Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2023 o 19:25, LUKAS 84 napisał:

Sławek a gdzie ty masz swoją facjatę Nelsona? Passowała ci. 

może do niej wrócę....

usunąłem w przypływie złości po śmierci Sylwka

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz dociera do mnie jak potężny potencjał dynamiczny ma ten zestaw ,nawet pojedyncza sztuka 21we pogoniła by za pewnie wofery w moich JBL. Bardzo wysokiej jakości są komponenty zastosowane w zwrotnicy ,to jest naprawdę poziom tego co widuje się na fotografiach z testów Magico ,xavian czy topowych B&W ,naprawdę klasa ,również sam montaż super ,nawet końcówki przewodów po cynowane już .Nie mogę doczekać się już montażu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do szanownych klubowiczów jaki wzmacniacz zagra dobrze z akustykami ILR22 . Miałem na testach Krella s300i ale nie zgrał sie z kolumnami .Bas był fantastyczny średnica też ale wysokie były wycofane i takie nerwowe. Teraz chciałbym sprawdzić jak zagrają z Musical Fidelity M6si czy to dobry kierunek poszukiwań . Pomieszczenie ma ok 40m2 kolumny oddalone od miejsca odsłuch ok 4,5m . Żródło to EverSolo DMP-A6 Master Edition. Słucham lekkiego jazzu i małych składów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 21:06, LUKAS 84 napisał:

Dopiero teraz dociera do mnie jak potężny potencjał dynamiczny ma ten zestaw ,nawet pojedyncza sztuka 21we pogoniła by za pewnie wofery w moich JBL. Bardzo wysokiej jakości są komponenty zastosowane w zwrotnicy ,to jest naprawdę poziom tego co widuje się na fotografiach z testów Magico ,xavian czy topowych B&W ,naprawdę klasa ,również sam montaż super ,nawet końcówki przewodów po cynowane już .Nie mogę doczekać się już montażu 😄

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 19:28, sizaru napisał:

Mam pytanie do szanownych klubowiczów jaki wzmacniacz zagra dobrze z akustykami ILR22 . Miałem na testach Krella s300i ale nie zgrał sie z kolumnami .Bas był fantastyczny średnica też ale wysokie były wycofane i takie nerwowe. Teraz chciałbym sprawdzić jak zagrają z Musical Fidelity M6si czy to dobry kierunek poszukiwań . Pomieszczenie ma ok 40m2 kolumny oddalone od miejsca odsłuch ok 4,5m . Żródło to EverSolo DMP-A6 Master Edition. Słucham lekkiego jazzu i małych składów.

Jaki budżet? 

Osobiście polecam PS Audio BHK 250 lub Parasound JC5.

Z tańszych to może Benchmark AHB2, albo z nowości to https://agdproduction.com/audion/, tylko nie wiem czy jest przedstawiciel na Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pawellang napisał:

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Myślę , że posłuchacie wzajemnie swoich systemów.... jak żona pozwoli 🙂

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Panowie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LUKAS 84 napisał:

Jak zbuduję zespoły to zapraszam na odsłuch. Temat mi się troszkę przeciąga, bo na święta dostałem prezent, cenniejszy niż wszystkie ellipticory wyprodukowane przes scan speak. 

20240101_212741.jpg

Gratuluję !

Syn?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Córka 

masz szansę wychować audiofilkę  a to biały jednorożec

Wszystkiego najlepszego dla całej Twojej rodziny i niech się córa zdrowo i szczęśliwie rozwija

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek.xm napisał:

masz szansę wychować audiofilkę  a to biały jednorożec

Wszystkiego najlepszego dla całej Twojej rodziny i niech się córa zdrowo i szczęśliwie rozwija

Dzieki, w planach pianino dla niej, no i szukanie instruktora ,może nową Hanię Rani uda mi się wychować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 19:16, LUKAS 84 napisał:

No i dotarł dzisiaj kit do exl3 ,kurde cieszę się jak małe dziecko. 

nie zapomnij ,że podfrezy muszą być o 0,5do 1mm szersze bo pierścieni maskujących nie przekręcisz

np Gravesen popsuł ellipticor w ten sposób

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem już pierwsze przygotowania do wykonania kolumn. Mam gotowe regulowane stopy ,zrobione z płaskownika 50x10 mm. Śruby m14 że stali nierdzewnej i mosiężnymi nakrętkami. Jako podkładki zastosowałem stare łożyska podklejone filcem co powinno ułatwić poziomowanie i oszczędzić parkiet. Mam już też ponawiercane płetwy do maskownic strunowych ala Sonus. No i 40 sztuk skrętnych kółeczek 40mm o zwiekszonej nosnosci pod zestawy ułatwiających przedstawianie.

20240102_000829.jpg

20240102_000802.jpg

20240102_000639.jpg

20240102_000406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjęcie mojego aktualnego systemu i rzut na miejsce odsłuchowe. Prawdopodobnie przy exl będę zmuszony odsunąć kanapę. Pomieszczenie to centrum domu ,salon z jadalnią 50m wysoki na trzy metry czesciowo otwarty na kuchnię. Adaptacja akustyczna raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie wykąbinuje coś estetycznego na ścianie telewizyjnej ,może jakiś opuszczany przed tv duży ustrój akustyczny. Jednakże pomieszczenie jest dojść silnie zagracone meblami i ma nieregularny sufit z belkami więc nie jest najgorzej .

