Skocz do zawartości
IGNORED

ripserver


sobom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam rozwiązania, w którym połączę ripserver i NAS. Coś takiego jak Linn sprzedaje przy okazji swoich urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I mam pytanie, czy jest gdzieś dostepna specyfikacja komponentów takiego zestawu opartego na obudowie Nexus?

Chodzi mi przede wszystkim o płytę główną, procesor, rodzaj zasilania i rodzaj chłodzenia. Napęd DVD to chyba Panasonic UJ-845 (takie przynajmniej jest standardowo dostępny), ale jeśli się mylę to sprostujcie.

I druga sprawa. Czy jest gdzieś dostępny system operacyjny (domyslam się, że to jakiś Linux), na którym oparte jest to urządzenie? Tak naprawdę głównie chodzi mi o skrypty automatycznie uruchamiające ripowanie, bo backup to nie ma problemu zautomatyzować sobie samemu. Może jest też gdzieś dostępny opis pełnej funkcjonalności tego ripservera?

 

Głównie chodzi o muzykę, ale chciałbym zautomatyzować również tworzenie kopii filmów DVD, a po zmianie czy dodaniu napędu również BD, ale nie wiem czy w przypadku video da się to zautomatyzować biorąc pod uwage różnorodność zabezpieczeń, form zapisu, kodeków itd.

 

Zastanawiam się po prostu nad tym, czy nie lepiej zrobić sobie samemu taka platformę. Tym bardziej, że moge sobie zastsować sprzęt jaki będę chciał (procek, ram, chłodzenie, napęd). Wcale też nie muszę stosować od razu obudowy Nexus, chociaż osobiście bardzo mi się podoba :)

 

napiszcie też proszę jak u siebie rozwiązaliście problem ripowania i składowania płyt na dysku w formie plików

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

>Zastanawiam się po prostu nad tym, czy nie lepiej zrobić sobie samemu taka platformę. Tym bardziej,

>że moge sobie zastsować sprzęt jaki będę chciał (procek, ram, chłodzenie, napęd).

Z tego co wiem, to jest to debian (czyli dystrybucja linuxa)

Co do zrobienia samemu:

Jestes w stanie zaoszczedzic na tym jakies 3kpln (tyle tylko, ze sie nadziubiesz:-) ).

W zasadzie, to nawet nie musisz dziubac, tylko kupic jakiegos PCta np na allegro i tez bedzie

dobrze.

Ja "zainwestowalem" w tzw. ripserwer :-) (czyli PCta) 700pln. Chodzi dobrze. Zuzywa 700-900 mbajtow ramu (pod windowsami), CPU jest zuzywalne niemierzalnie nisko, sieci nie przeciaza (sprzet tak jak

w "o mnie"), skopiowanie plyty (pod warunkiem, ze jest dobra, i ze jej suma kontrolna jest zapamietana

juz w AccurateCD zajmuje 2-3 minuty maks.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś dostępna ta konkretnie już przerobiona wersja debiana, chętnie bym się przyjrzał skryptom do ripowania z automatu?

 

A u siebie łączysz ripserwer z NASem, gdzie trzymasz zgraną muzę? To jest o tyle ważne, że trzeba tutaj zastosować w miarę cichy sprzęt, który mógłby sobie spokojnie chodzić non-stop. Z niego w końcu będą odtwarzane wszystkie media, czy to muza czy filmy. Jeszcze sprawa estetyki, żeby nie specjalnie odstawał od sprzętu audio.

Można oczywiście kupić gotowego NASa i postawić go gdzieś w kącie, ale lepiej to mieć w jednym miejscu.

Rozumiem, że jeśli pod windowsem to korzystasz z EAC i ripujesz to "ręcznie"? Czy masz to jakoś zautomatyzowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Mam sytuacje dosc komfortowa :

gabinet wypelniony komputerami, gdzie stoi RIP server/NAS (to jedna i ta sama maszyna)

oraz osobny pokoj "z muzyka".

Wiec odglosy komputera mi nie przeszkadzaja (nota bene jest dosc cichy, miedzy nami mowiac)

DS jest polaczony z NASem przy pomocy sieci opartej o home plugi.

Daje mi to przepustowosc laczy ok 100MBitow/sekunde, co wystarcza az nadto.

Oprocz tego mam wifi do (m.in.) HP PDA, ktorym steruje DSem.

No - jedyne, czego nie moge robic, to sluchac muzyki na DSie i ripowac plyt jednoczesnie,

ale nie jest to dla mnie jakims szczegolnym utrudnieniem ...

Ripuje pod windowsami "recznie", przy pomocy dbPowerampa.

Mozna by bylo to zautomatyzowac jakimis skryptami, ale i tak trzeba wymieniac plyty :-),

wiec automatyzacja niewiele tu daje - sprowadzalaby sie do tego, ze nie trzeba by bylo kliknac

w przycisk "RIP" w dbPowerampie - jak dla mnie, to zaden zysk.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.