Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 40


PILOT

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał ktoś ? Są lepsze niż poprzedni model 35 ? Musze przyznać, że ta zacna firma chodzi mi po głowie. Tak naturalnego brzmienia jak ATC to ze świecą trzeba szukać.. Wokal na SCM 35 był tak realistyczny że chyba tylko Harbeth-y w tej cenie mogły konkurować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w całej nowej serii atc tj nowych 7, 11, 19 i 40 zmieniono m.in. głośnik wysoko tonowy na lepszy bardziej szczegółowy - więc największa "bolączka" starszej serii została wyeliminowana

bierz jak masz okazję bez 2 zdań - są znacznie lepsze niż shl5 - bardziej neutralne, dynamiczne a w odpowiedniej konfiguracji - i czar i magia znana z SHL5 też będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nazwalibyście brzmienie ATC jako neutralne, czy raczej naturalne?

Czyli jeśli wolę bardziej "nieobecną" górę to powinienem się za straszą serią ATC rozejrzeć? Będzie mniej jasna?

Szczerze wzornictwo starszych 35-tek bardziej mi się podoba niż tych obecnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123 - nie wiem jak ci to wytłumaczyć - w starszych średnica i bas były są "hi-endowe" ale góra pasma odstawała od reszty pasma swą jakością - nie przekazywała tyle detali

NIE KOJARZ szczegółowości z jasnością !!!!! - to nie ma nic wspólnego ze sobą - ot po prostu więcej słychać - ale to wszystko jest super kulturalne i nie jasne ani natarczywe !!! - po prostu klasa wyżej - góra dorasta wreszcie do referencyjnego basu i średnicy

o tym samym ci pisałem w spendor club porównując górę starszych sp2/3 do s8e - te same różnice

 

zwisu123 - nie wiem dlaczego większość ludzi kojarzy większą szczegółowość z jasnością - w miarę wysokiej klasy sprzęcie po prostu "więcej słychać" a zarazem wszystko jest podane z kulturą - ba czasami może być super przejrzyste a zarazem gładkie i płynne - ale to dywagacje na inny temat...

 

ATC są naturalne i neutralne

wzornictwo to rzecz gustu - nowa seria na żywo wygląda pięknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamoD

Czy głośniki basowe i średniotonowe są w 40 takie same jak w 35 czy jakieś modyfikowane ? Słuchałeś starych i nowych ? Czy taki sam "charakter" brzmienia ? Bez koloryzowania, czysto, równo i rzetelnie ? Mnie stylistyka ATC nie powala, wole np. Dali Helicon 400 ale powala mnie dźwięk z ATC :)

 

40 są w cenie ok. 11 tys. - ponoć mają dystrybutora ( Decibel) i wchodzą na nasz rynek.Czekałem na ten moment :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice polegają głownie w głośnikach wysoko tonowych. SCM 35 nie słuchałem - ale znam ze starszej serii scm10 scm12 i 20 a z nowszej słuchałem scm11 i scm19 oraz 40 - ja brałbym nową serię - góra wreszcie z klasą - choć starsza seria też jest fenomenalna. Reszta "chyba" nie ruszona czyli średni i bas.

W swoim czasie bardzo długo i namiętnie szukałem scm40 - ma je mój serdeczny przyjaciel m.in ze względu że go do nich namawiałem - ale ma jeden problem - małe mieszkanie i blisko TV który ze względu na to iż atc mają magnesy OGROMNE i nie ekranowane świeci we wszystkich kolorach tęczy... mógłbym je nawet od niego odkupić... ale właśnie przechodzę ogromną i jakże fajną fascynację ezoterycznymi wzmacniaczami o nie wielkiej z reguły mocy to niestety ATC z takowymi odpadają... być może kiedyś staną u mnie...