20240102_002117.jpg

20240102_001500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawellang napisał:

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Ty masz OB z czterema szt 15'',więc bas u ciebie to zapewne top jak u sly .No i masz ekstra resztę systemu. Porównanie naszych zestawów, żeby było miarodajne musiało by być w takich warunkach i na takim samym torze audio .Wiadomo że to nie możliwe. Wojtek namieszał mi w głowie amplifikacja puriffi ,może to być super przejrzyste połączenie do EXL3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Córka 

Gratulacje 🙂

Córka to dla ojca coś wspaniałego! 🙂

Syn też pewnie spoko ale córka to córka,  hehe 🙂

13 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Tu zdjęcie mojego aktualnego systemu i rzut na miejsce odsłuchowe. Prawdopodobnie przy exl będę zmuszony odsunąć kanapę. Pomieszczenie to centrum domu ,salon z jadalnią 50m wysoki na trzy metry czesciowo otwarty na kuchnię. Adaptacja akustyczna raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie wykąbinuje coś estetycznego na ścianie telewizyjnej ,może jakiś opuszczany przed tv duży ustrój akustyczny. Jednakże pomieszczenie jest dojść silnie zagracone meblami i ma nieregularny sufit z belkami więc nie jest najgorzej .

20240102_002117.jpg

20240102_001500.jpg

Obstawiam, że masz podobny problem co ja czyli pomieszczenie zjada Ci bas 😉

Ah te sufity 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Ty masz OB z czterema szt 15'

po pokazaniu pokoju i opisie akustyki ....lepiej sprawdziłyby się kolumny takie jak Pawła 🙂

sorry ...ale musiałem 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slawek.xm napisał:

po pokazaniu pokoju i opisie akustyki ....lepiej sprawdziłyby się kolumny takie jak Pawła 🙂

sorry ...ale musiałem 🙂

Sławek ,ale ja to wiem! Niestety ,poza moim zasięgiem finansowym.Obracam się w innym pułapie co Pawellang .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby zastosować zamiast elli,  acoustic elegans dipole 15 to robi się 40 tys na sam bas. Poruszałem ten temat z Panem Andrzejem ,tzn zestawy Pawellanga ws Exl 3 ,zapewniał że moje też zagrają pięknie. Popełniłem wczoraj pewne druciarstwo ,tzn 21we na krótko do wzmaka ,bez obudowy i przyznaje ze coś niezwykłego siedzi w tych przetwornikach. Nawet pojedyncza szt tworzy coś w rodzaju głębi i jakby przestrzeni, grają niesamowicie czysto i przejrzyście .

Edytowane przez LUKAS 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Jak zbuduję zespoły to zapraszam na odsłuch. Temat mi się troszkę przeciąga, bo na święta dostałem prezent, cenniejszy niż wszystkie ellipticory wyprodukowane przes scan speak. 

20240101_212741.jpg

Gratulacje 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

Gratulacje 🙂

Córka to dla ojca coś wspaniałego! 🙂

Syn też pewnie spoko ale córka to córka,  hehe 🙂

Obstawiam, że masz podobny problem co ja czyli pomieszczenie zjada Ci bas 😉

Ah te sufity 🙂

Sufity są trochę ,,akustyczne "

20240102_161908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Nawet gdyby zastosować zamiast elli,  acoustic elegans dipole 15 to robi się 40 tys na sam bas. Poruszałem ten temat z Panem Andrzejem ,tzn zestawy Pawellanga ws Exl 3 ,zapewniał że moje też zagrają pięknie. Popełniłem wczoraj pewne druciarstwo ,tzn 21we na krótko do wzmaka ,bez obudowy i przyznaje ze coś niezwykłego siedzi w tych przetwornikach. Nawet pojedyncza szt tworzy coś w rodzaju głębi i jakby przestrzeni, grają niesamowicie czysto i przejrzyście .

W 21WE podoba mi się to subtelne dociążenie w średnicy , może  lekko po ciemnej stronie mocy , które wgryza się głębiej w dźwięk pokazując naturalne barwy i fakturę. Trochę tak jakbyśmy porównywali film  z włączonym filtrem HDR i bez niego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek założył osobny wątek w zakładce diy odnośnie budowy EXL3. Wykonałem już wewnętrzną obudowę i pospinalem glosniki żeby się wygrzewały. Powoli zabieram się za projekt i zamawianie potrzebnych materiałów na zewnętrzną skorupę.Szukam też piasku o odpowiedniej ,małej gradacji .

20240109_231808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po latach wróciłem tu na łono głośników od akustyka. Pięknie się ogląda wasze zestawy i to co szykujecie. Sam kiedyś zbudowałem zestaw od Pana Andrzeja zwany HD2 na 2x peerless hds exe180 i wysokotonowym scanspeak discovery. Mocno mnie kusi by znów po latach wrócić i zrobić coś naprawdę fajnego. Pozdrawiam was i życzę radości przy budowie waszych zestawów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje exl 3 wreszcie zrobione ,setki godzin pracy ale było warto.Proces tworzenia opisany jest w wątku założonym przez Wojtka .Gdyby ktokolwiek był zainteresowany tą konstrukcją od pana A Kisiela a miał jakieś wątpliwości to serdecznie zapraszam do siebie na odsłuch. Mieszkam w okolicach Konina, 3 km od zjazdu przy autostradzie A2 w razie czego podaję nr tel 661- 433-038 .Podkreslam też, że nie jestem w żaden sposób związany z konstruktorem i nie robię reklamy .Uważam tylko że jeżeli ktoś szuka zestawów głośnikowych,i ma do wydania na ten cel 45-50 000zł to nie jest wstanie kupić nic lepszego ,nawet biorąc pod uwagę rynek wtórny . Pozdrawiam i w razie czego służę pomocą.

Łukasz P 

20240221_231904.jpg

20240221_231141.jpg

20240221_231823.jpg

20240221_231943.jpg

20240221_232352.jpg

20240220_004306.jpg

20240220_004013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.