Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 40


PILOT

Rekomendowane odpowiedzi

Spitfier28, naprawde polubilem Cie, wszystko jest spoko:)

 

P.S.

Ten znajomy co te nowe 40stki sprowadzil za 8 albo nawet 10 tys to naprawde istnieje czy ukrywa sie jakos? Aaaa, i czy jak je w Polsce, tzn. w domu juz skladal to moze przy okazji tjuningowal np. zwrotnice ATC, w sensie ulepszal cos jeszcze, moze przy okazji okablowanie dal lepsze itp?:))))

 

Trzymaj sie Spitfire! Dyskusja z Toba na serio poprawila mi humor, a smiech to przeciez zdrowie i o to chodzi!

 

Pozdrawiam:)

 

Chwila, ja dalej nie kumam;-) Ten kolega gdzie kupil te kolumny ze byly do zlozenia? Prosto od producenta, ze sklepu? No przeciez nie kupil calych i sam sobie rozebral zeby pozniej skladac;-)

 

Pytam powaznie jak to dziala bo sam interesuje sie scm40, zlozenie nie bylo by problemem dla mnie a jednak oszczednosc jest w stosunku do normalnej ceny sklepowej czy gieldowej.

 

Tak, ATC pewnie wprowadzilo opcje 'zmontuj sobie sam' i sprzedaje pakiety do zlozenia jak u Akustyka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hIPPING

 

Z kimś kto używa ewidentnych wulgaryzmów po prostu nie będę dyskutował.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>PILOT

 

Polecam odsłuch na spokojnie ATC 40 lub starszych 35 vs Spendor SP-100 raczej używanych bo nowe są drogie.

 

Ze wskazaniem na Spendory ( są spore i średnio ustawne ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hIPPING

 

Z kimś kto używa ewidentnych wulgaryzmów po prostu nie będę dyskutował.

 

Dobre, bardzo dobre :)))

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>PILOT

 

Polecam odsłuch na spokojnie ATC 40 lub starszych 35 vs Spendor SP-100 raczej używanych bo nowe są drogie.

 

Ze wskazaniem na Spendory ( są spore i średnio ustawne ).

 

 

Widzisz - jak tylko chcesz to potrafisz i merytorycznie i madrze i na temat!

 

p.s.

Naprawde poprawiles mi dzis humor, w ten ponury, deszczowy dzien, Pozdrawiam Spitfire!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam Forumowiczów,

 

Czy Yamaha A-S2000 poradzi sobie pod względem prądowym z ATC 40?

A może ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawu i mógłby podzielić się spostrzeżeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hipping

 

Nowe nie wiem za ile można zdobyć teraz w tym roku 40ki , ale dwa razy znam akcję że z 14kpln można było mieć za 10kpln i to ze źródła PL. Tylko trzeba było gotówką poświecić po oczach.

 

Ale w idealnym stanie używki można trafić po 7 kpln.

 

Trzech znajomych z forum kupiło używane w b.d.stanie po około 8 kpln.

 

Wielu użytkowników moich ampów ma ATC od scm 7 po 150ki.

 

Tak że znam sporo osób które miały, mają może będą miały kolumny tej firmy.

 

Yamaha A-S2000

 

Ogólnie w sterowaniu tak.

 

Ale brzmieniowo ... zależy od oczekiwań czy też preferencji.

 

40ki pokarzą czego ten amp nie umie.

 

Ale być może będziesz bardzo zadowolony.

 

Osobiście nie radzę odsłuchów z atc na pałę, 40 minut i achy ochy.

 

To jednak już poważniejsze głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC 40 są lepsze praktycznie pod każdym względem , estetyka wedle uznania.

 

Ale 40ki są bardziej wymagające jakościowo od wymienionych modeli Spendorów.

 

SP 100 to już są lepsze ale tu znowu są ATC 150 : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 40 są lepsze od Spendora 1/2 - to nie byłbym tego taki pewien - miałem obie - to zupełnie inne kolumny - choć rodowód i ogólna filozofia gry podobna - dla mnie są tożsame - są pewne cechy których których entry level jakim są 40 w ofercie ATC nie ma w porównaniu do spendora - jak i na odwrót

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 40 są lepsze od Spendora 1/2 - to nie byłbym tego taki pewien - miałem obie - to zupełnie inne kolumny - choć rodowód i ogólna filozofia gry podobna - dla mnie są tożsame - są pewne cechy których których entry level jakim są 40 w ofercie ATC nie ma w porównaniu do spendora - jak i na odwrót

 

Scm40 są lepsze pod każdym względem elektryczno/akustycznym ale pod warunkiem że jest szeroki wachlarz odsłuchu z róznym sprzętem w rożnych warunkach.

