Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mikulaszek1 napisał:

Masz inaczej rozłożone akcenty kolorystyczne🙂, najważniejsze że kolumny śpiewają tak samo pięknie🙂

Szafeczka to u Ciebie na bogato jest, aż się ugina od sprzętu! Od razu widać gdzie priorytret🙂

Nereidy pięknie grają i chyba nigdy ich nie sprzedam . Ile mógłbym dostać za używki? 5, może 6 tyś? Jakość dźwięku tych kolumn oceniam na co najmniej kilka razy więcej. 

Zostaną że mną ale to nie są docelowe kolumny. Góra brzmi czasami sucho i bez polotu dlatego będę szukał dalej 😀

56 minut temu, sylwesterw napisał:

Szafeczka faktycznie na bogato - jaki to gramofon stoi na szafce zapytam przy okazji, bo rozglądam się właśnie powoli za jakimś drapakiem? Regały z książkami chyba dobrze wpływają na akustykę?

Tak książki napewno robią ,, dobra robote" w kwestii akustyki.

Gramofon to teac tn 550 . Wkładka grado gold.  Ja sie totalnie na streaming przerzucilem. Vinyli slucham od swieta ale nigdy ich nie sprzedam😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 09:15, aryman napisał:

Nereidy pięknie grają i chyba nigdy ich nie sprzedam . Ile mógłbym dostać za używki? 5, może 6 tyś? Jakość dźwięku tych kolumn oceniam na co najmniej kilka razy więcej. 

Zostaną że mną ale to nie są docelowe kolumny. Góra brzmi czasami sucho i bez polotu dlatego będę szukał dalej 😀

Tak książki napewno robią ,, dobra robote" w kwestii akustyki.

Gramofon to teac tn 550 . Wkładka grado gold.  Ja sie totalnie na streaming przerzucilem. Vinyli slucham od swieta ale nigdy ich nie sprzedam😀

Książki dobrze robią dla akustyki ale i dla oka, czternaście metrów bieżących półek świetnie  zadziałało,  kluczem do dobrej sceny stereo było pozbycie się telewizora.

IMG_3947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mikulaszek1 napisał:

Książki dobrze robią dla akustyki ale i dla oka, czternaście metrów bieżących półek świetnie  zadziałało,  kluczem do dobrej sceny stereo było pozbycie się telewizora.

IMG_3947.jpg

Jak byś jeszcze w dół dodał trzy rzędy półek to by akustycznie skuteczniej to

zadziałało

 

1582E4F6-CAF5-426D-924F-AD4C6FAC91FC.thumb.jpeg.abf79ea62d79b53ff1ce4b659a2ffe52.jpeg

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, ASURA napisał:

Jak byś jeszcze w dół dodał trzy rzędy półek to by akustycznie skuteczniej to

zadziałało

 

1582E4F6-CAF5-426D-924F-AD4C6FAC91FC.thumb.jpeg.abf79ea62d79b53ff1ce4b659a2ffe52.jpeg

 

 

Masz rację, niestety półki są modułowe i przedłużenie o np. dwa rzędy jest niemożliwe. Do tego chodziło mi o zachowanie proporcji względem sufitu a ten jest na wys ponad 3m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikulaszek1 napisał:

Książki dobrze robią dla akustyki ale i dla oka, czternaście metrów bieżących półek świetnie  zadziałało,  kluczem do dobrej sceny stereo było pozbycie się telewizora.

IMG_3947.jpg

Piękne wnętrze! W takim miejscu,  na takich kolumnach musi wybornie smakować każdy rodzaj muzyki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.03.2023 o 11:48, STRD napisał:

Cześć, nie szukałem przez ten czas wzmacniacza, bardziej skupiłem się na szukaniu muzyki, która będzie dobrze się prezentowała na obecnym setupie.

Widzę że wątek ciekawie się rozwija i trzeba będzie spróbować któregoś ze sprawdzonych, podsuniętych przez kolegów  rozwiązań.   

Jak prezentuje się muzyka rockowa na takim zestawie, tj. Nereidy + Naim? Tak jak napisałem w swoim wątku nt. Marsów, w rocku energia gdzies ulatuje, brakuje dociążenia i drive'u. Nie wiem czy to wina pokoju (pół-otwarta antresola) czy jakości nagrań czy jednak można Marsy napędzić odpowiednim wzmacniaczem. 

W przypadku myzyki akustycznej poblemu nie ma wszytsko jest na swoim miejscu.

Cześć, kontunuując wątek...

Miałem okazję posłuchać przez kilka dni Marsów połączonych z Heglem H200 oraz zaintrygowany wcześniejszymi wpisami, z Naimem XS3 który okazał się strzałem w 10-tkę. Nie przypuszczałem że wzmacniacz może tak bardzo odmienić to co słyszę z RLS'ów. Wszystkie niedociągnięcia i braki o których pisałem we wczesniejszym wątku wyparowały. Zagrały charakterem jaki prezentuje Naim i o którym można przeczytać w opisach tych wzmacniaczy. Nie było mowy o doszukiwaniu się w dźwięku charatkeru Naima, kolumny zagrały w pełni jego stylem: dźwięk był dociążony, bas mocny, nisko schądzący ale szybki i punktowy, nie zamulał ale dociążał (może nawet odrobinę za bardzo). W dźwięku pojawiło się ciepło, słodycz, nasycenie dźwięków, trochę analogowe brzmienia w rocku i blusie. Góra pozostała nadal otwarta, z dużą ilością szczegółów i niuansowaniem dźwięków (podobnie do Hegla). Wokale wyartykułowane, przyjemnie odseparowane od pozostałych dźwięków, przekaz nadal pozostałm spójny. Przez ten bardziej bezpośredni charakter przestrzeń wydawała się odrobię mniejsza ale nadał głęboka, z odpowiednią separacją instrumentów, planami, stereofonią, itd. Nie straciła na jakości. Na chwilę obecną dla mnie połączenie idealne (zakładam że z wersjami Supernait moze być tylko lepiej).

