Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2023 o 17:41, Oskierp napisał:

Może ktoś z mazowieckiego ma model ILRM lub ILR12, chętnie odsłuchałbym te paczki, mogę przywieźć jakieś ciekawe zabawki ze swojej kolekcji, aby urozmaicić spotkanie.

Jeśli byłaby taka wola, również chętnie zaproszę z paczkami w swoje progi :).

 U mnie jest obecnie model ILD12, czyli nie na szpilce ale kopułce. ILD 12 to podobno trochę inne brzmienie wysokotonowca, mniej napowietrzone niż w ILR. Miałem przez jakiś czas nominalnie ILR12, przez zmianą wysokotonowego, właśnie ze szpilki, który u mnie zagrał zbyt cicho (nominalnie ma mniej decybeli) i nie porwał mnie wtedy. Nie mogłem zatem w pełni przekonać się do zalet tej konstrukcji na szpilce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Poprzednie to Pylonu 28 i szczerze mówiąc to błędem byłoby je porównywać do akustyka. Wszystko jest lepsze pod każdym względem. To tak jakby porównywać maluch do porsche. Na razie grają z roksanem attessa ze streamerem ale chcę go sprzedać i kupić Hegla 190 bo bardzo mi pasuje ten sposób prezentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem swego czasu Elac Vela 407 z Nad M33 grało to bardzo dobrze w każdym aspekcie brzmienia no może z basem były problemy bo jednak są w tych kolumnach 15 a nie 18 jak u akustyka. Ale myślę że nawet w połączeniu z budżetowym  Roksanem Akustyki zagrały dużo lepiej ,szkoda że nie mogłem ich sprawdzić z NAD M33 to pewnie byłby koniec poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2023 o 11:10, sizaru napisał:

Mam pytanie czy ktoś napędzał swoje Akustyki wzmacniaczem od Gato audio np. Dia 250s npm. I jakie spostrzeżenia jak to grało. 

Słyszałem z pewnego żródła że to doskonały wzmacniacz I pomimo niewygórowanej ceny nie ogranicza potencjału nawet samych ellipticorów ,osobiście nie miałem styczności .Słuchałeś tej 190 hegla u siebie w systemie?Jeżeli nie to radził bym ci uważać .Miałem 80 i pomimo tego że w pewnych aspektach ociera się o hi-end to nie wytrzymałem z nią długo ,brrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to zacznę słuchać dopiero po wyjściu ze szpitala. Miałem kiedyś H80 ale z innymi kolumnami i grało to zacnie, za to H200 w ogóle mi nie podpasował. Myślałem jeszcze o Roksanie K3 ze względu na moc i pochlebne opinie o tym wzmaku.
Jestem ciekaw jak by to grało z Arcam sa30. Ktoś testował Akustyki z tym wzmacniaczem.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się muszę pochwalić! We wtorek przyjedzie do mnie kurier z zestawem głośników i zwrotnicami do EXL3 ,a także 23w do subwofera .Nie jestem jedyną osobą realizującą ten projekt ,Wojtek z tego forum również się pokusił . Nie ukrywam że wiąże z tymi kolumnami ogromne nadzieje i postaram się maksymalnie przyłożyć do wykonania obudowy .Będę na bieżąco relacjonował i wklejał zdjęcia z postępu prac ,oczywiście chroniąc i nie zdradzając szczegółów projektu i własności intelektualnej pana Andrzeja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się też będę robił EXL3 , ale moja wersja nie będzie tak ekstremalna jak twoja. Ja chyba będę się bardziej trzymał,  nazwijmy to "standard aplication". Swoją drogą , ciekawy jestem czy będą jakieś duże różnice w graniu.. 

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wojtek napisał:

Jakbyś wiedział co Łukasz zrobi ze skrzynkami to... 🙂

Powiem tylko ,że moja wersja ( choć też z lekkimi  "usprawnieniami") to cienki bolek przy tym co zrobi Łukasz..

prawda jest taka , że uklad frontu powinien być zrobiony co do pół stopnia i milimetra wg projektu

bo inaczej zwrotnica nie zadziała dobrze

własne inwencje mogą być akceptowalne tylko w ramach wykończenia powierzchni 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek , co do zasady to oczywiście masz rację. Zarówno ja jak i Łukasz rozmawialiśmy już o pewnych detalach z panem Andrzejem . Wszystko jest pod kontrolą i za jego "ojcowskim" przyzwoleniem. Projekt ma pewne , nazwijmy to "rezerwy" . Nie przekraczając ich, całość  będzie działać wg. założeń konstruktora ( zwrotnice też).

