Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kandy to taka moja niezrealizowana miłość , z Tritonami z pewnością basu nie brakowało ale ja słucham raczej na niskich poziomach głównie plumkania ale basem też nie gardzę a callisto IV mają naturalne ograniczenia ale rwą się i do basu pod warunkiem że go dostaną a ten AMC - no jestem pod wrażeniem co prawda Kandy łatwo pola nie oddawał był nawet bardziej powiedzmy to równy na dole a bardziej zwiewny na górze ale głębia sceny i punktowe źródła to była przewaga AMC powiedziałbym że środek i górę kandy miał ostrzejszą AMC zaś gładką i taką organiczną wokal wycięty z tła skalpelem ale wypełniony i nawet cieplejszy - przedziwna kombinacja zważywszy że to wszystko na ucho bez skażenia recenzjami bo internet w zasadzie milczy na temat tego modelu - cyrus natomiast zawsze mnie krępował swoim wyglądem znam jednak już mechanizm że gdy ucho dopieszczone to i oko łaskawsze :-) więc AMC wypożyczę a cyrusa też nie omieszkam przesłuchać zwłaszcza że wspominasz o przestrzeni i smaczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy to dobry wzmacniacz, zmieniając go na cyrusa spodziewałem się bardziej kroku w bok (mnie również trochę zmylił ten wygląd "pudełka po butach") , czegoś innego - niekoniecznie lepszego czy gorszego. Jednak cyrus wyniósł dźwięk na inny poziom. W moim przypadku, można to porównać to zdjęcia kotary z głośników (piszę to bez wyolbrzymiania). Dźwięk się otworzył, średnica czaruje, basu jest odrobinę mniej niż w kandy, za to jest bardziej zróżnicowany, ma lepszą barwę. Na koniec dochodzi detal w postaci bardzo przyjaznej obsługi - definiowane źródła itp. Słuchałem kiedyś AMC SIA150 (starszy model) z moimi Tritonami, średnica tak jak piszesz - bajka - gęsta, organiczna, czarne tło..tyle że na basie wyłożył się totalnie (pogrubiony, wolny i ze słabą kontrolą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki peter - dokładnie tak odebrałem dźwięk tego wzmacniacza ale co do basu nie do końca miałem takie odczucia gdyby taki był to może nie po roksanie ale na pewno po naimie nie dało by się jego słuchać a tak nie było ( to jednak inny model amc) - zaczęło go być akurat dla moich kolumn a że callisto mają ten powiedzmy sobie bas jaki mają ( grają w tym zakresie dość szybko) to jedno jest pewne nie był on wolny i rlsy zwyczajnie się z niego ucieszyły i wydaje mi się że był w miarę zebrany ale wypożyczenie już ustalone i nowy egzemplarz wstępnie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zamierzam przejść na Oberon II i w związku z tym będę rozstawał się z Nereida II SE w rewelacyjnym czarnym fornirze. Zainteresowanych zapraszam na priv. Co do Oberonów to mam pytanie do posiadaczy, w jakich pomieszczeniach grają i czym napędzacie?

Pozdrawiam.

Witam, czy już sie pozbyłeś, jestem zainteresowany, tel 696981318, [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś AMC SIA150 (starszy model) z moimi Tritonami, średnica tak jak piszesz - bajka - gęsta, organiczna, czarne tło..tyle że na basie wyłożył się totalnie (pogrubiony, wolny i ze słabą kontrolą).

 

Przepraszam wkradł się błąd -słuchałem ATC SIA2-150 (starsza wersja) a to zupełnie inny wzmacniacz. Zmyliło mnie to oznaczenia SIA.

AMC XIA nie słuchałem ale wydaje się być ciekawym wzmacniaczem (szczególnie patrząc na cenę).

Marcepan, napisz coś więcej o dźwięku jak zakupisz AMC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On już gra i to jak! - pokonał roksana kandy i naima 5i2 - kapitalna stereofonia energia na basie gładka średnica wyczuwalny zapas mocy - muzyka sama wchodzi do ucha dlatego nie ma ochoty na rozbieranie jej na czynniki - za te pieniądze szkoda gadać RLS-y fruwają -( po świętach zasadzam się na cd-eka można go modyfikować do lampy a że ma ten sam PCM 1798 co roksan tym bardziej mnie korci) - wykonanie siermiężne i tych gałek za dużo ale.....potrafi pokazać co jest na płycie - ciekawią mnie też korzenie tego wzmacniacza na karcie jest London/ L.A. a sprzedawca wspominał coś o Kanadzie tak czy siak bingo i wydaje mi się że gdyby miał odpowiedni marketing to kilku graczy wysadziłby z rynku cena pewnie też by wzrosła no ale to już inna bajka - jeden z salonów w Bydgoszczy zaczepiony w tej sprawie odpowiedział mi że ludziska przychodzą po hegla a wychodzą z amc - potrzebuje tak 20-30 minut do pełnej dyspozycji i na razie nie widzę wad