Hegel wypadł beznamiętnie. Dźwięk był bardziej rozdzielczy, poukładany, z lepszą separacją niż w NADdzie ale nadal trochę suchy, analityczny; brakowało dynamiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Drodzy klubowicze, złe wieści, Jerzy Rokoszewski nie żyje. 

Odszedł prawdziwy pasjonat audio, wybitny konstruktor zespołów głośnikowych. Przesympatyczny i skromny człowiek. 

Pod koniec ubiegłego roku odebrałem od Pana Jerzego moje Nereidy.,długo rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Trochę się krygowałem, ale w końcu odważyłem się poprosić o dedykowany podpis na moich Rls'ach. Śmiał się, ale i ucieszył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mikulaszek1 napisał:

Drodzy klubowicze, złe wieści, Jerzy Rokoszewski nie żyje. 

Odszedł prawdziwy pasjonat audio, wybitny konstruktor zespołów głośnikowych. Przesympatyczny i skromny człowiek. 

Pod koniec ubiegłego roku odebrałem od Pana Jerzego moje Nereidy.,długo rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Trochę się krygowałem, ale w końcu odważyłem się poprosić o dedykowany podpis na moich Rls'ach. Śmiał się, ale i ucieszył. 

 

No to smutno....

Wierzę,  że gdzieś w lepszym świecie już projektuje kolumny dla Hendrixa, Freddiego Mercury , Neila Pearta i wielu wielu innych  wspaniałych, nowych muzycznych kumpli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.08.2023 o 19:18, mikulaszek1 napisał:

Drodzy klubowicze, złe wieści, Jerzy Rokoszewski nie żyje. 

Odszedł prawdziwy pasjonat audio, wybitny konstruktor zespołów głośnikowych. Przesympatyczny i skromny człowiek. 

Pod koniec ubiegłego roku odebrałem od Pana Jerzego moje Nereidy.,długo rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Trochę się krygowałem, ale w końcu odważyłem się poprosić o dedykowany podpis na moich Rls'ach. Śmiał się, ale i ucieszył. 

 

Bardzo smutna wiadomość. Ja jeszcze nie tak dawno rozmawiałem telefonicznie z Panem Jerzym i nie wiem czy akurat miał wtedy gorszy dzień ale wyczuć można było w głosie, że jest przygnębiony. Najszczersze kondolencje dla jego najbliższych. Był wspaniałym, skromnym człowiekiem z ogromnym talentem i pasją. Wielka strata. Niech spoczywa w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.08.2023 o 20:07, aryman napisał:

Drodzy klubowicze, złe wieści, Jerzy Rokoszewski nie żyje. 

Teraz się dowiedziałem i smutno mi, okropnie źle.

Panu Jerzemu zawdzięczam wprowadzenie w świat pięknego dźwięku. Na pewno byłem  trudnym i tzw. upie.... klientem a Pan Jerzy cierpliwie tłumaczył, "pokazywał" muzykę , którą niosły jego Oberony. 

No smutek i tyle.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, puszkin napisał:

Gratuluje nowego zakupu. 2 x revelator na basie robi robotę. Sam sie juz o tym przekonałem 👍

Dzięki.  No to jest zupełnie inna filozofia dźwięku.  Nie jest tak ciepło jak w przypadku nereid. W Xavianach jednak bass ma  tyle odcieni,faktur, pięter ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

   No i doszło do momentu w którym miałem okazję posłuchać moich Nereid z bardzo zacnym zestawem Naima Nac 282 i Nap 250 a to wszystko dzięki uprzejmości kolegi Puszkina za co bardzo dziękuję. 
   Na początku posłuchaliśmy parę utworów rockowych w między czasie adaptacja i przyzwyczajenie się do „nowego „ brzmienia i tu troszkę brakowało mi dociążenia ale to ze względu na dźwięk z jakim obcuję w moim pokoju i z moim Creekiem .  U kolegi Puszkina czym dalej przesuwaliśmy się z utworami tym bardziej mi się podobało, klasa sprzętu zrobiła swoje po czy przeszliśmy do nagrań blusowych. Dolne rejestry  były zwarte i bardzo dobrze kontrolowane , średnie tony  wyraźne bym powiedział że dobrze podkreślone co od razu zwróciło moją uwagę oczywiście na plus i góra przejrzysta lecz nie natarczywa z bardzo dobrymi wybrzmieniami  u mnie w moich warunkach nie osiągalna przynajmniej na obecną chwilę. Trochę żałuję że nie wziąłem ze soba Creek D2 i bezpośrednie nie porównałem z setem Naima.  
 Dużo dobrego powietrza i przestrzeni na scenie wniosło  pomieszczenie  w którym słuchaliśmy.

Powiem tak że chciało by się mieć taki set na własność ale to nie prędko bo póki co skupię się na poszukiwaniu supernaita 2.

PS.  Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku ‼️

IMG_3572.thumb.jpeg.c779bdf1b0db3431f5117f9a4d9548c3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim spokojnie je ogarnia i wyciąga z nich co najlepsz. Wrażliwe są na ustawienie. Lubią wokół siebie trochę miejsca. Ustawione ok 80 cm od tylnej ściany zgubiły niskie tony, ale dosuniete 30 cm bliżej pokazały swoją siłę w tym zakresie. Wysokie są przyjemne choć nie tak rozdzielcze jak  beryl sb acoustic satori, do którego przyzwyczajone jest moje ucho.

Niech moc będzie z Wami💪👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.