Jump to content
IGNORED

Stereo i kino domowe - te same kolumny?

Chattab

Recommended Posts

Witam,

Pytanie jak w temacie - zapewnie skrajnie laickie, ale dopieram wkraczam w świat świadomego słuchania muzyki, dlatego proszę o litość i wyrozumiałość :) Mam w tej chwili zestaw KD składający się z Marantza AV4002 + Marantza DV4001 + Yamahy NS-555. Ponieważ podoba mi się brzmienie tych kolumn, a nie do końca satysfakcjonuje mnie jakość stereo Marantza (choć i tak uważam go za dość muzykalny sprzęt), zastanawiam się, czy do tych samych kolumn mogę podłączyć równocześnie wzmacniacz stereo i CD? Jak takie połączenie by wyglądało (przełączanie źródeł dźwięku)? I czy to w ogóle ma sens?

A tak trochę poza tematem, jaki zestaw stereo polecilibyście osobie, która nie jest audiofilem, ale odróżnia dobrze zagraną muzykę od złej - i przede wszystkim, słuchanie muzyki sprawia mi ogromną frajdę! Generalnie lubię ciepłe i nisko schodzące brzmienie, z dużą ilością miękkiego basu i ładną średnicą. Słucham wszystkiego co czarne (od klasycznego rapu, przez r'n'b, soul, funk, uk garage, a skończywszy na afrykańskiej i bliskowschodniej muzyce etnicznej) + muzyki filmowej (Helikopter w ogniu, Gladiator, Amelia, Misja, Podwójne życie Weroniki etc.). Ciężkie granie, rock, grunge i klasyka odpadają. Dopuszczam możliwość kupna sprzętu używanego (Allegro/Ebay), a nawet skłaniam się ku temu. Budżet: ok. 2000-3000 PLN. Poniżej kilka propozycji, wytypowanych trochę na chybił-trafił (inne również mile widziane):

* Creek 4330MK2 + Creek 43MK2

* NAD 355 + 542

* ? + Rotel 991

* ? + Pioneer 705 / 901

* ? + Sony 940QS

* ? + Denon 1550

* ? + Harman Kardon 750

Z góry dziękuję za pomoc!

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

witam. twój pomysł ma sens. ale raczej posłuchałbym najpierw jakiegos zestawu stereo w twoim budzecie w połączeniu z twoimi kolumnami. pytanie na ile poprawi i co ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.