarczy kupić lcd i po problemie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , Thomsony seria Diva to zupelnie przyzwoite TV. Kineskkopy Diva bazuja na technologii Trinitrona na ktora patent juz wygasl, ale Sony zastrzeglo sobie znak towarowy i ciagle napis Trinitron moze byc tylko Soniakach.

Nie polecam natomiast Philipsa, primo awaryjne toto, sekundo na 100Hz bez PalPlus widac okrutnie "mrowienie ekranu" na duzych powierzchniach i poswiate przy szybko poruszajcych sie obrazach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeno odnosnie Panasonica, modele sprzed roku -dwoch mialy skopany dekoder Nicam-u. Objawialo sie to skakaniem poziomu glosnosci na niektorych kanalach nadawanych w tym systemie. Nie wiem, czy to poprawili w tej chwili, na pewno polecam sprawdzenie w sklepie przed zakupem, lub zastrzezenie sobie, ze jezeli cos takiego sie zauwazy po zakupie to mozna TV zwrocic. Efekt jest o tyle denerwujacy, ze glosnosc skakala w nich w dosyc znacznych granicach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwróciły Samsungi. Jeden kosztował ok.2900zł i był o ok.500zł droższy od swego kolegi. Oba 100Hz. Sprzedawca wyjaśnił mi, że 100Hz na jednymi na drugim, w odbiorze są nieróne. Nie zrozumiałem jego wywodu, ale faktycznie, w droższym obraz był stabilniejszy, ładniejszy, jednoznacznie i bez wątpienia lepszy. Gdybym miał kupować to nie zawahałbym się w przypadku takiej różnicy w jakości. Obserwowałem ruch, litery i żadnego mankamentu się na tym droższym nie dopatrzyłem.

Ładna stylistyka obudowy i okrągły włącznik, na dole, pośrodku maskownicy ekranu. Modelu nie zapamiętałem. Design skojarzył mi się z Loewe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Piotr

Dzięki za wyjasnienie! O różnych czasach wygasania luminoforów nie miałem pojęcia...

LCD do komputera już mam - Philipsa i nie wyobrażam sobie powrotu do CRT. Zastanawiam się tylko, dlaczego obraz jest aż tak jasny i kontrastowy. Pomimo ustawienia parametru "gamma" w zakładce karty graficznej na minimum i jasności / kontrastu w monitorze na ok 30% i tak obraz jest znacznie bardziej jaskrawy niż na Trinitronie Sony....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

comba, nie ma co kupować - jak siądzie jedno urządenie, to mozesz porzegnać się i zdrugim, bo wszytsko idzie do servisu. Najlepiej kompletować sprzęt osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość smogniezalogowany

(Konto usunięte)

Kumpel który ma samsunga 29" 100hz zdecydowanie go odradzał. Powiedział, że ma dwie zalety - 100hz i cenę. Obraz i dźwięk jest w miarę OK. Ale podobno ergonomia, czyli wszystkie drobne codzienne pierdółki doprowadzają do szału. Nie wiem nie próbowałem ale kupiłem Panasonica i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.