Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba każdy wie. Pytanie co rozumieć przez sprawdzone źródło? Sprzedawcę? Portal? Równie dobrze można kupić zadbaną sztukę od kolekcjonera z olx i naciąć się od handlarza z ebay. Mnie osobiście denerwuje, że ludzie, którzy wystawiają sprzęty za 5-10 tysi i więcej - nie potrafią zrobić dobrych, wyraźnych zdjęć. Nie mówiąc już o przesłaniu oryginałów np na meila. Dalej wciskają te skompresowane bohomazy po  kilkadziesiąt KB. Ani tego powiększyć ani przybliżyć. I jeszcze się potrafią oburzyć, ze klient chce lepsze fotki zanim przejedzie te kilkaset km często aby obejrzeć osobiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, proszę o oficjalny wpis do zacnego Klubu posiadam Kenwooda KA - 990V, który gra z CD 63SE Marantz i Infinity RS 5001  oraz czasem z Hegel HD2 i ......rozklepał swoim graniem mojego zasłużonego Marantza PM 75 z którym nie wiem co teraz zrobić 😂 ludzie jak ten Kenwood dobrze gra 😁 szok😲

Edytowane przez astudencki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, astudencki napisał:

Witam wszystkich, proszę o oficjalny wpis do zacnego Klubu posiadam Kenwooda KA - 990V, który gra z CD 63SE Marantz i Infinity RS 5001  oraz czasem z Hegel HD2 i ......rozklepał swoim graniem mojego zasłużonego Marantza PM 75 z którym nie wiem co teraz zrobić 😂 ludzie jak ten Kenwood dobrze gra 😁 szok😲

Ale żeby nie było tak słodko muszę przyznać że z moim Kenwood KP 3022F przez wejście gramofonowe dźwięk jakby się odrywał, coś wewnątrz wymaga przeczyszczenia, muszę go oddać w ręce eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od kilku godzin mam leciwego Kenwooda KR-710 i muszę przyznać, że porównując go do równie leciwego ST-1000X oraz Sabaja A4 to całkiem przyzwoicie brzmi. Ja jestem retro to i mój sprzęt musi być retro (Sabaj to wyjątek potwierdzający regułę). Nigdy wcześniej nie zetknąłem się z marką Kenwood więc otwieram nowy przedział w ,,dążeniu do prawdy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 1.04.2019 o 12:42, PracowniaFinansowa.pl napisał:

Witam wszystkich Klubowiczów! Lepiej później, niż wcale... Od dłuższego czasu czytuję wpisy na tym forum. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Basic M1 i C1. Witam wszystkich Klubowiczów! Lepiej później, niż wcale... Od dłuższego czasu czytuję wpisy na tym forum. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Basic M1 i C1. Nie ingeruję we wnętrze (bo się nie znam) i jestem szczęśliwy, że tak pieści moje uszy.

  IMG_0664.thumb.jpg.c3ed4d59e6bb292784a1f8d0ee33db0f.jpg

Mam 2 pytania:

- czy ktoś używa DAC-a do korekcji muzyki ściąganej ze Spotify? Czy faktycznie warto zainwestować kilka stówek w dosyć dobrego DAC-a? Jeśli tak, proszę o polecenie urządzeń w cenie do 600 - 800 PLN;

- chciałbym uzupełnić mój zestaw Kenwooda o tuner Basic T1 lub pokrewny? Może ktoś ma na zbyciu?

WItaj,

też mam ten zestaw jakie kolumny masz do niego podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o "DLD power circuit".

Wg mnie używanie tego obwodu wiele zmienia na lepsze.

Pozdrawiam

 

EDIT:

Tylko poczytaj żebyś dobrze podłączył a nie uwalił wzmacniacz.....

Edytowane przez tomcioxxx

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomcioxxx napisał:

Poczytaj o "DLD power circuit".

Wg mnie używanie tego obwodu wiele zmienia na lepsze.

Pozdrawiam

 

EDIT:

Tylko poczytaj żebyś dobrze podłączył a nie uwalił wzmacniacz.....

