Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Coś cicho w klubie a i tak ceny grundigów rosną. Nic dziwnego nowy sprzęt drogi i nie gra  a taki V1700 przy dobrym dobraniu reszty systemu i kabli może konkurować ze wzmacniaczami z dowolnego przedziału cenowego. Jest lepszy od V7000...

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś wie dlaczego? ( może ten wątek był poruszany wcześniej) głośnik wysokotonowy od 650 professional jest podłączony w przeciw fazie? 

Wszystkie głośniki w tym monitorze mają podłączony kolorowy kabelek pod złącze oznaczone na magnesie czerwona kropką, tylko wysokotonowy jest na odwrót. 

20240412_110120_copy_2041x2089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2024 o 22:59, jakub102 napisał:

Coś cicho w klubie a i tak ceny grundigów rosną. Nic dziwnego nowy sprzęt drogi i nie gra  a taki V1700 przy dobrym dobraniu reszty systemu i kabli może konkurować ze wzmacniaczami z dowolnego przedziału cenowego. Jest lepszy od V7000...

Większość rozmów przeniosła się do grupy Grundiga na Facebook. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Dużo tu czytam i zastanawiamsie co to ten GAT i kable pod system GAT wiem że dla kogoś to będzie śmieszne ale coś sobie powoli kompletuję z Grundiga i może ktoś mi powie czy w ogóle idę w dobra stronę inwykasni mi ten GAT 

Sprzęt jaki zakupiłem to 

Cd grundig 5200

Wzmacniacz V7200 podobno dobry 

Kolumny mam tannoy m2 ale kupiłem 

Acron 300b i grundig mini box 320 bo są super do nocnego słuchania tak gdzis wyczytałem  

Mam też amplituner telefinken hifi 300 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to GAT. 

Najprościej wybierać modele Grundiga już gruntownie przebadane przez Massimo Ambosini. Wybrał je specjalnie pod kątem eliminacji intermodulacji wysokiej częstotliwości (intermodulacji podlegają elementy elektroniki). Niezwykle istotną częścią jest złożenie całego systemu Grundiga ze szczególnym podkreśleniem kolumn. Gwarantuję, że taki system ma więcej życia i mikrodynamiki. Kable też są ważne, bo tworzą cały system i po nich też podróżują prądy wysokiej częstotliwości i dlatego (niestety) ich długość oraz budowa też będą miały znaczenie. Najlepiej pobawić się w ich dobieranie samemu a nie polegać na innych.

Jeśli ktoś ma tuner T35 proszę o kontakt, bo muszę zweryfikować jedną sprawę. V35 też nie pogardzę, chociaż tu sprawę mam rozpracowaną, ale nigdy dość konsultacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2024 o 18:55, Night napisał:

Panowie czy ktoś wie dlaczego? ( może ten wątek był poruszany wcześniej) głośnik wysokotonowy od 650 professional jest podłączony w przeciw fazie? 

Wszystkie głośniki w tym monitorze mają podłączony kolorowy kabelek pod złącze oznaczone na magnesie czerwona kropką, tylko wysokotonowy jest na odwrót. 

20240412_110120_copy_2041x2089.jpg

Podobnie jest w 850a Prof, 1500a Prof o raz wielu innych konstrukcjach różnych firm. Także w wyrobach Tonsilu. To ma za zadanie zmniejszenie zniekształceń w okolicach częstotliwości podziału pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie dysponowania sprzętem grundiga i zykłym omomierzem lub nawet brzęczkiem reagującym na zwarcie i chęcią uzgodnienia parametrów właściwej jakości połączeń.

Dostępny sprzęt jest obecnie w tak słabym stanie, że konieczne jest uzgodnienie właściwych parametrów i korekta w egzemplarzach odstających.

Interesuje mnie V1700, V35, T35. 

Edytowane przez HF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.