Skocz do zawartości
IGNORED

Tani tunerek do sporadycznego słuchania


MaTiX_lama

Rekomendowane odpowiedzi

Często taka z obrazka j.w. Pionowa półfalowa zdaje egzamin w pomieszczeniu.

trzeba trochę z nią potańczyć i znalezć najlepsze miejsce. Najlepszy możliwy kabel antenowy potrzebny bo marketowy z biedronki zbiera śmieci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaTiX_lama@ to, że mieszkasz w mieście bez nazwy to jeszcze nic nie znaczy. być może, że przekaźnik jest niedaleko ale nie koniecznie.

ideałem jest sytuacja jak antena "widzi" nadajnik. w przeciwnym wypadku w gęstej zabudowie masz do czynienia z t.z. falą odbitą i ustawienie nawet dobrej anteny jest bardzo trudne. dobrze jak masz antenę kierunkową zależnie od polaryzacji jak sugerował Imacman@. jeżeli jeszcze tuner ma 2 gniazdka FM to masz bardzo ułatwioną sytuację. wówczas można dość łatwo złapać większość stacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie słucham tylko trzech stacji radiowych. U mnie sytuacja wygląda tak, że 2 stacje nadają z odległości ok. 15km (jedna ma moc nadajnika 0,30kW, a druga 1,00kW) i jedna stacja nadaje z odległości ok. 25km i ma nadajnik 0,30kW. Wszystkie nadają w polaryzacji pionowej. Planowałem więc kupić antenę SV Total (tą, której zdjęcie wkleił Imacman, jako drugie). Poza tym czytałem, że ta antena może odbierać stacje nadające w obu polaryzacjach. Podobno antena ta zachowuje się w polaryzacji V jak dookólna, a w polaryzacji H - jak kierunkowa. I w Mogę kupić tą antenę, albo bez wzmacniacza, albo z wzmacniaczem +20db. Która opcja w moim przypadku byłaby lepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.