Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inito aż tak niszowa konstrukcja że jesteś jedynym posiadaczem na forum ? Gdzie jest haczyk ? Aż tak drogie nie są i nie jeden się zastanawiał i ... dalej jesteś sam?

 

Mnie nie obchodzi ile osób posiada dany sprzęt. Słuchałem i wybrałem, polecam i Tobie sprawdzić wiele modeli różnych marek. Wybierzesz to co bardziej pasuje. Ja znam osobiście jednego posiadacza tych kolumn, jest on w nich absolutnie zakochany ale gardzi tym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rozumiem gdyby nie było W ogóle info na ich temat ale jeżeli są szczątkowe to część chcących powinno dla samej ciekawości posłuchać. Idąc dalej gdyby posłuchali i te opinie w testach były prawdą to za 7 tysi mieli by "najlepsze kolumny do 16kpln " A dalej j3stes sam z nimi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem gdyby nie było W ogóle info na ich temat ale jeżeli są szczątkowe to część chcących powinno dla samej ciekawości posłuchać. Idąc dalej gdyby posłuchali i te opinie w testach były prawdą to za 7 tysi mieli by "najlepsze kolumny do 16kpln " A dalej j3stes sam z nimi na forum.

To chyba nie jest tak... otóż trzeba mieć jaja i być pewnym swego, żeby wybrać kolumny - innych klocków też to tyczy - które nie są na pierwszych stronach magazynów kolorowych. Inna sprawa, skoro producent ma je w ofercie to chyba świadczy o tym, ze ktoś to jednak kupuj. Już z całkiem innej strony, opierać "jakość" kolumn na podstawie ilości posiadaczy na forum dyskusyjnym jest co najmniej nadużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ludzie piszą,słuchają i wymieniają się doświadczeniami i to jest siła forum. Właśnie takowy "under dog " jest dobrym materiałem na bdb materiał a jeżeli jest naprawdę bdb to oczywista sprawa że przestaje być under dogiem i staje się hitem. Gorzej wygląda sytuacja j3zeli jest under dog i po kilkunastu latach jeszcze się nie przebił:)) jakość obroni się sama ale skoro o nich piszemy to nie są całkowicie nieznane na forum i ktoś pokusił się i ich odsłuchanie ale ich nie kupił i dalej są underdogiem czekającym na odkrycie. Coś tu nie pasuje nie czujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą,słuchają i wymieniają się doświadczeniami i to jest siła forum. Właśnie takowy "under dog " jest dobrym materiałem na bdb materiał a jeżeli jest naprawdę bdb to oczywista sprawa że przestaje być under dogiem i staje się hitem. Gorzej wygląda sytuacja j3zeli jest under dog i po kilkunastu latach jeszcze się nie przebił:)) jakość obroni się sama ale skoro o nich piszemy to nie są całkowicie nieznane na forum i ktoś pokusił się i ich odsłuchanie ale ich nie kupił i dalej są underdogiem czekającym na odkrycie. Coś tu nie pasuje nie czujecie ?

 

Co nie pasuje? Przecież to normalne, większość kupuje promowaną (też na forach), reklamowaną markę. Firmy sporo inwestują w tym celu w markę i biznes się kręci. Posłuchaj i kup to co Ci pasuje. Śmieszne jest to, że potrzebujesz poklasu innych ludzi. Możesz też kupić sobie wspomniane dynaudio i będziesz miał pewność, że masz to co setki innych i masz dobrze. Kolega przyjdzie i powie że masz dynaudio i jest łał, a taki rls... Kto to zna, to nie może grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Myślisz że brakuje ludzi w dzisiejszych czasach znudzonych do urzygu nagonkami i przechwalaniem do znudzenia że towar c jest lepszy od y bo ktoś za nich tak twierdzi? Pasjonaci szukają i znajdują. Rls nie jest już NO NAME choćby z racji tego że o nim piszemy. Ale jakoś od założenia Klubu mija 9 lat i powstała 12-sto st4onicowa epopeja na temat tych najlepszych kolumn. Forumowiczów nie trzeba specjalnie namawiać na szukanie nowych innych firm ale wspomną o nich dopiero jeżeli są tego warte(marketing szeptany-nie mylić z forumowym czesto opartym na sztucznym zamieszaniu wokół danej marki)jeżeli zaś jest niestety kiepskich lotów to pies z kulawą nogą o nie nie spyta chyba że dorzucą je komuś w gratisie do 5m kabla glosnikowego .

