Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, arenia said:

Miałem Callisto IV z Naimem 5 SI, z XS-2 ( zawsze komplety amp+cd ).. z najniższym modelem było poprawnie, z wyższym już całkiem dobrze, ale zawsze czegoś w dźwięku brakowało...

Ostatnio usłyszałem je podłączone do kompletu amp+cd Denona serii 1600ne.. Wszystko spięte głośnikowymi  Oyaide Explorer 2.0 V2 i łączówką Oyaide Across 750 v2 RCA.

Przeżyłem opad szczęki, gdy usłyszałem jak te głośniki potrafią zagrać, gdy dostaną masę prądu. REWELACJA !

Chyba muszę odwołać swoje zachwyty Naimem..?

no wlasnie, wszyscy zachwalaja tego NAIMa pod niebiosa - jak to jest?

a taki 1600NE go rozwalil. Czy to chodzi o synergie miedzy elementami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2019 o 14:43, Kaban napisał:

no wlasnie, wszyscy zachwalaja tego NAIMa pod niebiosa - jak to jest?

a taki 1600NE go rozwalil. Czy to chodzi o synergie miedzy elementami?

Ja napędzam moje Nereidy zestawem Naim i sobie chwalę, nawet bardzo ? 

Wspomniany XS to początek oferty tego producenta, jak chcesz lepiej to idziesz w dzielone zestawy z zasilaczami. Ścieżka upgrade jest bardzo rozbudowania i... równie kosztowna. Wg mnie warto, jeśli stoisz przed wyborem wzmacniacza to polecam sprawdzić wspomnianego Denona, XS i może jescze jakieś inne. RLSy docenią każdy dodatkowy wat i z lepszą amplifikacją pokazują znacznie więcej. 

Daj znać co wybierzesz.

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 27.09.2019 o 00:06, zibi079 napisał:

Wiem, że to nie miejsce ale może ktoś będzie zainteresowany:

https://allegro.pl/oferta/rls-triton-scan-speak-8524482509

Żałuję, że pomieszczenie mnie ogranicza, bo z chęcią bym powrócił do tritonów od Rls. Posiadałem je przez 3 lata (wersja I) i gdyby nie zmiana lokum to miały by chyba dożywocie u mnie ?

Najpierw pięknie grały z roksanem K2, później czarowały z naim XS. 

Cenę zrobiłeś naprawdę okazyjną ?

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎08 o 10:23, lowfi81 napisał:

Myślę, że to istotna informacja dla miłośników kolumn RLS, do których również się zaliczam. Pan Jerzy Rokoszewski zdradził mi w ostatniej rozmowie, że kończy prace nad nową edycją kolumn Callisto czyli Callisto V. Wprowadzenie nowej edycji podyktowane jest trudnościami z dostępnością dotychczas montowanych głośników. 

U mnie już V grają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Przeprowadzka na horyzoncie, zmieniam pomieszczenie odsłuchowe na znacznie większe ( ~40m²). Moje cudowne RLS Nereida II SE będą szukały nowego właściciela. Ja myślę o sporych podłogówkach. Czy jest jakiś posiadacz modelu Umbriel lub ktoś kto z nimi obcował i może podzielić się doświadczeniami? Jak nie RLS to co dalej? Macie jakieś propozycje?

Dzięki za wszelkie sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2019 o 07:04, lowfi81 napisał:

Gratulacje peter250! Jak możesz podziel się zdjęciami. W jakim zestawieniu grają Twoje Elary?

Elary grają w tej chwil z naim unitiqute. Wiem, że zasługują na lepszy piecyk, ale nawet w tej konfiguracji brzmią bardzo dobrze.

Łatwo "znikają", grają równym pasmem z ładną barwą i dobrze rozciągniętym basem, który nie dudni (a warunki jak widać mam marne). Gitara basowa, stopa perkusji super wybrzmiewa. Elary kupiłem trochę w ciemno. Miałem dobre przeczucia po wcześniej posiadanych RLS Triton i nie zawiodłem się.

