Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2023 o 19:25, LUKAS 84 napisał:

Sławek a gdzie ty masz swoją facjatę Nelsona? Passowała ci. 

może do niej wrócę....

usunąłem w przypływie złości po śmierci Sylwka

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz dociera do mnie jak potężny potencjał dynamiczny ma ten zestaw ,nawet pojedyncza sztuka 21we pogoniła by za pewnie wofery w moich JBL. Bardzo wysokiej jakości są komponenty zastosowane w zwrotnicy ,to jest naprawdę poziom tego co widuje się na fotografiach z testów Magico ,xavian czy topowych B&W ,naprawdę klasa ,również sam montaż super ,nawet końcówki przewodów po cynowane już .Nie mogę doczekać się już montażu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do szanownych klubowiczów jaki wzmacniacz zagra dobrze z akustykami ILR22 . Miałem na testach Krella s300i ale nie zgrał sie z kolumnami .Bas był fantastyczny średnica też ale wysokie były wycofane i takie nerwowe. Teraz chciałbym sprawdzić jak zagrają z Musical Fidelity M6si czy to dobry kierunek poszukiwań . Pomieszczenie ma ok 40m2 kolumny oddalone od miejsca odsłuch ok 4,5m . Żródło to EverSolo DMP-A6 Master Edition. Słucham lekkiego jazzu i małych składów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 21:06, LUKAS 84 napisał:

Dopiero teraz dociera do mnie jak potężny potencjał dynamiczny ma ten zestaw ,nawet pojedyncza sztuka 21we pogoniła by za pewnie wofery w moich JBL. Bardzo wysokiej jakości są komponenty zastosowane w zwrotnicy ,to jest naprawdę poziom tego co widuje się na fotografiach z testów Magico ,xavian czy topowych B&W ,naprawdę klasa ,również sam montaż super ,nawet końcówki przewodów po cynowane już .Nie mogę doczekać się już montażu 😄

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2023 o 19:28, sizaru napisał:

Mam pytanie do szanownych klubowiczów jaki wzmacniacz zagra dobrze z akustykami ILR22 . Miałem na testach Krella s300i ale nie zgrał sie z kolumnami .Bas był fantastyczny średnica też ale wysokie były wycofane i takie nerwowe. Teraz chciałbym sprawdzić jak zagrają z Musical Fidelity M6si czy to dobry kierunek poszukiwań . Pomieszczenie ma ok 40m2 kolumny oddalone od miejsca odsłuch ok 4,5m . Żródło to EverSolo DMP-A6 Master Edition. Słucham lekkiego jazzu i małych składów.

Jaki budżet? 

Osobiście polecam PS Audio BHK 250 lub Parasound JC5.

Z tańszych to może Benchmark AHB2, albo z nowości to https://agdproduction.com/audion/, tylko nie wiem czy jest przedstawiciel na Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pawellang napisał:

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Myślę , że posłuchacie wzajemnie swoich systemów.... jak żona pozwoli 🙂

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Panowie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LUKAS 84 napisał:

Jak zbuduję zespoły to zapraszam na odsłuch. Temat mi się troszkę przeciąga, bo na święta dostałem prezent, cenniejszy niż wszystkie ellipticory wyprodukowane przes scan speak. 

20240101_212741.jpg

Gratuluję !

Syn?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Córka 

masz szansę wychować audiofilkę  a to biały jednorożec

Wszystkiego najlepszego dla całej Twojej rodziny i niech się córa zdrowo i szczęśliwie rozwija

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

masz szansę wychować audiofilkę  a to biały jednorożec

Wszystkiego najlepszego dla całej Twojej rodziny i niech się córa zdrowo i szczęśliwie rozwija

Dzieki, w planach pianino dla niej, no i szukanie instruktora ,może nową Hanię Rani uda mi się wychować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 19:16, LUKAS 84 napisał:

No i dotarł dzisiaj kit do exl3 ,kurde cieszę się jak małe dziecko. 

nie zapomnij ,że podfrezy muszą być o 0,5do 1mm szersze bo pierścieni maskujących nie przekręcisz

np Gravesen popsuł ellipticor w ten sposób

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem już pierwsze przygotowania do wykonania kolumn. Mam gotowe regulowane stopy ,zrobione z płaskownika 50x10 mm. Śruby m14 że stali nierdzewnej i mosiężnymi nakrętkami. Jako podkładki zastosowałem stare łożyska podklejone filcem co powinno ułatwić poziomowanie i oszczędzić parkiet. Mam już też ponawiercane płetwy do maskownic strunowych ala Sonus. No i 40 sztuk skrętnych kółeczek 40mm o zwiekszonej nosnosci pod zestawy ułatwiających przedstawianie.

20240102_000829.jpg

20240102_000802.jpg

20240102_000639.jpg

20240102_000406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjęcie mojego aktualnego systemu i rzut na miejsce odsłuchowe. Prawdopodobnie przy exl będę zmuszony odsunąć kanapę. Pomieszczenie to centrum domu ,salon z jadalnią 50m wysoki na trzy metry czesciowo otwarty na kuchnię. Adaptacja akustyczna raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie wykąbinuje coś estetycznego na ścianie telewizyjnej ,może jakiś opuszczany przed tv duży ustrój akustyczny. Jednakże pomieszczenie jest dojść silnie zagracone meblami i ma nieregularny sufit z belkami więc nie jest najgorzej .