Co ,teraz powiecie że np BNM który zaliczył spory rozkwit na forum jest też do niczego bo już nie jest NIEZNANY? Ktoś się nim zainteresował i jak widać nie tylko jemu przypadły do gustu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krótki kontakt z Nereidami w sklepie i generalnie chętnie bym ich posłuchał ponownie, bo brzmienie miały bardzo dobre - ale nie kupiłem. Powody są dwa:

- wygląd - niestety ale nie są ozdobą. Wyglądają jakby je ktoś siekierą wyciosał. Są bardzo bardzo głębokie, co powoduje problem z ustawieniem w typowym mieszkaniu. Także mają niski WAF (wife acceptance factor).

- słyszałem, że są bardzo wymagające dla wzmacniacza. Nie weryfikowałem tego.

Dla mnie wyróżniały się przede wszystkim znakomitym basem - pięknie zróżnicowanym i kontrolowanym. Żaden utwór pod tym względem nie był dla nich problemem.

Jeśli ich wygląd nie przeszkadza to warto pożyczyć/posłuchać. Może być tylko problem z transportem z powodu wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu urządziłem sobie pokój odsłuchowy w małym pomieszczeniu 10m kw. Oczywiście, duże kolumny wolnostojące musiały opuścić mój system. Szukałem małych i bardzo dobrze grających monitorów. No i trafiłem na Callisto IV. Dzisiaj mogę napisać, że mimo, że to najtańszy element mojego systemu to grają naprawdę wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy RLS Neraida2 w jakim metrażu grają u was te paczki i jaki jest ich optymalne odsunięcie od tylnej sciany posiadam pokój 15m2 myślę nad zmianą kolumn dodam że stałyby na krótszej ścianie odsunięte jakies 40 cm od niej

Miałem kiedyś podłogowe kolumny na weglowej 18tce i podobała mi się ich prezentacja dźwięku niestety metraż pokoju odsłuchowego się zmienił więc pozostają monitory

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy RLS Neraida2 w jakim metrażu grają u was te paczki i jaki jest ich optymalne odsunięcie od tylnej sciany posiadam pokój 15m2 myślę nad zmianą kolumn dodam że stałyby na krótszej ścianie odsunięte jakies 40 cm od niej

Miałem kiedyś podłogowe kolumny na weglowej 18tce i podobała mi się ich prezentacja dźwięku niestety metraż pokoju odsłuchowego się zmienił więc pozostają monitory

Pozdrawiam

 

Cześć.

 

Ja mam 3,5x5m i grają świetnie. Myślę że w 15m² też będzie dobrze, nie ma obaw. Co do odsunięcia od ściany to musisz sam sprawdzić jak to u Ciebie wypadnie najlepiej. Ja mam trochę więcej ale 40cm powinno być ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem chrapkę na ATC, ale one potrzebują sporo prądu.

 

Z monitorami jest tak, że w mniejszych pomieszczeniach łatwo przesadzić z dużymi monitorami. Wiem po sobie. Kiedy szukałem dla siebie monitorów (10 m kw.) rozważałem naprawdę różne konstrukcje różnych producentów. Stanęło na Callisto IV i to był strzał w 10-tkę. Łatwo przedobrzyć, trudniej zachować umiar ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Callisto IV zagra z Supernaitem2 ? Przejściowo na jakiś rok bym chciał do pokoju 10 m2. Jakie podstawki pod nie ? Czy skylan będzie okej ? Lub inne coś żeby zasypać ?

