Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo i kino domowe - te same kolumny?


Chattab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie jak w temacie - zapewnie skrajnie laickie, ale dopieram wkraczam w świat świadomego słuchania muzyki, dlatego proszę o litość i wyrozumiałość :) Mam w tej chwili zestaw KD składający się z Marantza AV4002 + Marantza DV4001 + Yamahy NS-555. Ponieważ podoba mi się brzmienie tych kolumn, a nie do końca satysfakcjonuje mnie jakość stereo Marantza (choć i tak uważam go za dość muzykalny sprzęt), zastanawiam się, czy do tych samych kolumn mogę podłączyć równocześnie wzmacniacz stereo i CD? Jak takie połączenie by wyglądało (przełączanie źródeł dźwięku)? I czy to w ogóle ma sens?

 

A tak trochę poza tematem, jaki zestaw stereo polecilibyście osobie, która nie jest audiofilem, ale odróżnia dobrze zagraną muzykę od złej - i przede wszystkim, słuchanie muzyki sprawia mi ogromną frajdę! Generalnie lubię ciepłe i nisko schodzące brzmienie, z dużą ilością miękkiego basu i ładną średnicą. Słucham wszystkiego co czarne (od klasycznego rapu, przez r'n'b, soul, funk, uk garage, a skończywszy na afrykańskiej i bliskowschodniej muzyce etnicznej) + muzyki filmowej (Helikopter w ogniu, Gladiator, Amelia, Misja, Podwójne życie Weroniki etc.). Ciężkie granie, rock, grunge i klasyka odpadają. Dopuszczam możliwość kupna sprzętu używanego (Allegro/Ebay), a nawet skłaniam się ku temu. Budżet: ok. 2000-3000 PLN. Poniżej kilka propozycji, wytypowanych trochę na chybił-trafił (inne również mile widziane):

 

* Creek 4330MK2 + Creek 43MK2

* NAD 355 + 542

* ? + Rotel 991

* ? + Pioneer 705 / 901

* ? + Sony 940QS

* ? + Denon 1550

* ? + Harman Kardon 750

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. twój pomysł ma sens. ale raczej posłuchałbym najpierw jakiegos zestawu stereo w twoim budzecie w połączeniu z twoimi kolumnami. pytanie na ile poprawi i co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.