Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, aryman napisał:

To już jak  się chłopaki spotkacie i posłuchacie to dajcie prosze  znać jak wrażenia i jak nereidy grają z naimem .

U mnie z kolei nereidy są napędzane wzmacniaczem leema Tucana II. Jest bardzo ciepło A do tego z olbrzymim wykopem i energią.  Słyszałem, że z naimem rlsy potafia zagrac jeszcze cieplej....

 

 

W dniu 17.09.2021 o 15:17, sebozbir napisał:

Witam,

Rozumiem RLSy prądożerne więc niepolecane do lampy?

Skoro tak to nie będę drążył tematu dalej.

Dzięki

Tritony ( podłogowe ) bardzo ładnie grały z Naimem 

ale jeszcze lepiej z lampowym Audio Research 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2022 o 17:19, aryman napisał:

To już jak  się chłopaki spotkacie i posłuchacie to dajcie prosze  znać jak wrażenia i jak nereidy grają z naimem .

U mnie z kolei nereidy są napędzane wzmacniaczem leema Tucana II. Jest bardzo ciepło A do tego z olbrzymim wykopem i energią.  Słyszałem, że z naimem rlsy potafia zagrac jeszcze cieplej....

 

Do spotkania niestety nie doszło ale udało mi się posłuchać Rls nereida II u siebie. 

Są to zacne, mega wielkie monitory, które grają skalą dźwięku jak podłogówki. Bas i średnica są fantastyczne lecz zabrakło mi trochę świeżości i swobody w górnych rejestrach. To nie ich wada a raczej moje kilkuletnie doświadczenie z świeżo grajacymi kolumnami. 

W zasadzie nadal biję się z myślami czy brać Czy jeszcze szukać ale chyba ciężko będzie znaleźć coś tak dobrze grającego w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, puszkin napisał:

 

Są to zacne, mega wielkie monitory, które grają skalą dźwięku jak podłogówki. Bas i średnica są fantastyczne lecz zabrakło mi trochę świeżości i swobody w górnych rejestrach. 

Dokładnie tak samo odbieram te kolumny . Mam je od ponad pół rocku i oderwać się od nich nie mogę.  Bas i średnica są dokładnie takie jak je scharakteryzowales . Odnośnie góry, życzyłbym sobie żeby była tak spektakularna jak dolne rejestry 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, puszkin napisał:

Do spotkania niestety nie doszło ale udało mi się posłuchać Rls nereida II u siebie. 

Są to zacne, mega wielkie monitory, które grają skalą dźwięku jak podłogówki. Bas i średnica są fantastyczne lecz zabrakło mi trochę świeżości i swobody w górnych rejestrach. To nie ich wada a raczej moje kilkuletnie doświadczenie z świeżo grajacymi kolumnami. 

W zasadzie nadal biję się z myślami czy brać Czy jeszcze szukać ale chyba ciężko będzie znaleźć coś tak dobrze grającego w tej cenie. 

Miałem je na odsłuchu kilka miesięcy temu. Niestety były niewygrzane i pomimo prawie dwutygodniowego męczenia ich nie udało mi się dojść do zalecanych 150 godzin wygrzewania, nie miałem do tego warunków, nie otworzyły się:( W efekcie skończyłem na niedużych, selektywnych i muzykalnych podłogówkach, co do których nie mam żadnych uwag, za wyjątkiem tego, że brakuje mi w nich głębi sceny. Ale Nereidy wciąż chodzą mi po głowie... Jeśli chodzi o wysokie, to możesz zamówić wersję SE Nereid, gdzie zastosowane są inne podzespoły zwrotnicy "niwelujące" problem, który zauważyłeś. Na czym grałeś uprzednio i w jakiej wielkości pomieszczeniu grają teraz Nereidy?

Mam jeszcze do Was prośbę: ponieważ nie było mi dane doświadczyć tego w trakcie odsłuchu, prośba do Was o info z Waszego osłuchania, a może ktoś robił jakieś amatorskie pomiary (?) do jakiego zakresu schodzą niskie tony w Nereidach?

