Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 319 - szumy w głośnikach :///


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno NADa 319 - super maszynka, jestem bardzo zadowolony ale zauważyłem mały feler ostatnio: jak nie gra muzyka i wzmacniacz jest tylko włączony to słychać szumienie i to musi być coś ze wzmaka bo sprawdzałem to przy odłączonych źródłach dźwięku. NAD jest podłączony kablami QED Xtube 300 do Aegis EVO One. Please help co to może byc :((( !

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/60048-nad-319-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach/
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej powstała pętla masy (jeśli nie było szumów przy innym wzmaku). Sprubój zmienić gniazdko, wpiąć jakąś listwę (nawet komputerową), zmienić sznur itp. Jeśli nie pomoże to trzeba zmienic wmak - generalnie nie da usunąć sie w prosty sposób (poza tymi wymienionymi) pętli masy.

kurcze 319 to wzmak legenda i troche nie bardzo chce mi się go sprzedawać tym bardziej że na "postoju" tylko szumi a muza brzmi rewelacyjnie. Wczesniej miałem z tymi samymi kolumnami i kablami NADa 302 i nie szumiał. Co ro jest ta pętla masy ? Nie słyszałem tego pojęcia.

W uproszczeniu - petla masy powstaje przy połączeniu co najmniej dwóch urządzeń różnymi przewodami zasilającymi. W praktyce nie jest to takie proste - urządzenie stanowi nie tylko np. wzmacniacz ale również jego kabel i gniazdko, a połączeniemoże wystapić przez sieć elektyczną w domu. Stąd kondycjonery i listwy sieciowe które moga eliminować takie sytuacje (ale nie muszą - swego czasu musiałem zrezygnować włąśnie za wzmacniacza). Z opisu na 95% powstała u ciebie pętla masy. Tylko nie cytuj moich objaśnień - sa na poziomie 5 klasy, zjawisko jest skomplikowane, najdroższe sprzety je eliminują.

No właśnie pisałem wcześniej - zmiana kabla czy gniazdka (nie mówiąc o kondycjonerze czy listwie) zmienia jednoczesnie układ elektryczny i to może pomóc. Ale nie musi - do powstania petli potrzebne jest zmienne pole magnetyczne: któreś z urządzeń może być źle ekranowane, sieje do okoła zakłocenia a wtedy kaplica - nie położysz na sprzecie ołowianego czy aluminiowego płaszcza. U mnie listwa (całkiem niezła) nie pomogła i musiałem sprzedać wzmaka. Niestety ale to częsta konieczność w takim przypadku. Nie dawaj do "naprawy" sprzetu domorosłym fachowcom - ingerencja w układ elektryczny może skonczyć się wypadkiem !

a może to kwestia połącznie przedwzmacniacz-końcówka mocy ? Kupiłem NADa który zamiast seryjnych zworek ma zwykłe kable wmontowane przez poprzedniego właściciela. czy to może być to ?

Tak to może być ta przyczyna. Niepokojące jest jednak, że podłączony oddzielnie wzmacniacz powodował szumy. To sugeruje wysoką emisję fal elektromagnetycznych - być może jest to spowodowane tym nieszczęsnym połączeniem. NAD był nizłą firmą - do czasu przeniesienia produkcji do Chin.

  • 3 tygodnie później...

Przy gniazdach pre-out są śruby, które należy mocniej dokręcić do metalowej, tylnej obudowy. Mój egzemplarz też nieco szumiał "na postoju". Przy wypinaniu zworek zauważyłem lekki luz, udało mi się zlokalizować usterkę i jest teraz cisza jak makiem zasiał.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.