O ile 1/2 można oszukać to 40tek już niestety nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ATC 40 są lepsze praktycznie pod każdym względem , estetyka wedle uznania.

 

Ale 40ki są bardziej wymagające jakościowo od wymienionych modeli Spendorów.

 

SP 100 to już są lepsze ale tu znowu są ATC 150 : )

Splendory SP 100 słuchałem niedawno, dla mnie bas jest nie do zaakceptowania. ATC słuchałem dosyć dawno, ale było nieźle. Z takich kultowych super monitorów, wolę Tannoye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scm40 są lepsze pod każdym względem elektryczno/akustycznym ale pod warunkiem że jest szeroki wachlarz odsłuchu z róznym sprzętem w rożnych warunkach.

O ile 1/2 można oszukać to 40tek już niestety nie.

 

No na pewno nie - spendory są łatwiejsze w napędzeniu - 12 watowy leben cs300 robi z nimi co chce o wiele lepsza góra pasma - nie wiele ( o ile w ogóle) ustępująca średnica - w atc o wiele lepsza dynamika i bas oraz lepsza "kierunkowość" dźwięku - jego skala. Przerabiałem ATC z różnymi wzmakami poprzez lampy (leben 600) i tranzystory ( mi.n ATC SIA2-150, Luxman 505, końcówka mocy atc sp150) ATC to doskonałe kolumny - słowa złego nie powiem - ale spendory mają to coś czego nowa seria atc nie ma - muzykalność - są dużo bardziej przyjemne w odbiorze (starsze ATC np. 12, 35, były bardziej "ludzkie: muzykalne)

ATC ogólnie by polecał bardziej doświadczonym audiofilom - wydobyć z nich ich ogromny potencjał nie jest łatwo - one nie wybaczają błędów w zestawieniu jak i słabego sprzętu towarzyszącego, spendor tutaj jest lepszy - wiele błędów wybaczy...

 

palton - bas trudno okiełznać w dużych monitorach - a jak jeszcze są źle zestawione i ustawione - to masakra - ale da radę to zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

palton - bas trudno okiełznać w dużych monitorach - a jak jeszcze są źle zestawione i ustawione - to masakra - ale da radę to zrobić

O Splendorach pisaliśmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wcześniej w wątku była mowa o Tannoyach red monitorach. W tych ostatnich też duży głośnik, a bas dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ATC z różnymi wzmakami poprzez lampy (leben 600) i tranzystory ( mi.n ATC SIA2-150, Luxman 505, końcówka mocy atc sp150)

 

Kolego niestety amplifikacja firmowa ATC ma się nijak do zestawów głośnikowych ATC , testującym też trudno w to było uwierzyć. Wiem bo choćby ode mnie sporo ampów stających w szranki ludzie wybrali.

 

Luxman 505 nie jest dobrym partnerem pod ATC jest za wolny ... efekt kuli u nogi, ma chęć ale nie może ,począwszy od napędzenia od starszych 35tek.

Leben 600 .... gra miło i nic ponad to : ) , fajny miś , nie ma wykończenia na krańcach i drive ale fakt miło to gra z ATC.

 

W temacie jakości niby słabej góry w ATC to zawsze śmiać mi się chce.

Że co tani ? W Spendorach SP 100 też jest jeden z najtańszych skanów i co z tego???

Dajcie spokój tym głośnikom.Podłączajcie po prostu dobrze grające urządzenia.

 

By osłodzić dodam że w ATC jak i w Spendorach nie należy się czepiać góry , jak strzępi czy wnerwia to wina ampa !!!

 

Nawet nie źródła : ) Ani tez przecudownych kabli : )))

 

P.S.

 

W ATC nawet topowych jak i w Spendorze też topowym brakuje dwóch cech do pełni szczęścia , lepszego wyjścia średnicy i pieprznięcia takiego jak maja basy zawieszone na szmacie : )

 

Czepianie się,owszem. Ale na 40ki narzekac nie dam zbytnio, zbyt dużo miałem i mam z nimi do czynienia.

 

Poza tym jest ok.

