Jump to content
IGNORED

Denon PMA350SE + Gale3040 = problem z muzyką dynamiczną/rockową

arco

Recommended Posts

Witam,

po kilku latach przerwy zaglądania na forum postanowiłem poprosić o radę.

Korzystam od dłuższego czasu z zestawu: Denon PMA-350SE, Denon DCD-1015, kolumny Gale 3040 i od początku mam zastrzeżenia do jakość muzyki dynamicznej, z wieloma instrumentami, rockowej. Muzyka spokojna np. utwory A.M.Jopek czy "Dream on" Depeche Mode brzmią OK ale już np. taka Ira w wersji koncertowej brzmi tragicznie. Nie wiem jak to opisać ale wszystko jakby zlewało się w jedną kiepsko brzmiącą całość i było przytłumione, brak czystych i wyraźnych dźwięków wysokich, kiepski dźwięk talerzy perkusji. Postanowiłem coś w koncu z tym zrobić i stąd moja prośba o radę: co zmienić, w czym może być problem. Przy odsłuchu płyty testowej z HiFi Muzyka słyszę na moim zestawie zakres od 10Hz do 10kHz. Dodam jeszcze, że podczas odsłuchu kolumn w sklepie ze wzmacniaczem Cambridge Audio A500 było jeszcze gorzej. I na koniec mała ciekawostka: podłączyłem na chwilę do moich kolumn stary wzmacniacz Unitra PM3015 (2x15W) i odniosłem wrażenie, że wszystko (zarówno muzyka spokojna jak i dynamiczna) gra lepiej, z tym że po kilku minutach kolumny zaczynają dawać niepokojące dźwięki i zmuszony jestem do wyłączenia wzmacniacza.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.