Edytowane przez Pablo15099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pablo15099 napisał:

Miałem je na odsłuchu kilka miesięcy temu. Niestety były niewygrzane i pomimo prawie dwutygodniowego męczenia ich nie udało mi się dojść do zalecanych 150 godzin wygrzewania, nie miałem do tego warunków, nie otworzyły się:( W efekcie skończyłem na niedużych, selektywnych i muzykalnych podłogówkach, co do których nie mam żadnych uwag, za wyjątkiem tego, że brakuje mi w nich głębi sceny. Ale Nereidy wciąż chodzą mi po głowie... Jeśli chodzi o wysokie, to możesz zamówić wersję SE Nereid, gdzie zastosowane są inne podzespoły zwrotnicy "niwelujące" problem, który zauważyłeś. Na czym grałeś uprzednio i w jakiej wielkości pomieszczeniu grają teraz Nereidy?

Mam jeszcze do Was prośbę: ponieważ nie było mi dane doświadczyć tego w trakcie odsłuchu, prośba do Was o info z Waszego osłuchania, a może ktoś robił jakieś amatorskie pomiary (?) do jakiego zakresu schodzą niskie tony w Nereidach?

Wcześniej miałem audiovector sr3 signature. Odsłuchy w 25m2 pokoju dziennego z delikatną adaptacją akustyczną.  

Podobno wersja SE nie wiele poprawia w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pablo15099 napisał:

Miałem je na odsłuchu kilka miesięcy temu. Niestety były niewygrzane i pomimo prawie dwutygodniowego męczenia ich nie udało mi się dojść do zalecanych 150 godzin wygrzewania, nie miałem do tego warunków, nie otworzyły się:( W efekcie skończyłem na niedużych, selektywnych i muzykalnych podłogówkach, co do których nie mam żadnych uwag, za wyjątkiem tego, że brakuje mi w nich głębi sceny. Ale Nereidy wciąż chodzą mi po głowie... Jeśli chodzi o wysokie, to możesz zamówić wersję SE Nereid, gdzie zastosowane są inne podzespoły zwrotnicy "niwelujące" problem, który zauważyłeś. Na czym grałeś uprzednio i w jakiej wielkości pomieszczeniu grają teraz Nereidy?

Mam jeszcze do Was prośbę: ponieważ nie było mi dane doświadczyć tego w trakcie odsłuchu, prośba do Was o info z Waszego osłuchania, a może ktoś robił jakieś amatorskie pomiary (?) do jakiego zakresu schodzą niskie tony w Nereidach?

Tak zrobiłem pomiar totalnie amatorski telefonem 😁 z programem Spectroid i wychodzi troszkę poniżej 50hz można przyjąć że 48hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest mieć nagrane tony testowe od 20 do 50hz

i przy ustawionej głośności przy której najczęściej sluchamy puścić sobie po kolei od tych 20 hz

Mam w tej chwili rla callisto 4 i zaczynają "działać" przy 35hz ale tu musi być znaczny spadek bo jest dość cicho. Od 40 robi sie już "normalna głośność" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 13:33, puszkin napisał:

U mnie rlsy ładnie pomrukiwały na dole więc zakładam, że schodzą nisko

 

W dniu 1.02.2022 o 16:44, aryman napisał:

Pomiarów nie robiłem ale schodzą bardzo nisko. Generalnie często gęsto ma sie wrazenie ze gra duuuzo wieksza kolumna.

W Audio był dawno temu test z pomiarami podłogowych Triton ( midbas ten sam SS8545 

30Hz ale +/-6dB im wyszło 

wiec Nereidy pewnie w okolicach 35Hz +/-6dB i jakieś 38-40Hz +/-3dB 

wiec jak na monitory całkiem ładnie 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowaliście połączenia Callisto III ze wzmacniaczem grającym w klasie A - jak np Sugden A21. Posiadam ten model RLS i chciałbym znaleźć optymalny wzmacniacz do nich. Obecnie najczęściej Linn Classic Musik, lampa LAR tylko do gramofonu. Z Linnem jest dobrze, ale wiem, że można lepiej. Bardzo podoba mi się szkoła grania Linna i może dokupić po prostu końcówkę mocy tej firmy np LK140 lub Klout.

