Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


Rekomendowane odpowiedzi

>Peter Daniel

Gratuluję. Można powiedzieć, że to dość entuzjastyczna recenzja i jej autor powstrzymywał się, żeby nie napisać więcej (w pozytywnym sensie). Muszę kiedyś posłuchać oryginału. Podobno jest jeden egzemplarz w naszym małym kraju.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358013
Udostępnij na innych stronach

To sa AC power supplies. Przez rok uzywalem akumulatorow, ale kiedy przestawilem sie na BG N 100 przy chipie, lepsze effekty uzyskuje a zasilaniem z sieci: dynamika i attack. Baterie sa po prostu zbyt lagodne i nie oddaja wiernie przekazu "na zywo".

 

Dodam, ze w tej wersji wzmacniacza nie uzylem Plitronow, tylko transformatorow ktore kupilem w surplusie (z Apex Jr), gdzie uzwojenie wtorne bylo nawiniete bezposrednio na rdzeniu.

 

Wydaje mi sie tez, ze transformatory z rdzeniem z tasmy izopermowej (z toroid.pl) sa jeszcze lepsze. Obecnie je wlasnie testuje i zamowilem nastepne (2 rozne konfiguracje).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358038
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Jesli mogę Ci w czymś pomóc.... firma www.toroidy jest 10min od mego miejsca zamieszkania.

Zamierzam zamówić u p. Lachowskiego trafa cyfrowe według koncepcji Audionote ale chyba będzie problem z

rdzeniem którego używają :

"toroidal core made from very thin laminate spun 80% nickel strip, housed in a small "

Jest to produkt firmy Carpenter (Telcon) typ 2b

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358048
Udostępnij na innych stronach

>Peter

 

Gratuluję recenzji! To naprawdę coś! :)

 

>Jar1

 

Czyżbyś się przekonał do Clona? Z tego co pamietam to pisałeś kiedyś że gra OK ale żeby miał jakiekolwiek szanse do Alepha AX to raczej nie. A jak to wygląda teraz??

 

 

>Peter

 

"Przez rok uzywalem akumulatorow, ale kiedy przestawilem sie na BG N 100 przy chipie, lepsze effekty uzyskuje a zasilaniem z sieci: dynamika i attack. Baterie sa po prostu zbyt lagodne i nie oddaja wiernie przekazu "na zywo""

 

Myśle ze dużo zależy od towarzystwa. Lepsza dynamika i atak też może być troche mylące. Z reguły im lepszej klasy dźwięk tym bardziej gładki i spokojny. Często wydaje się że jakieś tańsze urządzenia, które grają nie czysto i po prostu słabo i krzykliwie są bardziej dynamiczne. Pisał o tym kiedyś Thorsten Loesch. Że często mozna wpaść w pułapkę odbierania bardziej krzykliwego i natarczywego dźwięku (kompresja czy zniekształcenia) jako bardziej dynamiczny i szybszego,a tak nie jest.

 

Także wydaje mi się że moze to być kwestia subiektywna, bo na przykład moim zdaniem lepiej gra na zasilaniu z akumulatorów. Zresztą ja przedkładam gładkość i czystość nad dynamikę i atak, a na akumulatorach dźwięk jest po prostu czystszy i gładszy. Ale też faktem jest że przy przejściu na BG N dźwięk jest dużo łagodniejszy i spokojniejszy (no właśnie przy przejściu na lepsze :) ) wiec być może niektóre systemy mogą na zasilaniu z AC skorzystać.

 

Ja natomiast ostatnio zastanawiałem się co jeszcze można ulepszyc w Gain Clonie. BG N na zasilaniu są bardzo dobre, znacznie lepsze od BG STD a te z kolei są lepsze od większosci typowych elektrolitów. Ja natomiast używam Siemensów MKV na zasilaniu i różnica między nimi a BG N jest bardzo duża. Pojawia się niesamowita klarowność, przestrzeń, wybrzmienia i sporo nowych szczegółów.Nie wiem czy nie jest większa niż różnica między nimi (BG N i Siemens MKV) na zasilaniu niż kiedy są wstawione w sygnał. Warto by więc moze było spróbować przy chipie a moze i nie tylko, wzorem najlepszych (załączone zdjęcie) dać jakieś bardzo dobre polipropyleny lub olejówki. Problemem moze być tylko ich wielkość i wyprowadzenia osiowe, trudno będzie je umieścić blisko kości, a to jest kluczowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358387
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

 

Jest taka sprawa ze kazdy akumulator tez gra inaczej, roznica jest podobna jak miedzy transformatorami.

