Jump to content
IGNORED

A jednak się kręci...


Nowy2

Recommended Posts

'Tajemnice Westerplatte' chciał w kraju nakręcić reżyser Paweł Chochlew, ale niestety musiał wyprowadzić produkcję z kraju i znależć nowego producenta. Jeszcze zimą prezentował stanowisko zasygnalizowane poniżej.

 

Igor Ryciak, Anna Szulc: "Przekrój" 10/2009

"Scenarzysta i reżyser „Tajemnic Westerplatte” Paweł Chochlew prosi, by nie ujawniać, w jakim kraju za kilka tygodni ruszą zdjęcia do filmu. Możemy tylko zdradzić, że chodzi o jeden z nadmorskich krajów UE o podobnym do polskiego klimacie. – Dostaję mnóstwo listów z pogróżkami od różnych dziwnych organizacji – wyjaśnia Chochlew. – Jestem pewien, że jeśli ujawnię kraj, do którego się wynosimy, przeciwnicy filmu pojadą za nami. Będą pikietować i protestować, próbując doprowadzić do międzynarodowej awantury. Zrobić wszystko, by to gościnne państwo miało nas dość."

 

Ale ostatnio w "FAKTACH", ujawniono tajemnicę miejsce kręcenia 'Tajemnic Westerplatte', a reżyser przedstawił się w nakręconym materiale jako ofiara nienotowanej dotychczas napaści polityków na filmowca.

 

A inni reżyserzy-mięczaki, gdy nie dostali dotacji na kręcenie (np. Piotr Szulkin) poddawali się, często przebranżawiając się; a nasz bohater Paweł Chochlew zapałał taką miłością do kręcenia filmów, że stanął na głowie aby swój pierwszy film zrealizować. Nie jest to żaden mięczak, ale kawał mana i zapewne nie raz będziemy wpadali w zachwyt siedząc w sali kinowej na jego wytworach.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.