Zastanawiam się nad sprzedażą lampy i kupieniu dobrego piecyka do tych monitorów. Fundusz 5-7 tyś, najchętniej używany.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci coś to pomoże, to przez jakiś czas słuchałem na Callisto IV z Advance Acoustic MAP-105 (pierwsze 15 watt w klasie A). Całkiem nieźle to się zgrywało. Raczej do spokojniejszych klimatów ale barwa, przestrzeń i bas bardzo dobre. Podejrzewam, że przy konkretnym wzmaku w klasie A może wyjść coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Właśnie kupiłem RLS Callisto IV gra to na razie z Coplandem CSA 8 i Primare D20. I jest naprawę nieźle. Przymierzam się do zmiany wzmacniacza bo podobno im lepszy wzmacniacz tym lepiej potrafią zagrać. Jaki byście optymalnie polecili wzmacniacz do nich. Chodzi mi żeby miał dobrą wydajność prądową i dobrze się z nimi zgrał.

Z góry dzięki.

 

W dniu 2.02.2022 o 22:08, puszkin napisał:

pokazały się na giełdzie

Witam.

Właśnie w środę kupiłem Callisto IV za 2800 zl. Produkcja z  2018 r. A śledząc ostatnio rynek wtórny to ceny się wahały od 2800 do 3100 zł. Tylko że teraz nowe w sklepie kosztują 4900 - 5100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Po małej tułaczce, wracam do klubu z monitorami RLS Nereida II w wersji SE. Grają już około 4 miesięcy więc zdążyły się "ułożyć". Co tu dużo pisać - świetne monitory! Nereidy oferują brzmienie przestrzenne, barwne, nasycone z niskim zejściem basu. Niesamowicie przekazują klimat nagrań.. Co ważne, nie są wybredne jeśli chodzi o gatunki muzyczne. Dla mnie brzmienie kompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, peter250 napisał:

Witam wszystkich. Po małej tułaczce, wracam do klubu z monitorami RLS Nereida II w wersji SE. Grają już około 4 miesięcy więc zdążyły się "ułożyć". Co tu dużo pisać - świetne monitory! Nereidy oferują brzmienie przestrzenne, barwne, nasycone z niskim zejściem basu. Niesamowicie przekazują klimat nagrań.. Co ważne, nie są wybredne jeśli chodzi o gatunki muzyczne. Dla mnie brzmienie kompletne.

Witam a powiedz jeszcze z jakim wzmakiem je łączysz bo sam jestem na etapie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sivy33 napisał:

Witam a powiedz jeszcze z jakim wzmakiem je łączysz bo sam jestem na etapie zmiany.

Obecnie gram z lampą el34/KT88(wzmacniacz ma dwa tryby pracy) PP 2x40W i zaskakująco dobrze sobie radzi z wysterowaniem Nereid, aczkolwiek przy mocniejszej muzyce, można lepiej. Spokojniejsze klimaty to miód na uszy i można nocki zarywać bo nie chce się wyłączać sprzętu. Natomiast docelowo, czekam na densena dm10 mk2 (jest na przeglądzie). 

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja od kilku miesięcy słucham bliźniaczych Mars'ów i podzielam opinię co do kolumn RLS. Po kilu miesiącach wygrzewania i odsłuchiwania, cały czas potrafią pozytywnie zakskakiwać. Na początku dźwięk był trochę skęmpowany, grały zachowawczo, teraz grają znacznie swobodniej, z wiekszą mikrodynamiką. Są niezwykle przestrzenne, mocno wchodzą w nagrania, kolumny znikąja w pokoju. W moim odczuciu lepiej radzą sobie z muzyką akustyczną, świetnie różnicują dźwięki.: perkusja, gitary, bas, wszelkiego rodzaju przeszkadzajki brzmią nisamowicie. Ostatnio coraz lepiej dogadują się z muzyką rockową. Są bardzo neutralne, nie faowyzują żadnego pasma co w przypadku niektórych nagrań sprawia że brzmią one płasko, mało dynamicznie. Narazie grają z NAD'em 356, szukam dla nich godnego wzmacniacza więc sugestie są mile widziane.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.