 

Dzwiek z bateriami jest tez na pewno system dependant, moze tez tak byc ze jesli reszta systemu jest zbyt krzykliwa, baterie to kompensuja ;-)

 

Jest ogolnie przyjete, ze dzwiek wyzszej klasy powinien byc galdki i spokojny. Obecnie nie jestem tego zdania. Jesli sluchamy przekazu na zywo, na pewno nie odbierzemy tego jako gladkie i spokojne. Muzyka na zywo jest ostra, agresywna, dynamiczna i na pewno nie gladka, oczywiscie roznie mozemy rozumiec tez pojecie gladkosci. Ja odbieram to jako nie irytujace, spojne i koherentne: “things bite when they're supposed to, yet never get unpleasant.” Ponizszy cytat najlepiej obraszuje moje obecne podejscie:

 

“"Many reviewers harp on such descriptions as 'smooth, analog-like', etc. I would rather make my comparisons to the effect of live music....which is neither necessarily smooth, or analog-like! But it IS emotional, driving, very present, and full-range (airy highs AND taught, very deep bass). One is simply moved by the music, the intent of the artist, and dazzled by the notes, the beat, the emotion of the singer, the life of the recording. CDs played through (such) components will grab your atention. Take John Hammonds' latest cd, Ready For Love. I happen to know John personally, and when I say that it is erie to hear his music on my system, I mean it. His voice is so real and alive, all that is missing is the cigarette smoke. This cd sounds like John and the band were having fun. That is the kind of energy that comes across; it's more than just the notes.

 

... and it has the best bass I have heard (by that I mean tightness and impact, not just 'boom') and it delivers the energy of music, the emotion, the reason why an artist has bothered to put the music to disc in the first place. This is not just a matter of good sound, which I realize now is what I used to be into: nice, warm, lovely sound. No, this is direct music like you will get live. Not colored, syrupy 'sound'. It is not for the faint of heart. But it is for those of us who want to get into the essence of what is on the disc."

 

Mialem trudnosci z otrzymaniem tego przy uzyciu baterii. ;-)

 

Znalazlem jak dotad tylko jedne kondensatory typu film, ktore sa lepsze w couplingu od BG N: V-Caps Teflon, ale ze wzgledu na dostepne wartosci nie mozna ich uzyc jako bypass (3u max pojemnosci), poza tym laczenie ich rownolegle z innymi psuje dzwiek. Nie chcialbym tez niepotrzebnie zwiekszac wymiarow chassis, gdyz to ma rowniez wplyw na koncowy dzwiek. Co chcialbym natomiast sprobowac, to moze Caddock TF020 w sprzezeniu, gdyz w DACu okazaly sie duzo lepsze niz MK132.

 

Porownujac Siemens to MKV (coupling w DACu) mam mieszane uczucia, czasami preferowalem jedne, czasami drugie, podobnie bylo z innymi osobami ktore sluchaly ich w moim systemie.

 

Najlepszy grade MKV byl dostepny w max pojemnosci 1uF (o ile dobrze pamietam).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358415
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pare uwag, ktore moga lepiej naswietlic sprawe.

 

Przelomowym momentem, bylo uzycie (przezemnie) pojedynczych kondensatorow Bg N 100u w zasilaniu (i nic poza tym). Przy pewnego rodzaju muzyce dawalo to najlepszy dzwiek, dzwiek jakiego nigdy wczesniej nie slyszalem. Immediacy, presence, air, detail wszystko to bylo najwyzszej jakosci, przewyzszajace moje poprzednie implementacje. Byly jedynie 2 przeszkody: nie bylo to mozliwe z bateriami (gdyz baterie dzialajac jak wiekszy kondensator, tlumily effect pojedynczego kondensatora 100u) a takze bas, przy muzyce ktora zawierala wiecej energii dolnego pasma, niestety dawal duzo do zyczenia. Np. przy materiale typu Jacintha "Here's to Ben" nie byl to problem, ale przy techno brakowalo rozciagniecia i uderzenia.

