Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 40


PILOT

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się założyć że jest odwrotnie : )

 

Widocznie nie napędziłeś scm40 tak aby tematu "góry" zakresu nie było.

 

Temat wysokich to nów w kolumnach wielodrożnych można zamknąć w dwóch zdaniach.

 

Zły podział pasma zwrotnic ( wokale nie mogą grac z gwizdka ).

 

Zły wzmacniacz , nerwowość i od razu coś nie halo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie,nie;-) Reszta toru jest porzadna i spokojnie napedzi te scm. Tam jest po prostu za slaba kopolka patrzac na reszte toru.

 

Mialem juz sporo paczek u siebie drozszych i tanszych... Ewidentnie gora wscm jest za slaba. Skoro Pan Grzegorz potrafi zrobic bdb gore za polowe ceny to jednak cos w tym jest...

 

No chyba ze nie slyszales lepszej gory niz scm to rozumiem Twoja wersje.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , na forum nie ma co się spierać.

 

Trzaby zagrać i udowodnić.

 

Za uszy ciagnąc nie ma sensu.

 

Są ludzie którzy lubią przerysowaną górę, lub głosniejszą a inni lubią czy zunają inną.

 

Ja osobiście do gwizdków scm się nie czepiam.

 

Jak amp piaszczy scm denerwuje i nawet potrafi być tępy w graniu , jak gra to tematu góry nie ma.

 

W scm od 35 czepiam się tylko średnicy ..mogłaby z większą swoboda wyjść na zewnątrz , bas , jeszcze szybszy tu perkusista wie o co chodzi , nawet nie o najniższe rejestry ale o ten zakres gdzie jest atak.

To i tak jest czepianie niuansów.

 

 

P.S. Masz na myśli Minas Anor III ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , Ja nie pisze po to by sie zaraz spierac;-)

Po prostu wiem ze mozna lepiej z gora , zwlaszcza za 14 k. Ostatnio mialem 5 par kolumn w domu i przelaczalem sobie je do woli;-) W scm moge powiedziec ze dol -bdb , srednica -bdb , gora "-dobry" . Oczywiscie to moje uszy to slyszaly;-)

 

Tak minasy III w podstawowej wersji na zwyklym morelu wyciagaja wiecej niz scm40. Ponoc premium wersja na morel ellite to jeszcze polka wyzej...

 

Ale zeby nie bylo - atc scm to dobre paczki. Gdyby gora byla lepsza zostaly by ze mna na dluzej... a tak pojechaly do nowego wlasciciela.

 

Jasne , Ja nie pisze po to by sie zaraz spierac;-)

Po prostu wiem ze mozna lepiej z gora , zwlaszcza za 14 k. Ostatnio mialem 5 par kolumn w domu i przelaczalem sobie je do woli;-) W scm moge powiedziec ze dol -bdb , srednica -bdb , gora "-dobry" . Oczywiscie to moje uszy to slyszaly;-)

 

Tak minasy III w podstawowej wersji na zwyklym morelu wyciagaja wiecej niz scm40. Ponoc premium wersja na morel ellite to jeszcze polka wyzej...

 

Ale zeby nie bylo - atc scm to dobre paczki. Gdyby gora byla lepsza zostaly by ze mna na dluzej... a tak pojechaly do nowego wlasciciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak minasy III w podstawowej wersji na zwyklym morelu wyciagaja wiecej niz scm40. Ponoc premium wersja na morel ellite to jeszcze polka wyzej...

 

 

No własnie ? A po co wyżej ????

 

Jak tam już nic nie ma ?

 

Tu jest problemik.

 

Ale i owszem , to moje prywatne podejście.

 

Wiem jedno mało ludzi jest w stanie zaznać poprawności góry w scm.

 

Więcej po prostu nie ma potrzeby , żadnej. W szczególności wyłazi to w materiale muzyki klasycznej.

 

-----------------------------

Nie mówmy tu o samplach , gdzie specjalnie dla pana audiofila pan z trójkątem zap.. przed orkiestrę aby dzyń przed kolumnami zrobić : )

 

ok....

 

może inaczej słyszymy : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ,jest. To slychac. Dobra kopolka potrafi sporo. Nigdy nie mialem zadnych sampli. Slucham zwyklych plyt cd . I za kazdym razem mozna je sluchac na nowo;-). Oczywiscie wszystko musi sie zgrywac bo sama piekna gora tez cudow nie zdziala. Przetworniki musza byc dobrze zgrane ze soba.

 

Z tych 5 par kolumn wybralem takie ktore mialy najwiecej powietrza, zycia i detali zarazem. Kosztowaly w sumie tyle samo co scm40 ale graja o klase wyzej.

 

Ale nie zgadzam sie z tym ze scm40 to hi end. Jezeli tak to jestem zawiedziony;-)

 

To sa dobre kolumny do systemu stereo i tyle.

Nie mozna za duzo cukrowac poniewaz ktos moze pomyslec ze zlapal cudo i kupi w ciemno i moze byc zawiedziony;-)

 

Trzeba pisac obiektywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pisac obiektywnie.

 

Ani jedne ani drugie nie są high end.

 

Cokolwiek by to miało znaczyć : )

 

Ja dosyć często mam do czynienia z róznymi kolumnami , w bardzo róznych przedziałach cenowych.

 

Scm35..40 ciesza sie moją sympatią.

 

Z mojego osłuchania Minasy .... nie przedstawiają tej samej klasy co scm'y. Niestety.