Dwie fotki tak na szybko:

 

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie! Nie przejmuj się ustawieniem. Ja swoje Callisto mam również ustawione  w (wydawać by się mogło) kiepskich warunkach akustycznych, a jednak grają cudownie. Zauważyłem, że poniżej Naima masz jakiś element Cyrusa, zdradzisz co to dokładnie jest? Jeszcze zapytam o podstawki pod kolumny, z czego są wykonane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lowfi81 napisał:

No i pięknie! Nie przejmuj się ustawieniem. Ja swoje Callisto mam również ustawione  w (wydawać by się mogło) kiepskich warunkach akustycznych, a jednak grają cudownie. Zauważyłem, że poniżej Naima masz jakiś element Cyrusa, zdradzisz co to dokładnie jest? Jeszcze zapytam o podstawki pod kolumny, z czego są wykonane? 

Cyrusek to tuner FM6, został mi po poprzednim systemie (swoją drogą na sprzedaż gdyż radio mam wbudowane w unitiqute).

Podstawki są wykonane z twardej gąbki (zamówione z A...gro). Poprawiły jakość basu w poprzednich AE(wzbudzał się), w Elarach nie odczuwam tego problemu gdyż nie dmuchają mocno z BR i mają ciężkie solidne obudowy (9kg/szt). Ale z podstawkami zawsze estetyczniej wyglądają ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni! Chciałbym posłuchać Oberonów, ewentualnie też Tritonów. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach byłby tak miły, żeby mi pomóc? W zamian oferuję możliwość posłuchania tych kolumn z ciekawym wzmacniaczem z polskiej manufaktury ?

Edytowane przez kotekem
Interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2019 o 15:58, kotekem napisał:

Szanowni! Chciałbym posłuchać Oberonów, ewentualnie też Tritonów. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach byłby tak miły, żeby mi pomóc? W zamian oferuję możliwość posłuchania tych kolumn z ciekawym wzmacniaczem z polskiej manufaktury ?

Może warto podjechać do Audiopunktu ? Mają u siebie Tritony oraz inne modele RLS. Miła atmosfera i chętnie chłopaki doradzą.

Osobiście posiadałem przed dłuższy czas Tritony (wersję pierwszą) i z czystym sumieniem mogę je polecić (a przewinęło mi się dużo paczek przez ręce). Sam słuchałem z  Roksanem K2 i Naimem XS - oba zestawienia trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kotekem napisał:

Dzięki! Już tam pojechalem. Mili ludzie, dali dokładnie posłuchać wyższej klasy Umbrieli S.

Jak wypadły Umbriel S? Napisz coś więcej, z czym słuchałeś? Z jakimi porównywałeś i w jakim metrażu? Rozstałem się z Nereidami i szukam następcy do dużego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadałem Tritony w wersji I przez dłuższy czas. Miałem je w konfiguracji z cyrusem 8xp, roksanem K2 a na końcu z naimem XS.

One lubią prąd, tam jest 18cm nisko-średniotonowy węglowy scan-speak, który trzeba napędzić. Dlatego najlepiej słuchało mi się ich z roksanem i naimem (aczkolwiek cyrus też dzielnie dawał radę), które które do słabeuszy nie należą. Moim zdaniem są to kolumny, które oferują równe granie (ale nie nudne!), nasycone, z piękną barwą, przestrzenią i dobrze rozciągniętym basem (można się miło zaskoczyć). Łatwo znikają z pomieszczenia, głęboka scena od linii kolumn - nie rzucają dźwięku na twarz. W tych kolumnach nie jest nic na siłę "podkręcone" - co na początku powoduje efekt wow a po dłuższych odsłuchach okazuje się, że zaczyna drażnić. One świetnie przekazują klimat i nastrój nagrania. Dźwięk jest równy i spójny.

Uważam, że warto spróbować połączenia z z Krellem. To może być "związek" na dłużej i koniec poszukiwań. Kupiłem ostatnio w ciemno podstawkowe Elary II RLS i słychać wspólny mianownik w tych konstrukcjach - cechy o których pisałem wcześniej.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Przede wszystkim moc , potrafi wysterować najtrudniejsze kolumny, pięknie gra ,to już ocena subiektywna, solidność zbudowania, każdy wzmacniacz sygnowany nazwiskiem Japończyka który go sprawdzał, nowoczesność bardzo dobry dac na pokładzie,a wogule ach i och poprostu jestem nim zachwycony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.