Skocz do zawartości
IGNORED

Sony CDP-XE520/530 lub inny do 150PLN


meyde9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tematyką audio i mam zamiar zakupić jakiś odtwarzacz CD.

Zainteresowały mnie modele Sony CDP-XE520 bądź też CDP-XE530. W związku z tym mam pytanie: czym tak właściwie różnią się między sobą te 2 modele, bo przeglądając instrukcje nie natrafiłem na jakieś większe różnice.

Następne pytanie: czy pilot uniwersalny Philips SRU5060 będzie współpracował z tymi modelami?

I jeszcze jedno: może polecicie coś innego do kwoty 150-180PLN co będzie lepszym wyborem niż te 2 wymienione, warunek konieczny to możliwość sterowania z pilota.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

meyde9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli dopiero zaczynasz, to na sam początek nie kupuj dziadostwa.

Zacytuję sam siebie, z innego wątku:

Wszystkie z serii XE to dziady. :)

Maja gówniane przetworniki dac typu cxd8567 zintegrowane z gównianymi filtrami cyfrowymi, napędzane gównianym zegarem i zasilane z gównianego zasilacza (wszystko: cyfrówka, analog i napędy ze wspólnej linii).

 

Po prostu szkoda pieniędzy; teraz wydasz te 150zł, potem zechcesz coś lepszego i znowu będziesz musiał dołożyć 2 x tyle.

Jeśli ma być to SONY, to od razu ES, nawet najniższe modele są bardzo dobre.

Najlepiej te z dostępnym laserem kss-240 czyli x222ES , lub X202ES.

 

Pilot – jakikolwiek do CD SONY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Żadnego z tych 2 wymienionych aktualnie nie ma na Allegro, ale widzę, że ten x202es przekracza mój budżet dwukrotnie więc odpada.

 

Możecie polecić jakieś konkretne modele niekoniecznie Sony do kwoty max 200PLN warte zainteresowania ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kolega mial XE530. Bardzo fajne sterowanie, czyta wszystko bez problemu, szybko wczytuje utwory. Ma regulowane wyjscie wiec nawet jesli wzmacniacz nie ma pilota, glosnosc mozesz regulowac pilotem cd.

Jesli trafisz egzemplarz z pilotem w idealnym stanie w rozsadnych pieniadzach - mozesz rozwazyc jego zakup! W przyszlosci zawsze mozna zamienic na cos lepszego!!!

 

Mysle jednak ze np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ww. Marantz bedzie troszke bardziej kaprysny w uzytkowaniu ale bedzie lepszy jesli chodzi o dzwiek od Sony!

Druga sprawa jaka przemawia za Marantz-em to to ze odtwarzacze cd tej firmy sa bardzo podatne na tuning. Za niewielkie pieniadze wydane na modyfikacje np. u ktoregos z naszych forumowych kolegow to cd zagra jak odtwarzacze za duuuuuzo wieksze pieniadze!!!!

 

Jesli bedziesz chcial w przyszlosci modyfikowac cd nie warto kupowac modeli 63 czy 67, wystarczy 53 lub 57. Z tego co mi wiadomo wyzsze modele roznia sie tylko modulami HDAM ktore przy tuningu i tak sa usuwane!!

 

Na forum jest baaardzo duzo informacji na temat tych modeli przed i po tuningu!!

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.