Skocz do zawartości
IGNORED

pytanie laika odnośnie piecyka


PMD

Rekomendowane odpowiedzi

Sz. Państwo, użytkownicy wszelkich piecyków, zwłaszcza zaś A3, kolejne pytanie laika odnośnie piecyka:

 

 

stwierdziełm dziś nastęujący objaw: po wyłaczeniu wzmaka pilotem, przechodzi on jak rozumiem do funkcji stand by. Wizualnie objawia się to tak, że gaśnie jedynie dioda umieszczona na pokrętle glośności i oczywiście milknie muzyka - ale czy na pewno?

Otóż nie. Po wyłaczeniu wzmaka pilotem, przy wciąż nadającym CD stwierdziłem, że po podkręceniu gałki głośności na 12 słychać że kolumny jednak grają (b. cicho), po dojściu do 14, 15 słychać już wyraźniej (ale oczywiście cicho, mniej więcej jak na 7-ej przy włączonym wzmaku, może nawet ciszej). Tak po prawdzie to odkryła to moja żona, ponieważ nie wiedziala jak to włączyć, więc wcisnęła tylko przycisk zasilania sieciowego i nie uruchomiwszy pieyka pilotem zapuściła muzę. Kręciła gałką tak długo ąż zusłyszała że gra :) kobiety jednak potrafią zaskakiwać :)

 

Ale do rzeczy, czy to normalny objaw, czy też oznacza, ze jednak coś jest nie tak z moim piecykiem? Dla mnie na chłopski rozum nie powinno grać. Z drugiej strony, jak mnie uczyli w szkole, taki np: kondensator niby stanowi przerwę w układzie, a tym czasem nie do końca (trochę sobie "przecieka"). Proszę o info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javo,

 

to samo jest na innych wyjsciach. Żeby usłyszeć, że gra trzeba podkręcić głośność na 15, jak dam do oporu słychać trochę lepiej - ale generalne b. cicho. Osobiście mi to nie przeszkadza, zastanawiam się tylko czy to jest jak wspomniełeś lichy scalak, czy może oznaka jakiegoś poważniejszego problemu niewiem np: padają kondensatory (zaczynają zamykać obód zamiast stanwoić przerwę), przebicia na płytce drujkowanej itp. Nie bardzo mogęporównaćdo innych modeli ponieważ ten model jużnie jest produkowany. JAk na razie właściciele A3 się w tej sprawie nie wypowiadają. Dzięki za zainteresowanie problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.