 

ale spendory mają to coś czego nowa seria atc nie ma - muzykalność - są dużo bardziej przyjemne w odbiorze (starsze ATC np. 12, 35, były bardziej "ludzkie: muzykalne)

 

No i tu kolegę Adamo mam.

 

35 vs 40 to jeden grzyb , trudno powiedzieć który gwizdek niby lepsiejszy... : )

 

Dla mnie aba grały dobrze jak było napędzone.

 

Co do tzw.muzykalności , jeżeli koledze Leben ładnie cukrował to kolega się przyznał że lubi miskowate granie , ale ATC mimo wszystko są wierniejsze i dlatego nie słodzą , a jak już to znaczy że misioooo. Co nie znaczy że kaleczą, wręcz przeciwnie , można napisać że ATC od modelu 35 są bardzo wrażliwymi paczkami na to co zostanie im podane.

 

w całej nowej serii atc tj nowych 7, 11, 19 i 40 zmieniono m.in. głośnik wysoko tonowy na lepszy bardziej szczegółowy - więc największa "bolączka" starszej serii została wyeliminowana

bierz jak masz okazję bez 2 zdań - są znacznie lepsze niż shl5 - bardziej neutralne, dynamiczne a w odpowiedniej konfiguracji - i czar i magia znana z SHL5 też będzie

 

Sam kolega trochę przeczy sobie.

 

Splendory SP 100 słuchałem niedawno, dla mnie bas jest nie do zaakceptowania. ATC słuchałem dosyć dawno, ale było nieźle. Z takich kultowych super monitorów, wolę Tannoye.

 

A co w tym basie SP-100 ci się Paltonie nie podobało ? : )

Które Tannoye wspominasz ?

 

do ATC jednym z tańszych i lepszych rozwiązań jest wzmak ATC - sia2-150 - miałem - użytkowałem wraz z scm19 - polecam - genialny piec

 

Pisałem , amp ATC to dramat : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego drakul ja nigdzie nie piszę że ATC są słabe - wręcz przeciwnie są bardzo dobre bardzo je lubię - ale konkurencję też mają silną - którą warto się zainteresować - zwłaszcza brytyjską

 

Co do zestawień z ATC :

- luxman 505 nie grał za wolno tylko za jazgotliwie - bidulek nie dawał rady, połączenie z ATC SIA2-150 - uważam za bardzo dobre - bo to fajny lekko ciepły miś z potężnym pier... idealnie pasuje do tych kolumn, owszem są lepsze rozwiązanie - ale firmowe uważam za b.dobre, jednym za najczęściej polecanych i przerabianych zestawień z kolumnami ATC wśród użytkowników na całym świecie - są ich firmowe końcówki mocy ( ew. inne potężne) + dobry lampowy preamp.

 

Co do góry w 35vs 40 jest ona nie omalże identyczna - tu masz rację, ale starsze są bardziej spójne - milsze - są to różnice subtelne ale są (bardziej widoczne w monitorach 12vs19 7vs7) - i to nie tylko moje spostrzeżenia - wystarczy wyściubić nos po za audiostereo na pierwsze lepsze forum zagraniczne aby znaleźć takie opinie. Dużym plusem nowej serii (zwłaszcza rev.2 - taka jest w nowych 40 - wystarczy zwrócić uwagę na nowe nr seryjne - poprawili ponoć zwrotnicę) jest to że takim Lebenem 600 czy inną mocną lampką można ja w miarę sympatycznie pogonić.

Jeżeli chodzi o głośnik wysokotonowy to w Spendorach 1/2 oprócz taniego scanspeeka siedzi jeszcze Scan Speak D3806/8200 - o ile dobrze pamiętam symbole a to troszkę inna liga niż tania vifa. (zresztą ATC po za serią entry - też montuje już "normalne" głośniki wysokotonowe)

 

Masz rację - ATC są wierniejsze, rzetelniejsze, prawdziwsze, ale spendory daleko w tym temacie też nie są - a odbiera je się ciut przyjemniej - i ja wolę tą drugą opcję.

 

Jeżeli Leben 600 czy też 300 - to fajny miś ... to kolega drakul powinien zmienić branżę... chyba że słuchał 600 na misiowatych lampach el34 - to wtedy się zgodzę, ja gram na w miarę przejrzystych wing C 6550 i innych KT88, KT90 i o misowatości nie ma tu mowy - i Leben 600 fajnie gra z ATC - to fakt jak jeszcze zapniemy fajne źródło np. Naim CDX2 - to jest więcej niż fajnie.