 

Ale być może czego innego oczekujemy.

 

W sumie to fajnie że są różnice zdań.

 

Co by to było gdybyśmy wszyscy kaszlakami jeździli : ))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kiedys uslyszec prawdziwy hi-end ;-) Taki do ktorego absolutnie nie bedzie sie do czego przyczepic;-)

 

Tylko cos czuje ze bez kredytu sie nie obejdzie heh

 

Kupilem najlepsze z tych co mialem okazje posluchac u siebie czyli Leema Xeta. Scena i detale na bardzi wysokim poziomie. Chcialem jeszcze posluchac Aries Reference ale sie nie udalo... moze kiedys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też high end deklasujący scm 40 ?

 

No przeciez napisalem ze nie sluchalem:) Takze tego nie wiem. Jednym odpowiadalo tansze brzmienie Minasow a inni zas mowili ze to polka wyzej... Jak poslucham to cos skrobne...

Ja wypowiadam sie tylko o sprzecie ktory sluchalem w domu. Nie jestem z tych co na google obrazki ogladaja i wiedza jakie brzmienie prezentuje dany sprzet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zeby koloumny 3-drozne dobrze zagraly to musza byc naprawde dobrze dopracowane. W przeciwnym wypadku 2 i 2,5 drogi beda lepiej graly. Latwiej zrobic podzialy i odpowiednia zworke.

 

A jak tam aukcja na allegro? Jest juz nowy wlasciciel?:) Niech mu dobrze sluza scm40 :)

 

 

... Jedna rzecz bardzo mnie ciekawila... jak by zagraly z firmowym wzmakiem SIA2-150... Polowalem na ten wzmak ale nie udalo mi sie nigdy go posluchac...

 

drakul widze ze jestes branza - miales okazje go ''pomacac '' ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam oba ampy ATC i kurcze z samymi ATC według mnie to jakoś nie bardzo się lubi.

 

U dwóch red było podobnie.

 

No i kilku klientów wyleczyłem z ampa ATC.

 

Tu nie można pisać o subtelnościach , z ampem ATC ja bym 40 się nie zainteresował, absolutnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne i szkoda. Zazwyczaj firmowe granie powinno byc dobre. Wydawalo by sie ze oni wlasnie staraja sie wypuscic na rynek dobry zlozony zestaw...:)

Wyglad ma bardzo fajny... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nigdy nie należy wykluczyć że oni ATC podają jakąś miksturę aby to gadało.

 

Znam test gdy aktywny system pdst ATC po prostu nie gadał , a te same paczki ale w wersji pasywnej i owszem ,przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznac ze malo ich w s/h albo malo ich sie wogole sprzedalo... Zreszta kolumny atc tez nie sa jakos hurtowo wyprzedawane na allegro/ebay/ gieldy hifi. W pl malo znan firma, zreszta jak wiele innych dobrych ktore do nas nie dochodza a szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ich sprzedano i był okres ich wysypu s/h.

 

Sporo atc'owców się na nich przejechało.

 

Na podstawkach to jeszcze ok.

 

Ale nie na wolno stojących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wetknę się w dyskusję i będę bronił scm – a. „Na moje uszy” grają bardzo naturalnie - kto był na jakimkolwiek koncercie to wie, że wysokie rejestry nie kłują w uszy i nie tną powietrza jak brzytwa. Scm-ki muszą niestety wygrzać się przynajmniej z dwieście godzin i być napędzone z dobrego pieca, może być nawet lampka jeżeli jest dobrze skrojona

tylko proszę nie słuchać z głośniczków laptopa i pamiętać, że to tylko mikrofon kamery. Góra jest wtedy kiedy ma być i w ilości słusznej. Ale gusta są różne, sam lubię dziwne instrumenty i dziwne dźwięki użyte w muzyce, może nas ludzi pociągają tony o barwie rzadko spotykanej w przyrodzie - są po prostu ciekawe dla naszego ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ATC grają naturalnie. Po roku słuchania głośników i membran metalopodobnych gdy posłuchałem ATC to było ukojenie dla uszu. Chyba nie każdemu potrzebna jest tak ostra i wyraźna góra, po jakimś czasie zaczyna męczyć. Swoje ATC19 mogę słuchać cały dzień i nic nie męczy. Swoją drogą Hegel dobrze się zgrał z tymi kolumienkami i tworzą niezły duet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z atc 40 i 19 z ampem ATC i uważam że jest to ok połączenie - fakt że amp atc podobał mi się bardziej z 19 niż z 40 (tu mi dużo lepiej grał leben 600) ale generalnie było OK - także nie przekreślałbym tak go od razu i nie jechał po nim jak po łysej kobyle... zresztą na wielu zagranicznych forach najczęściej spotykane zestawienie to końcówki ATC + jakieś SCM50 i lampowy wysokiej klasy pre-amp

 

Coś mi się kojarzy że drakul że to coś tam skonstruowałeś ciekawego co ponoć nieźle pogania ATC - jeśli się mylę popraw mnie

 

Dużo prawdy jest w tym co pisze drakul - marny amp do ATC = mega marne granie - te kolumny nie wybaczają

 

Co do góry pasma - jest ona OK - ale nie jest najwyższych lotów - nie drażni, nie przeszkadza jest neutralna - ale można lepiej - 7,11,19,40 - to tylko "entry level" w ofercie ATC - więc kropkę nad "i" ATC zostawia w wyższych seriach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.