 

Zagrać zagra, ale do tego wzmacniacza warto podłączyć coś znacznie lepszego żeby zobaczyć co on potrafi. Callisto to taki entry level i bardziej pasuje do 5si. Polecam Nereida II to świetne połączenie choć 10m² może być mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz adaptacje akustyczną to śmiało bierz większe monitory.

 

Nie posiadam żadnej adaptacji ale w pokoju jest tylko szafka i biurko. Mogę na ścianach suficie robić co mi się podoba. Gimnastykowałem się już z dużym monitorem Dynaudio 25 i jakoś mi się odechciało takich wielkich skrzynek. Myślałem żeby tak na rok mieć małe monitory, a później coś podłogowego. Będę dzwonił do konstruktora może będzie w Warszawie i je podepniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli metraż 10 m2 to może system słuchawkowy? - wtedy nie potrzeba adaptacji akustycznych

 

System słuchawkowy mam od zawsze. Trochę ubolewam, bo muszę zmienić słuchawki na zamknięte (Audeze LCD-3 są głośne na zewnątrz nawet przy cichym słuchaniu), a takich za bardzo nie lubię więc wtedy kiedy mogę słuchać "na głos" to chciałbym kolumny. Jeszcze nic nie odsłuchałem więc będę wypożyczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcheckitout jak juz bedziesz mial u siebie RLS Callisto napisz prosze jak one "weszly" w 10m2 i jakie roznice w stosunku do stylu Dynaudio. Tez mam je na liscie pozostalych do odsluchu monitorkow obok p3esr i Canto one new. Moze ktores z tej trojki lepiej wejda w moje 12m2 jak obecne X14 i beda jeszcze bardziej uzalezniajace.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcheckitout jak juz bedziesz mial u siebie RLS Callisto napisz prosze jak one "weszly" w 10m2 i jakie roznice w stosunku do stylu Dynaudio. Tez mam je na liscie pozostalych do odsluchu monitorkow obok p3esr i Canto one new. Moze ktores z tej trojki lepiej wejda w moje 12m2 jak obecne X14 i beda jeszcze bardziej uzalezniajace.

 

Dam znać choć jeszcze mi się zejdzie bo nie mam na nic czasu. Czemu X14 nie pasują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że grają trochę za "obszernie" do małego pokoju, trochę powiększają to i owo i ta góra nie zawsze jest taka jak lubię a może zwyczajnie jak to w naszym hobby bywa - z czasem chce się jakiejś zmiany co nie znaczy, że są już "przekreślone", od dwóch lat (kiedy to zacząłem słuchać innych monitorów bo Dynki mam chyba już zaraz 4 rok u siebie) trzymają się dzielnie w moim systemiku i pewnie po cichu teraz też śmieją się z moich pomysłów heh. Sam najlepiej wiesz jak jest, zawsze może być lepiej/inaczej.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć.

 

Poszukuję kolumn podstawkowych do pary z moim modyfikowanym Rotelem 980bx. Pokój 22,5 m.kw., muzyka głównie klasyczny rock, trochę elektroniki, trochę metal, gothic etc. jako źródło mam streamer CA CXN v2. Płyt używam już rzadko, chce dokupić odtwarzacz uniwersalny np CA CXUHD.

 

Dzisiaj miałem okazje posłuchać RLS Nereida ii. Dźwięk prawie dokładnie taki jak szukam. Może troszeczkę pełniejszy bas by się przydał, ale tam było 80 m.kw. ! I jakiś rachityczny stand. W dalekim polu zostawiły Dynaudio Special 40 i klasyczne brytyjskie Chartwell 6s.

 

Natomiast sprzedawca zaczął mnie straszyć jakie to nie wymagania prądowe mają te kolumny, że wzmak za słaby etc. I sam zacząłem ulegać sugestii i opadły mnie wątpliwości (mimo że dźwięk dla mnie był prawie idealny (jw.). Docelowo pewnie ten wzmak wymienię może na lepszy (myśle o Naimie), ale na pewno nie teraz...

 

I sam już nie wiem co myśleć... podpowiedzcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.