20240102_002117.jpg

20240102_001500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pawellang napisał:

Ciekaw jestem jak to zagra w porównaniu do moich.

Ty masz OB z czterema szt 15'',więc bas u ciebie to zapewne top jak u sly .No i masz ekstra resztę systemu. Porównanie naszych zestawów, żeby było miarodajne musiało by być w takich warunkach i na takim samym torze audio .Wiadomo że to nie możliwe. Wojtek namieszał mi w głowie amplifikacja puriffi ,może to być super przejrzyste połączenie do EXL3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Córka 

Gratulacje 🙂

Córka to dla ojca coś wspaniałego! 🙂

Syn też pewnie spoko ale córka to córka,  hehe 🙂

13 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Tu zdjęcie mojego aktualnego systemu i rzut na miejsce odsłuchowe. Prawdopodobnie przy exl będę zmuszony odsunąć kanapę. Pomieszczenie to centrum domu ,salon z jadalnią 50m wysoki na trzy metry czesciowo otwarty na kuchnię. Adaptacja akustyczna raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie wykąbinuje coś estetycznego na ścianie telewizyjnej ,może jakiś opuszczany przed tv duży ustrój akustyczny. Jednakże pomieszczenie jest dojść silnie zagracone meblami i ma nieregularny sufit z belkami więc nie jest najgorzej .

20240102_002117.jpg

20240102_001500.jpg

Obstawiam, że masz podobny problem co ja czyli pomieszczenie zjada Ci bas 😉

Ah te sufity 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawek.xm napisał:

po pokazaniu pokoju i opisie akustyki ....lepiej sprawdziłyby się kolumny takie jak Pawła 🙂

sorry ...ale musiałem 🙂

Sławek ,ale ja to wiem! Niestety ,poza moim zasięgiem finansowym.Obracam się w innym pułapie co Pawellang .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby zastosować zamiast elli,  acoustic elegans dipole 15 to robi się 40 tys na sam bas. Poruszałem ten temat z Panem Andrzejem ,tzn zestawy Pawellanga ws Exl 3 ,zapewniał że moje też zagrają pięknie. Popełniłem wczoraj pewne druciarstwo ,tzn 21we na krótko do wzmaka ,bez obudowy i przyznaje ze coś niezwykłego siedzi w tych przetwornikach. Nawet pojedyncza szt tworzy coś w rodzaju głębi i jakby przestrzeni, grają niesamowicie czysto i przejrzyście .

Edytowane przez LUKAS 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Nawet gdyby zastosować zamiast elli,  acoustic elegans dipole 15 to robi się 40 tys na sam bas. Poruszałem ten temat z Panem Andrzejem ,tzn zestawy Pawellanga ws Exl 3 ,zapewniał że moje też zagrają pięknie. Popełniłem wczoraj pewne druciarstwo ,tzn 21we na krótko do wzmaka ,bez obudowy i przyznaje ze coś niezwykłego siedzi w tych przetwornikach. Nawet pojedyncza szt tworzy coś w rodzaju głębi i jakby przestrzeni, grają niesamowicie czysto i przejrzyście .

W 21WE podoba mi się to subtelne dociążenie w średnicy , może  lekko po ciemnej stronie mocy , które wgryza się głębiej w dźwięk pokazując naturalne barwy i fakturę. Trochę tak jakbyśmy porównywali film  z włączonym filtrem HDR i bez niego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek założył osobny wątek w zakładce diy odnośnie budowy EXL3. Wykonałem już wewnętrzną obudowę i pospinalem glosniki żeby się wygrzewały. Powoli zabieram się za projekt i zamawianie potrzebnych materiałów na zewnętrzną skorupę.Szukam też piasku o odpowiedniej ,małej gradacji .

20240109_231808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po latach wróciłem tu na łono głośników od akustyka. Pięknie się ogląda wasze zestawy i to co szykujecie. Sam kiedyś zbudowałem zestaw od Pana Andrzeja zwany HD2 na 2x peerless hds exe180 i wysokotonowym scanspeak discovery. Mocno mnie kusi by znów po latach wrócić i zrobić coś naprawdę fajnego. Pozdrawiam was i życzę radości przy budowie waszych zestawów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje exl 3 wreszcie zrobione ,setki godzin pracy ale było warto.Proces tworzenia opisany jest w wątku założonym przez Wojtka .Gdyby ktokolwiek był zainteresowany tą konstrukcją od pana A Kisiela a miał jakieś wątpliwości to serdecznie zapraszam do siebie na odsłuch. Mieszkam w okolicach Konina, 3 km od zjazdu przy autostradzie A2 w razie czego podaję nr tel 661- 433-038 .Podkreslam też, że nie jestem w żaden sposób związany z konstruktorem i nie robię reklamy .Uważam tylko że jeżeli ktoś szuka zestawów głośnikowych,i ma do wydania na ten cel 45-50 000zł to nie jest wstanie kupić nic lepszego ,nawet biorąc pod uwagę rynek wtórny . Pozdrawiam i w razie czego służę pomocą.

Łukasz P 

20240221_231904.jpg

20240221_231141.jpg

20240221_231823.jpg

20240221_231943.jpg

20240221_232352.jpg

20240220_004306.jpg

20240220_004013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.