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeśli konstruktor akceptuje zmiany to nie ma powodu do obaw

ale wtedy rzeczywiście wg mnie obie konstrukcje mogą brzmieć trochę inaczej

suma wielu malutkich zmian może dać o sobie znać

niemniej inwestycja w ellipticory jest wg mnie bardzo dobrym pomysłem i gratuluję Wam Panowie tej decyzji i fajnego projektu .... zwłaszcza z zastosowaniem 21we czteroomowego w roli średniotonowego co nie jest oczywistym wyborem

bo większość wybiera wersję ośmioomową

ja już jakiś czas temu postawiłem na czteroomową wersję i mocno mnie ucieszyło , że Andrzej Kisiel też docenił ten głośnik .... wg niektórych testów jest to powyżej 200hz najmniej zniekształcający głośnik na świecie absolutny top

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek.xm napisał:

zwłaszcza z zastosowaniem 21we czteroomowego w roli średniotonowego co nie jest oczywistym wyborem

bo większość wybiera wersję ośmioomową

ja już jakiś czas temu postawiłem na czteroomową wersję i mocno mnie ucieszyło , że Andrzej Kisiel też docenił ten głośnik .... wg niektórych testów jest to powyżej 200hz najmniej zniekształcający głośnik na świecie absolutny top

Teraz mam konstrukcję gdzie jest właśnie zastosowana wersja ośmioomowa i ona całkiem nieźle podaje ( nieskromnie powiem ,że przechadzając się na ostatnim AS tylko nieliczne zestawy w tym zakresie dorównywały 21we) więc jeżeli wersja 4 ohm gra jeszcze lepiej...mój apetyt rośnie. Przy okazji dziękuję za podpowiedź z tą wymianą głośników u Akustyka . Dogadałem się z panem Andrzejem  - bierze w rozliczeniu moje 21WE dając nową czteroomową wersję , którą wykorzystam w EXL3.

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Wojtek napisał:

Przy okazji dziękuję za podpowiedź z tą wymianą głośników u Akustyka

cała przyjemność po mojej stronie

cieszę się , że pomysł wypalił ale to tylko dzięki Andrzejowi Kisielowi , bo jest fajnym konstruktorem , z którym można się dogadać

pozdrawiam i powodzenia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Wojtek napisał:

Swoją drogą , ciekawy jestem czy będą jakieś duże różnice w graniu.. 

Przy normalnym lub cichym odsłuchu raczej nie ,zalety pojawią się bardziej,pewnie przy głośnym graniu.

20 godzin temu, Wojtek napisał:

Jakbyś wiedział co Łukasz zrobi ze skrzynkami to... 🙂

Nie no, nie przesadzajmy,to nic nadzwyczajnego tylko jak wspomniał mi sam konstruktor ostatnio przy rozmowie ,bardzo praco,i czasochłonne .Chcę po prostu zrobić tak że oryginalny projekt obudowy exl 3 będzie zrobiony ze sklejki liściastej ,jednocześnie będzie stanowił on wewnętrzne chassis całej konstrukcji .Część zewnętrzna będzie wykonana z mdf ,szersza ,głębsza i wyższa od wewnętrznej tyle że powstanie pustka od 30 do 40 mm ,wypełniona drobniutkim piaskiem.Przełoży się to bardzo skuteczne wygaszanie rezonansów ścianek.Teoretycznie jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się podbarwień zaraz po koncepcji otwartej odgrody. Przekłada się to też na olbrzymią wagę całego zespołu ,wstępnie wychodzi mi że jedna exl może ważyć 450 do 530 kg. W modułach subniskotonowych na bazie 23w owa pustka między ściankami ,zasypana piaskiem będzie miała od 10 do 17 cm.Dużo napracowałem się nad rozrysowaniem wszystkiego ,tak żeby nie wpłynąć na oryginał ,zmiana wymiaru w jednym miejscu ,lawinowo pociąga zmiany gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambitnie

jeśli kolumny nie będą stały na podłodze zrobionej na gruncie w budynku

to trzeba pytać architekta czy konstrukcja stropu jest obliczona na takie obciążenie

sly30 takie konsultacje przeprowadzał i dostosowywał wagę kolumn do wymagań stropu

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy będą stały na parterze ,dom jednorodzinny ,wylewka anhydrytowa 7 cm zazbrojona ,nic niedobrego nie powinno się raczej wydarzyć. Od Sly podebrałem patent platformy z kółeczkami .Sławek a gdzie ty masz swoją facjatę Nelsona? Passowała ci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.