 

palton - tanoy - nie znam - zapewne są wybitne, na monitorach spendora też nie gram - bo znalazłem kompromis - między 1/2e a scm 40 z ograniczeniami oczywiście ale on mi odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Leben 600 czy też 300 - to fajny miś ... to kolega drakul powinien zmienić branżę... chyba że słuchał 600 na misiowatych lampach el34 - to wtedy się zgodzę, ja gram na w miarę przejrzystych wing C 6550 i innych KT88, KT90 i o misowatości nie ma tu mowy - i Leben 600 fajnie gra z ATC - to fakt jak jeszcze zapniemy fajne źródło np. Naim CDX2 - to jest więcej niż fajnie.

 

Końcówka Lebena to też miś ( 4 x 6550 )

 

Miś i tyle.

 

Nie wierzysz dam polizać , po rpostu trzeba przejść pewien etap aby zrozumieć że i ATC scm 100 też są kompromisem.

O 40 kach nie wspominając.

 

Amp ATC jest kastratem, nie ma nasycenia, szybkość ma iść w spokój w muzyce a nie w stan wnerwienia, tu ATC wolnostojące to udowadniają.

 

Wiesz ATC35 słyszałem na bańkowym słabiutkim TRI i było ślicznie ... tylko jebn... i basu było mało ale reszta bardzo fajna.

 

Można napisać że ATC wolnostojące to kurtyzany , nie trzeba molto talaros wykotłować aby sie odwdzięczyły z polotem.

 

O małych ATC nie piszę, nie lubię się męczyć słuchając maleństw 2 drożnych.

 

Z g.. bata nie ulepisz, może być i ślicznie , ale jak trza bigbandu posłuchać to lepiej wyłączyć : )))))

 

Panowie i nie kable ...nie kable czynią cuda.

 

P.S>

 

Palton

 

Spendory SP-100 maja jeden z lepszych rejestrów basu ... tylko trzeba je za mordę złapać ale w sposób w którym on zagra akustycznie a nie ciśnieniem gdzie trzeba do sracza ganiać aby bas był czytelny : ))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - a dla mnie ATC - wzmak to fajny miś... i właśnie nie jest jakoś super szybki (przynajmniej starsza seria - nowej nie znam) - - szukałem do niego linna ikemi co by trochę draivu dodać w swoim czasie - kurnia jak różnie postrzegamy pewne rzeczy...

Większość kolumn to pewne kompromisy...

końcówki lebena nie znam, znam 300 i 600 i właśnie dla ich przejrzystości szybkości oraz basu zestawiałem je ze spendorami ( mnogość lamp jakie można do 600 wrzucić - daje pole do modyfikowania dźwięku w kierunku w którym chcemy - w końcówce - zapewne jest to samo)

 

Co do powyższych moich cytatów - to praktycznie nic się nie zmieniło - choć nabrałem większego szacunku do starszych wersji ATC - ale to dopiero wychodzi jak masz okazję porównać

no i jeszcze po za tym że ciut bardziej od harbeth i atc wolę spendory - ale to moje zboczenie...

 

 

Spendory SP-100 maja jeden z lepszych rejestrów basu ... tylko trzeba je za mordę złapać ale w sposób w którym on zagra akustycznie a nie ciśnieniem gdzie trzeba do sracza ganiać aby bas był czytelny : ))))

 

tu masz rację - pisałem o tym też wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie neguję.

 

Ale nerwa dostaję jak widzę że ATC scm 19 mają być wyznacznikiem w porównaniu do 35 lub 40 tek, bo tooo dwaaa światy są.

 

Trójdrożne konstrukcje czy to nam sie podoba czy nie są zawsze pełniejsze fonicznie niż 2 dr.z tych samych speakerów.

 

No chyba że beztalencie stroi : )))))

 

Misiowatego grania się nie czepiam , ale nie raz udowodniłem na ATC że może być spokój a misia niet : )

 

O tym piszę.

 

ATC jak pisałem są perwersami , jedne z bardzie ujebliwych kolumn bo sa wierne na ile mogą , dlatego u jednego gra tak a u drugiego siak.

 

A ma grać spójnie, swobodnie bez vk..nia i z kopem jak trzeba.

 

Nie wolno grać na samplerach...one zawsze grają cudnie , a normalna muzyka nie jest łatwa ani ładna.

Organy nie mają nap.... a jedynie łachotać i warczeć jak trzeba.

