Jump to content
IGNORED

musica humana - Radio Lublin

Celtix

Recommended Posts

Czy ktoś słucha audycji "musica humana" w Radio Lublin? Chciałbym wiedzieć co będize w najbliższy piątek.

Czy w Dwójce nie ma już audycji pod tym samym tytułem?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSICA HUMANA 13 luty 2009 r.

Audycja prezentuje muzykę dworu burgundzkiego w XIV i XV wieku - imponujący przykład różnorodności i pomysłów kompozytorskich.

Muzykę świecką "jesieni Średniowiecza" wykonują zespoły Alla Francesca i Hesperion XXI, Clemencic Consort oraz Martin Best Medieval Ensemble.

Zaprasza Stefan Münch

Hidden Content

Słuchaliście tej audycji w ostatni piątek.... przyznam,że jeśli nie to nie wiele straciliście.

Ciągle tylko Alla Francesca z utworami, które nie rzucały na kolana min. jeden Solage, 2 Binchois'a, utwór Dufay - dlaczego taki nie wiem, myślę,że akurat w przypadku Dufay'a wybór polegał na tym ,żeby utwór był najkrótszy. Później trochę wczesnego średniowicza - miały być dwie pieśni trubadurów, była zdaje się jedna...ale za to jaka, słynna Kalenda maya...czyli utwór,który wszycsy kojarzą, ale mało kto słyszał.

Następnie sama śmietnaka...czyli "brzdąkania" Jordiego Savalla. Z całym czacunkiem, wiem,że dla wielu to mistrz ...ale w tym co zostało zaprezentowane czyli estampie, salaterlo i manfredina nie wypadł zbyt oszałamiająco. Mam te same utwóry w wykonaniu Schola Canorum Basilensis i brzmią o niebo lepiej. Jeśli jednak, jest czyjmś celem (jak to ma miejsce w przypadku Savalla) zapreznetowanie utwórw afgańsko-nie wiem już jakich (przyznam,że w pewnym momenice obawiałem się ,że usłysze Trebunie Tutki :):)) i walka o światowy pokój to się nie dziwię...

Na finał było jakieś salaterlo w wykonaniu Ensemble Unicorn, co było już jakimś kurjozum.

Jeśli tak wyglądają wszystkie audycje, to przyznam,że w piątek o tej porze jest wiele innych ciekawszych zajęć niż słuchanie Radia Lublin...

Hidden Content

Znacie jakieś inne audycje z muzyka dawną?

... oczywiście można liczyć na dwójkę, tam czasami zdarza się coś takiego.

Wczoraj słuchałem audycji z muzyką viola da gamba - od renesansu do Pandolfa....

Na marginesie znacie jakieś wczesne utwory na viole np. z XV w?

Ja znam tylko balladę Tu bies plaine z płyty Ars Cantus Musica Figurata, brzmi naprawdę interesująco.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.