 

Kiedy jednak raz zaobserwowalem, a raczej poczulem, jakiego rodzaju przekaz jest mozliwy, odzrzucilem baterie kompletnie, bo po prostu uniemozliwialy to. Jest dalej pewnym kompromisem uzycie 1000u STD przy diodach, i BG N 100u przy chipie, ale obecnie jest to najlepszy kompromis jaki mi sie wydaje mozliwy (cenowo i konstrukcyjnie). Dalej pozostaje poczucie tego immediacy mozliwego z malymi pojemnosciami, 1000u natomiast czuwaja nad prawidlowym basem. Pare razy w review bylo podkreslone pojecie density, mass i warmth, to wlasnie daja BG N lepiej niz jakies kolwiek inne kondensatory ktore probowalem. Ich mala wielkosc daje natomiast ta energie o ktorej pisze ponizej. "Bass that's awesome even for solid state." jest zasluga BG STD1000u, no i oczywiscie odpowiednio dobranych kolumn.;)

 

"So the Patek's got jump factor. But that's not its only trick. Equally addictive is its image density. When you think about it, those two qualities could nearly be mutually exclusive. Density conjures up solidity. If a stone's arguably as solid as they come, it's got precious little jump factor, too. It just sits there waiting for you to hit your toe. Getting you both explosive energy and mass is somewhat of a mean trick. Needless to say, the farther you pursue one, the more you steal from the other."

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358434
Udostępnij na innych stronach

"Pare razy w review bylo podkreslone pojecie density, mass i warmth, to wlasnie daja BG N lepiej niz jakies kolwiek inne kondensatory ktore probowalem."

 

Dokładnie się zgadza. Dodałbym jeszcze "clarity". W porównaniu do każdych innych kondensatorów BG N zmieniają te aspekty niesamowicie. Ale moim zdaniem Siemens MKV idzie w tym jeszcze dalej :) i to zarówno na zasilaniu jak i w couplingu.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358457
Udostępnij na innych stronach

>Bartek 1

Mam podobne zdanie o Siemens MKV.

Polecam spróbowanie silnikowych: Bosh MP (polipropylenowo-olejowe) i Frako LPM .Uwazam, że biją siemensy o kilka klas- zwłaszcza Bosh.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358482
Udostępnij na innych stronach

>>Czyżbyś się przekonał do Clona? Z tego co pamietam to pisałeś kiedyś że gra OK ale żeby miał

>jakiekolwiek szanse do Alepha AX to raczej nie. A jak to wygląda teraz??

 

Tak naprawde nie miałem zyt wielkiej możliwosci zbytnio sie pobawic clonem - syn zaanektował:-) Ale ostatnio sie troche pobawiłem. W klubie, moim zdaniem był lepszy od monobloków lampowych. Jest dobry, choć dalej uważam, że AX ma więcej tego, co w clonie mi się też podoba. AX , moim zdaniem, ma większy potencjał do zrobienia na nim czegoś super. Ale to zupełnie inna konstrukcja i chyba nie ma się co dziwić. Klasa A single edned to nie to samo co płytka klasa AB. Pewno wszystko zależy również od tego, co się komu podoba. Napewno łatwiej zrobic clona dobrze grającego niż AX.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-358493
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wpisu:

 

"jar1, 24 Kwi 2005, 13:40

 

>Jesli ktoś nie używa preampu i wykorzystuje potencjometr, radzę, aby sygnał z potencjometru

>dołączaś do płytki wmacniacza poprzez kondenstator. Ja dałem 3.3uF MKS VIMA (bo taki miałem).

>Zapewnia to stabilną pracę stopnia wejściowego - nie ma zmian DC na wyjściu w zależności od kręcenia

>potencjometrem.

>A i dźwiek jest o co najmniej klasę lepszy. Pewno również wpływ typu potencjometru nie będzie taki

>'znaczący';-)

>Gra czysto i naprawdę bardzo dobrze."

 

W jaki sposób dokładnie podłączyć ten kondensator? I czy może to być np. FRAKO chyba z serii KE (okrągłe, złote), napięcia 16 lub 35V...

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359304
Udostępnij na innych stronach

>StefanB

 

Ciekawe.

 

Olejówek Boscha nie widziałem jeszcze, ale jak gdzieś znajdę to spróbuję czy faktycznie są lepsze od Siemensa MKV. Co do Frako, czy to też są polipropylenowo-olejowe puszki?

 

W "śmieciarni" gdzie kupowałem Siemensy na pewno ani jednych ani drugich nie było.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359430
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie markowe MKV z olejem (kondensatory silnikowe) są warte zainteresowania i obsłuchania. Jedyne wady to rozmiary i cena.