Perkusja... no cóż ta audiofilom na ogół gra za głośno: )

Fortepian... powinno być słychać obie łapki : )))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton

 

Spendory SP-100 maja jeden z lepszych rejestrów basu ... tylko trzeba je za mordę złapać ale w sposób w którym on zagra akustycznie a nie ciśnieniem gdzie trzeba do sracza ganiać aby bas był czytelny : ))))

Audionet AMPOutput power 2 * 200 Watts into 8 ohms

o 2 * 300 Watts into 4 ohms

o 2 * 450 Watts into 2 ohms

o 1 * 600 Watts into 8 ohms (bridged)

o 1 * 900 Watts into 4 ohms (bridged)

 

Frequency range 0 - 300.000 Hz (-3 dB)

Damping factor > 1000 at 10 kHz > 4000 at 500 Hz

 

Robi co chce z Zolerami solution (w kolumnie 5 głośników, w tym dwa Etony 22cm na basie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójdrożne konstrukcje czy to nam sie podoba czy nie są zawsze pełniejsze fonicznie niż 2 dr.z tych samych speakerów.

 

No chyba że beztalencie stroi : )))))

 

Misiowatego grania się nie czepiam , ale nie raz udowodniłem na ATC że może być spokój a misia niet : )

 

O tym piszę.

 

ATC jak pisałem są perwersami , jedne z bardzie ujebliwych kolumn bo sa wierne na ile mogą , dlatego u jednego gra tak a u drugiego siak.

 

A ma grać spójnie, swobodnie bez vk..nia i z kopem jak trzeba.

 

Nie wolno grać na samplerach...one zawsze grają cudnie , a normalna muzyka nie jest łatwa ani ładna.

Organy nie mają nap.... a jedynie łachotać i warczeć jak trzeba.

Perkusja... no cóż ta audiofilom na ogół gra za głośno: )

Fortepian... powinno być słychać obie łapki : )))))

 

w 100% się zgadzam

 

Widzisz ja swój kompromis między ATC 40 a legendarnymi monitorami spendora znalazłem w ich podłogówce S9e (konicznie z e!, nie złe też są 8e)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporadycznie gram na ATC scm 100 i 150 sle, ale dostęp mam do wiekszego grona kolumn.

 

Maja swoje wady , owszem.Ale subtelne.

 

Dobranoć : )

 

Audionet AMPOutput power 2 * 200 Watts into 8 ohms

o 2 * 300 Watts into 4 ohms

o 2 * 450 Watts into 2 ohms

o 1 * 600 Watts into 8 ohms (bridged)

o 1 * 900 Watts into 4 ohms (bridged)

 

Frequency range 0 - 300.000 Hz (-3 dB)

Damping factor > 1000 at 10 kHz > 4000 at 500 Hz

 

Robi co chce z Zolerami solution (w kolumnie 5 głośników, w tym dwa Etony 22cm na basie).

 

Palton .... sorry ale uchachałem się , poco z tymi paramietrami wyjechałeś ?

 

90% klamotów ma genialne parametry a vku... ją : )

 

Moc nie ma nic do rzeczy.

Poza tym ten model Audionet jest wykastrowany z nasycenia i holografii... jeszcze bym coś znalazł : )

Nawet nie polemizuj.

Łatwo mogę to udowodnić, bo jest chłop na AS i możemy zorganizować granie SP 100 : )))) i z ampa X ... i A.N. zrobi buuuuu.

 

Serio nie o moce tu chodzi.

 

Z 50VA trafa na stronę zagram i będziesz miał stany lękowe...po co Ci to.

 

Frequency range 0 - 300.000 Hz (-3 dB)

Damping factor > 1000 at 10 kHz > 4000 at 500 Hz

 

Pasmo sobie darujmy.

 

D.F. wsadźmy między wiersze i wierszyki.

 

Papier wszystko wezmie.

 

Czy na papierze napiszesz tembr brzmienia różnych skrzypiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było mnie stać na 150 czy 100 ATC - to pewnie bym na nich grał

ATC 40 to mój maksymalny pułap cenowy w jakim się poruszam - dalej wyżej nie dam rady... za krótki jestem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, chodziło mi o wysterowanie głośnika basowego. Barwa i inne parametry dźwięku, to inna sprawa.

 

Palton

 

Z 20VA spokojnie z ATC 35..> dasz radę z basem , bo nie o moce tu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton

 

Z 20VA spokojnie z ATC 35..> dasz radę z basem , bo nie o moce tu chodzi.

