Skocz do zawartości
IGNORED

PC Audio - Upagrade


Dr01D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow. Konto na tym forum zalozylem w jednym celu, zeby zdobywac wiedze. Nic wiec dziwnego ze pierwszy temat ktory zakladam jedno wielkie pytanie :)

 

Ale do sedna ;) Posiadam swoj zestaw na ktorym slucham muzyki, jest to moj pierwszy sprzet i zostal skompletowany raczej z przypadku. Muzyki, czyli swojego zbioru ripow (flac) slucham z foobara na takim oto zestawie:

- Sound Blaster Audigy SE

- Wzmacniacz Technics SU-VZ220

- Kolumny Unitra Alton 110 ( z wymienionymi na lepsze glosnikami srednio jak i wysoko tonowymi - na jakie dokladnie to nie wiem )

 

Niewielkim kosztem (dokladnie jeszcze nie wiem jakim) chcialbym troche zestaw zupgrejdowac. Czeka na wasze komentarze/propozycje/rady.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wielkie pytanie - to fakt tylko ze pytanie o nic. Co chcesz zmienic? Wyciszyc kompa? Zmienic karte? Glosniki? Wzmak? Kupic DAC? Dostosowac Winde do audio? Na dobra sprawe (nie znam szczegolow ale podejrzewam ze tak wlasnie jest) jest do zrobienia doslownie wszystko. Powiedz co bys chcial zmienic a wtedy ktos Ci pomoze. No i nie znajac budzetu to mozemy Ci poradzic optymalizacje systemu i odkurzenie kompa w srodku.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto zestaw, nie stac mnie obecnie na wymiane wszystkiego, chcialbym nieco poprawic jakosc brzemienia calosci i szukam najslabszego ogniwa. Wymiana/przerobka czego, niewielkim kosztem poprawi jakosc. Budzet? Ciezko powiedziec, licze na jakies propozycje wszystko zalezy od tego co zaproponujecie i jaki to bedzie mialo puzniejszy wplyw na dzwiek. No ale powiedzmy ze do 500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pojsc w kierunku cyfrowego wyjscia z komputera, oczywiscie optycznego, aby pozbyc sie przedzwiekow zasilacza. I polaczyc to z zewnetrznym porzadnym DACem ( np.Lampucera ).

Choc tak naprawde najwieksza poprawe osiagnie sie zmieniajac na naprawde porzadne/dobre kolumny i do tego pasujacy do nich wzmacniacz - od tego powinno sie rozpoczac droge "gonienia kroloczka",

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) zmiana samej koncowki toru daje w mojej opinii najwiecej. Ja bym zapolowal np. na cos tego pokroju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo usherki uzywane s520. Jakis czas potem wzmacniacz i na sam koniec zajac sie porzadnie zrodlem (dobry DAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny? Dozbieraj jeszcze trochę i za 1k będziesz mieć Prodipe Pro 8, aktywne, więc zostanie kupić potem już tylko lepsze źródło. Tylko nie pisz potem na forum, że dobrze grają, bo producent cenę podniesie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.