 

I jeszcze jedno porównywanie go do NAD-a nie ma sensu przynajmniej do modelu c356 przewalonego na basie i zamulonego w reszcie pasma co to detal dopiero na jakieś ostrej metalowej kopułce pokaże - to jest zupełnie inne granie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około roku czasu miałem u siebie Kandy K2 z podłogowymi RLS Triton i fajnie to grało razem, teraz przesiadłem się (trochę przypadkowo) na Cyrusa 8XP - jest dużo lepiej. Spodziewałem się różnicy, lecz nie aż takiej. O dziwo cyrus pomimo mniejszej mocy, dużo lepiej steruje Tritonami.

Lepsza dynamika/motoryka (nawet przy cichych odsłuchach), więcej przestrzeni, smaczków. Ogólnie mówiąc wyższy poziom grania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i rozważam dorzucenie zasilacza PSX-R (niektórzy twierdzą, że to obowiązkowy partner).

Nawiązując do tematu, spróbowałbym cyrusa z Calisto.

 

To dziwne, że węglówkę z pozytywnym skutkiem wysterowywuje Ci cyrus 8. Caspian M1 to przy tym cyrusie był prądowy mocarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że węglówkę z pozytywnym skutkiem wysterowywuje Ci cyrus 8. Caspian M1 to przy tym cyrusie był prądowy mocarz:)

 

Uwierz mi, też jestem zaskoczony. Cyrus nie próbuje bardzo nisko schodzić z basem (trochę mi tego brakuje) ale dzięki temu dobrze kontroluje głośniki. Dźwięk jest szybki z dobrą kontrolą, uderzeniem. Barwa i budowanie przestrzeni (szczególnie w głąb) jest na wysokim poziomie (choć tu kolumny mają też dużą zasługę). Oczywiście zdaję sobie sprawę, aby wykorzystać potencjał tych węglówek przydały by się dwie końcówki X-power (tylko cena trochę studzi).

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój księżyc - mnie callisto tak rozsmakowały że zerkam na nereidę tylko co da odpowiedni prąd ? a na marginesie rozbawiła mnie akcja na tym forum dotycząca zasadzenia się na podrobienie callisto IV - powiem tylko tyle Panowie! zakup głośników i stworzenie własnym sumptem zwrotnicy OK ale rozkręcenie oryginalnych i zrobienie kopii to już piractwo i poziom nie na to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Chodzi mi po głowie zastąpienie moich ATCSCM11 właśnie podłogówkami Umbriel.

Zmieniłem ostatnio pokój odsłuchowy i zatęskniłem za podłogówkami.

Sam kiedyś miałem Callisto III przez kilka miesięcy, były cudowne zostały niestety sprzedane wraz z całym zestawem i mieszkaniem :).

Czy ktoś zestawiał Umbriele z Audiolabowymi końcówkami 8200 MB ?

 

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Przez około półtora roku miałem Umbriele i był taki moment, że grały u mnie z monoblockami Audiolaba i polecam to zestawieni, było naprawdę dobrze. Jeśli mogę coś zasugerować to rozdzielcze źródło np. Cambridge Audio 851c i powinno być ok.Kilka razy podchodziłem do Audiolaba 8200 cd, ale zawsze było coś nie tak w mojej ocenie. 851 dodatkowo ma bardzo dobre dać, które wg mnie pozwala zapomnieć o konieczności zakupu zewnętrznego dac, jeśli chcesz posłuchać plików. Oczywiście sam musisz zdecydować co i jak, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szukam małych kolumienek z dużą duszą, mam paru faworytów ale cena skutecznie odstrasza, szukałem również wśród DIY ale chyba najlepiej wyjdzie kupić RLSy Callisto...

Tym bardziej, że nieco je znam i wiem, że w miarę słuchania dają się bardziej lubić.

 

Mam w związku z tym pytanko co lepiej: kupić nowe czy szukać starszych używanych z nomexowym jeszcze wooferkiem?

 

Teoretycznie przy używanym egzemplarzu mamy zapas na dalsze udoskonalanie tego fajniutkiego maleństwa.