Już widziałem, jeden ze znawców kanwooda z forum opisywal to podłączenia, cienkie kable powinny być i faktycznie można uwalić wzmacniacz jak się źle podłączy. Chyba zostane przy pospolitej wersji🫢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie choć dołączyłem do klubu dopiero teraz z Kenwood-em mam do czynienia już kilka ładnych lat zaczynając od KA 701, poprzez KA 880SD itp .. ale mam jeden problem rekonstruowałem KA 990SD i mam problem z prądem podkładu otóż w instrukcji nic na ten temat nie ma (choć dla Kenwood-a KA 990V wynosi on 9mV ) u mnie było ustawione 18mV jaka powinna być prawidłowa wartość mierzona na rezystorach, może ktoś z klubowiczów ma ten model i może mi pomóc mierząc u siebie. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem w szukajkę KA 990SD i słowo bias . Wynik pierwszy z brzegu z audioKarma (jest na ostatniej stronie wartość 30 mV ale przestudiuj sposób pomiaru):

https://akdatabase.org/AKview/albums/userpics/10007/Kenwood Audio Adjustment.pdf

Pozdrawiam

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Nie znalazłem takiego wątku wcześniej (było o wyższych modelach), więc proszę o podzielenie się wiedzą 🙂

Rzecz dotyczy amplitunerów Kenwood z lat 70. Ale nie "monsterów", tylko niższych modeli. Nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś rankingu, zestawienia różnic czy brzmienia.

Do tej pory słuchałem muzyki na Optonica SA-2121 + monitorki Snell KII. Muzyka z CD i Tidal przez Bluesound. Chcę teraz zakupić amplituner Kenwooda - i nie wiem na co zwracać uwagę. Np. różnice między 5200, 5400 a 5010? Czy 3600 o wyższy model od 4050? Nie mam rozległej wiedzy w tej materii - bardzo proszę dobrego ducha o pomoc. Sprzęt nie jest co prawda drogi, ale po co popełniać błąd 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam pierwszy raz tu piszę z Kenwoodem miałem już troszkę do czynienia :-) Kupiłem sobie ostatnio Kenwooda Ka 9x uszkodzonego którego udało mi się odratować na oryginalnych częściach,   Ka 9x należał do serii XL i był najwyższym modelem znacznie odbiegający  jakością/ klasą użytych elementów we wzmacniaczu od Ka 5x. Wzmak miał spalony bezpiecznik co dobrze nie wróżyło... no i niestety przebite tranzystory w stopniu mocy w ilości 3 szt w lewej końcówce, prawa całkowicie sprawna. Ten model ma rewelacyjne końcówki mocy Toshiby szerokopasmowe stosowane w np L-02A są one trudno dostępne mi się udało zdobyć oryginały o tej samej grupie hfe i ta sama seria zielono/ czarna, przy okazji wymieniłem wszystkie podkładki mikowe i dałem nową pastę również do prawej końcówki. Uszkodzeniu uległo też kilka innych elementów które trzeba było zastąpić i tu mała uwaga ten wzmak korzysta z tranzystorów 200mhz serie sigma drive często są nazywane high speed amp i trzeba te tranzystory dobierać szczegółowo nie tylko pod kątem wzmocnienia, ale także Ft. Tranzystory szare sankeny są w tych wzmakach piekarnikiem te co prawda nadal były sprawne choć miały dziwne odczyty hfe, zastąpiłem je nowymi i dodałem radiatorki. Kolejnym piekarnikiem są tam tranzystory to 92 w wysokich obudowach 2sa1124/ 2sc2632 na razie je jeszcze zostawiłem są sprawne, ale je również należy wymienić. Wzmak był rozebrany i wymywy chemią w środku wszystkie płytki i od strony lutów, przy okazji pełno popękanych lutów, aby się dostać do płytki zasilacza od dołu trzeba rozebrać cały front, buda wzmacniacza jest jak z fabryki dosłownie zero rys tym bardziej warto było go ratować. Teraz gdy wzmak ma ustawione offsety nieznaczne odchylenia 10Mv co przy wzmakach z tych serii i tak jest dobrym wynikiem i bias końcówek ustawiony według schematu, ludzie jak to pięknie gra z moimi Usherami... dlaczego Kenwood jest tak niedoceniany... w brzmieniu jest odrobina ciepła, ale nie tu ma mowy o muleniu, spójnośc, kontrola fantastyczny bas, wybrzewanie detali z tła rewelacja do tego ma spory zapas mocy bez problemu ciągnie moje Ushery z niską skutecznością.

IMG_20240325_142609.jpg

IMG_20240406_150538.jpg

IMG_20240406_144136.jpg

IMG_20240406_151152.jpg

jhdfgjhdfg.thumb.jpg.8fd63d5d04c6be7ed8f224536415b1bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.