Sądziłem, że na poluzowanie basu, nienadążanie jego za muzyką, ogólne poluzowanie, trzeba mocnego pieca, który mówiąc potocznie "chwyci głośnik za ryj". Dlatego myślałem, że mocny piec powinien pomóc. Nie pomógł... Inną opcją jest jakiś wyjątkowy suchotnik, typu ML. Jednak pytanie, czy o to chodzi ? Jeśli jest jakaś inna zależność, to proszę opisz to dokładnie. Sądzę, że jest to ciekawy temat i nikt nie będzie miał za złe offtopu. Możemy też założyć nowy temat, jeśli jest taka potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC wolnostojące są przykładem tego że tu nie chodzi o moce ale o umiejętność wzmacniacza do sztywnego ich pilnowania w całym zakresie częstotliwości. Wzmacniacz musi z jednej strony pozwolić wybrzmieć zestawom głośnikowym a jednocześnie spowodować aby cały zakres tworzył spójną harmonię , czyli się nie snuł ospale.

W dobrej amplifikacji zestawów głośnikowych nie ma w pomieszczeniu , znikają jako pozorne źródło dźwięków.

 

Możemy też założyć nowy temat, jeśli jest taka potrzeba.

 

Nie zdradzę swojego sposobu na ATC czy inne zestawy , ale ATC są dobrym przykładem możliwości ich napędzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

darkul, chodziło mi o wysterowanie głośnika basowego. Barwa i inne parametry dźwięku, to inna sprawa.

Ja tu nieśmiało się wtrące. Nie mam nawet 1% wiedzy o audio jak Wy, ale już wiem, że ta moc która podajesz, nie zawsze,da nam obraz basu, jaki dzięki temu piecowi uzyskamy. Mam w domu ASR Emittera 1 50kg żywej wagi i ponad 1kW poboru. I co. I nic. 2x80W położyło go pod tym zwłaszcza względ na łopatki. Emitter wyleciał jako końcówka do zasilenia frontów do kina domowego. Tam jest sub Velodyne DD12 więc jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ATC SCM40 bardzo fajne paczki ale do zakladki Hi-end to im jednak troche brakuje...

Zostawily jednak pozytywny slad po sobie:)

Jezeli aukcja sie skonczy za troszke ponad 6k to bedzie dobra okazja dla kupujacego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM40 bardzo fajne paczki ale do zakladki Hi-end to im jednak troche brakuje...

Zostawily jednak pozytywny slad po sobie:)

Jezeli aukcja sie skonczy za troszke ponad 6k to bedzie dobra okazja dla kupujacego...

 

Tu bym się nie zgodził.

Choćby dlatego że określenie High End już się dawno zdewaluowało : )

Teraz H-E to wszystko co jest ponad ogólnie przyjętą normę droższe.

 

H-E nic normalnemu słuchaczowi nie mówi , H-E to coś takiego co powinno sponiewierać , a jak jest : ))))

 

Pomijam fakt wykombinowania tematu Ultra High End : ))))))) Tu należy się złota czcionka.

 

ATC 35 .. 40 i wyższe wolnostojące to bardzo poprawne barwą dźwięku kolumny.

Wiele znacznie droższych kolumn przy nich lub po nich po prostu nie gra.

Owszem mają i swoje wady... ale nie ma ideałów.

Trochę dziwne ale 40ki przy sprawnym dystrybutorze mogłyby nieźle namieszać.

A tak pozostają zestawami głosnikowymi dla przeczołganych przez rynek.

 

Wielu którzy się pozbyli scmów później płaczą , oj wielu.

 

Sam znam kilku.

 

Owszem są to wredne kolumny , ale nie w wysterowaniu ( skoro 3VA przyzwoite żarówkowce je pędzą ) tylko w bardzo przyzwoitej wierności : ) A tu niestety ampy grają nieźle rozbitym soundem.

Jak gra szybko to męczy ,grzechocze, jak wolno to znowu muł bagienny , dobrać elektronikę jest trudno.

 

Tak że bez przesadyzmu.

 

To bardzo dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze ze sa zle, sa dobre ;-) Ale nie sa dopracowane do konca. Np takie minas anor za polowe ceny scm40 oferuje duzo lepsza gore pasma...

 

Chyba ze specjalnie to spiepszyli ze ludzie kupowali wyzsze modele;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.