Czy wymiana okablowania wewnątrz i elementów zwrotnicy na lepszej jakości daje realne polepszenie dźwięku - jak to niektórzy mówią "przeskok o dwie klasy..."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie gorzej niz lepiej. Płacisz za spójność. Droga kolumna jest zawsze bardzo spójna. Słuchałem kolumn diy na super bebechach i grać to nie chciało. Wierz mi facet siedział setki godzin przed nimi i odsłuchiwał dziesatki mozliwości aby tak to grało.

 

Mam w związku z tym pytanko co lepiej: kupić nowe czy szukać starszych używanych z nomexowym jeszcze wooferkiem?

]

Zalezy od reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze jaki wzmacniacz kupić dla Callisto IV do pary?

Myślę o piecyku z drugiej ręki w kwocie do 4tys. zł, ponoć Naim XS stanowi dobre połączenie ale poza budżetem :(

Czy faktycznie te maluchy potrzebują dużo pądu i w związku z tym mocnego zaplecza?

 

Mam do wyboru coś z Xindaka (moc jest z nim), Roksan, Hegel, Copland, Arcam, Primare itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie gorzej niz lepiej. Płacisz za spójność. Droga kolumna jest zawsze bardzo spójna. Słuchałem kolumn diy na super bebechach i grać to nie chciało. Wierz mi facet siedział setki godzin przed nimi i odsłuchiwał dziesatki mozliwości aby tak to grało.

 

Jeśli kolumny będą na lepszych podzespołach i co najważniejsze strojone w odpowiedni sposób czyli pomiary w obudowach zrobione w odpowiednich warunkach odpowiednim sprzętem przez osobę która się a tym zna to będzie "lepiej niż gorzej".

Droga kolumna nie zawsze jest spójna a cena o niczym nie świadczy. Zgoda że źle zestrojona kolumna częściach za 5 tys. zagra gorzej od dobrze zestrojonej za 1 tys ale dobrze zestrojona na lepszych zagra lepiej.

Spójrz na takiego sonus fabera im droższa seria tym droższe głośniki i droższe elementy zwrotnicy a nie na odwrót co zresztą tyczy się wszystkich firm choć pewnie znajdzie się wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

RLS Callisto IV znalazły się w gronie "60 legend hi-fi" w najnowszym, jubileuszowym wydaniu Hi Fi i Muzyka z okazji 20 lecia periodyku.

Jako fan tych maluchów (poczynając już od wersji I) jestem usatysfakcjonowany :)

 

http://www.hi-fi.com.pl/do-pobrania/numery-hfim/2763-hi-fi-i-muzyka-05-2015-207.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Już zastąpiłem - w sygnaturce jest informacja, monitory z innej polskiej manufaktury ;)

 

Główny powód zmiany to zmiana pomieszczenia na większe (otwarte 18m) i był problem z wysterowaniem RLSów przez mingdę, która ma niewielką moc ale fajne brzmienie więc postanowiłem dobrać kolumny pod wzmacniacz dlatego niestety Callisto IV są na sprzedaż - chociaż z pewnym żalem bo to naprawdę fajne monitory są i sprawowały się u mnie przez 1,5 roku bez zarzutu.

Edytowane przez SłuchaczWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica adekwatna do różnicy w cenie, kolosalna to może przesada ale jest lepiej w zasadzie w każdym aspekcie o jeden punkt w górę jeśli by przyjąć skale od 1-10 gdzie Callisto miałoby solidne 7 jeśli chodzi o detal, przestrzenność, lokalizację źródeł itp to Canto Grand mają 8-8,5/10 - tak bym to określił. No i lepiej współpracują z moją mingdą co też przesądziło o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem Rls trithon se kupione od klubowicza peter 250, z początku rozczarowanie, po dobrym ustawieniu i zgraniu- extra. Rozróżniają płyty słabo nagrane , chociaż tak jakby średnica była trochę schowana, szczególnie przy cichym słuchaniu w nocy i tych gorszych cd.Gratulacje dla Pana Rokoszewskiego(konstruktora), klasyka , Jazz znakomicie(neutralność), słucham dużo elektroniki i tu w cichych partiach trzeba się w słuchiwać lub pogłośnić. Może pokombinuje kabelkami głośnikowymi (obecnie mit terminator 2),słuchałem w audiopunkicie z Naim, było extra.Gram na zestawie Exposure 3010 cd i wzmacniacz. Sądze, że nie czeka mnie zmiana kolumn.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.