Te Frako są jakimś rodzajem polipropylenów, ale suchych. Nie wiem dokładnie

Wiele małych h-e manufaktur używa Boschów. Na jakichs niemieckich stronach wyczytałem, ze uważane są za jedne z najlepszych brzmieniowo. W kolumnach czynia podobno cuda. Próbowalem je jako coupling-bardzo o.k.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359447
Udostępnij na innych stronach

Czy to moze te kondensatory? I czy moge je użyc w taki sposb jak pisal jar1? (no własnie- jaki to dokładnie sposob?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359471
Udostępnij na innych stronach

olekbiker, 23 Sie 2005, 11:10

 

Kondensatory, o których pisałem są podłączone na wejściu sygnałowym do gainclona - przed potencjometrem. Powinny byc rzędu przynajmniej pojedyńczych uF, aby nie ograniczać pasma przenoszenia od dołu. Przy współpracy z preampem najczęciej moga być zbędne.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359479
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem miedzy gniazdami RCA a Potencjometrem. Tylko bardzo Cie prosze jar1 napisz jak mam te kondy podłączyc? jedna nozka sygnał a druga masa?.. czy moze szeregowo?... nie znam sie na elektronice i dlatego takie zapewne "lajkonincze" pytanie... i juz wiem, ze Frako sie nie przydadza:)...

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359485
Udostępnij na innych stronach

olekbiker, 23 Sie 2005, 11:26

 

>Czyli jak rozumiem miedzy gniazdami RCA a Potencjometrem. Tylko bardzo Cie prosze jar1 napisz jak

>mam te kondy podłączyc? jedna nozka sygnał a druga masa?.. czy moze szeregowo?...

 

Między potencjometrem a płytką z LM. Szeregowo, na przewodzie sygnałowym (nie na masie).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359487
Udostępnij na innych stronach

aj tak!....miałem na mysli nie rca-pot tylko pot-gainclone:)....ale teraz juz wszystko wiem..dziekuje za pomoc i zaraz zobacze czy to faktycznie cos poprawi:)...

 

Jak wygląda pozostała Twoja konfiguracja GC?... bo czytając wątek "KAiM w sierpniu" nie chche mi sie wierzyc, ze jest to najzwyklejsze premium kit:)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359491
Udostępnij na innych stronach

>najzwyklejsze premium kit:)

 

Sam kit jest przecież wystarczająco niezwykły:-)

Ale duża róznica jest na plus grając z preampem. Wtedy potencometr najlepiej całkiem wyrzycić.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359501
Udostępnij na innych stronach

olekbiker

Rozmawialiśmy z Bartkiem1 o kondensatorazh specjalizowanych do odkłócania silników elektrycznych ( z niemiecka MKV), ktore maja znakomita opinię audio.Uzywa ich się zamiast kondensatorów do kilkudziesięciu mikro: w kolumnach, jako kondensatory sprzęgające i innych miejscach.. Taki MKV MKP powiedzmy 5-6 mikro to walec z 8 cm długości i srednicy około 4cm (przykładowo). Często mają z jednej strony mocowanie na śrubę. Bardzo często sa to kondensatory polipropylenowo-olejowe.Zdarza się, że okladziny robione sa z bardziej szlachetnych materiałów. W sklepie zaczynają sie gdzieś od 30 zł za kilka mikro, ale można je czasami kupić gdzieś w "śmieciach".Bardzo upraszczając mozna je porównać do ASC PPM+oil , czy Mundorf MCap Supreme. Dobrą opinię maja Bosh, Siemens, Frako i japończyki, których nazwy nie pamietam.

Twoje zdjęcie to elektrolity Frako. Mające też dobrą opinie (ale stare) i jeśli dobrze pamiętam zastosowane w oryginale gaincarda. Drogie amerykańskie firmy bardzo je lubily stosować

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359521
Udostępnij na innych stronach

No tak....ale taki potencjometr jest w preampie:)..

 

Faktem jest, ze Premium kit jest niezwykły...ale jak podkresla Peter mozna jeszcze lepiej (BG N 100uf i BG STD 1000uf).. jak wygram w totka to pewnie sprobuje jego konfiguracji:)..

 

mam jeszcze pytanie (wybacz ze ich tyle:P)...jakiego przedwzmacnaicza uzywasz?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/103/#findComment-359523
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.