Ciebie zaś serdecznie namawiam - nie ważne czy scm 35 czy uda ci się kupić scm40 - to warto kolumny fenomenalne - zakup do końca życia

Swoją drogą decibel kiedyś miał w ofercie ATC - znów do nich wracają... szkoda może inny dystrybutor zadbał by bardziej o wypromowanie tej marki w Polsce bo bez wątpienia na to zasługuje

a cena 11 tys za nowe scm40 - to jak w UK - albo cywilizacja u nas nastała nad Wisłą albo podatku ci nie doliczyli do tej ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i wszystkie ATC grają równo i bez koloryzowania i rzetelnie neutralnie i naturalnie - bez żadnych audiofliskich fajerwerków - ale widzę że kolega PILOT - już "wyrósł z pewnych audiofliskich zabawek" i wie o co chodzi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zestawy głośnikowe.

 

Muszą być napędzane z dobrych segmentów , inaczej mulą, lub grają ostro.

 

Do 12000 nie widzę dla nich zbytnio konkurencji.

 

ATC 35 czy 40 w zasadzie są podobne , trudno określić czym brzmieniowo różnią się gwizdki w tych kolumnach.

 

Podobne granie jak z większych Spendor SP100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SCM40 niepokoi mnie niska masa - coś kolo 23kg. Monitor SCM19 ważą chyba 16 kg. Dziwne. Gdyby obydwa głośniki: średniotonowy i niskotonowy miały w 40-tkach te słynne wielkie magnesy, to kolumny powinny ważyć ze 30kg. Czy aby na pewno to są te same głośniki co w 35-tkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oprócz gwizdka. Obudowa zamknieta, czyli duże plusy w kwestii basu i ograniczonych powierzchni pomieszczeń. Użytkuję 40-ki niecały rok a zakupiłem po kilku odsłuchach papamkowych 35-tek. Gdzieś ktoś napisał podsumowanie recenzji tych kolumn - dynamiczne, szczegółowe i subletne z czym jak najbardziej się zgadzam. Wogóle o ATC niewiele się pisze czy recenzuje, ich sie po prostu słucha :-)

Pozdr.

Profil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil, 23 Gru 2009, 13:38

 

A jak się przedstawia stereofonia w scm 40?

Czy to kolejna zaleta tych kolumn, czy może aspekt o którym się nie wspomina?

Jeśli można to proszę o parę słów na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darkul

Do lampy te kolumny się nie nadają to raczej pewne. Ale myśle, że z moim Quadem pre + końcówka 909 ( 140 W/8 ohm ) to już może wystarczyć i się nieźle dziać. Kiedyś podpiąłem do ATC 35 Creeka 4330 mk 2 i nawet nie było tragedii, poza osłabioną dynamiką i wykopem. Myśle, że te 140 W to takie przyzwoite minimum do tych kolumn.

 

W 35 scena byla bardzo dobra. Głębia ok, lokalizacja na scenie również. O szerokości nie mogę nic powiedzieć bo warunki odsłuchowe byly kiepskie ( wąska sala, wąskie ustawienie).

 

Jedyne "ale" jakie miałem to troche sucha i mało nasycona barwa. Ale to mogła być wina tanich kabli użytych w odsłuchu a może przyzwyczajeniem do kolorowego i podbarwionego grania na Usherach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pilot

 

ATC nie potrzebują wzmacniacza o dużej mocy , ale wydajnego prądowo , wydajnego w funkcji pasma mocy , sztywnego dla zmiennych impedancji.

Słuchałem pre+P.amp Krell serii evolution , o ile preamp krela jest delikatnie pisząc kontrowersyjny to sama końcówka zagrała dobrze z ATC , ale co ciekawe ATC 35 wcale się nie poddały.

Wzmacniacz T+A zagrał po germańsku , marszowo i męcząco.

BAT z nowej lampowej serii [ integra zagrał poprawnie , mimo lekkiego misia na wyższymbasie ... niektórym to się podoba ].

Ogólnie rzecz biorąc ATC mają to coś czego brak wielu znacznie droższym systemom.

ATC 40 są jak na moje ucho identycznie brzmiącymi jak 35.

 

Z lampy też to zagra ... ale jak do tej pory to tylko pod moje ucho ładnie grało z Sun Audio [ 2a3 ] i ze starym pre i p.a. Audio Research.

 

Ciekawe kolumny i tyle. Ale aby zagrały na maksimum swoich możliwości to za cholerę nie można kierować się doborem w ślepo kupowanych b.drogich klamotów.

 

Trzeba słuchać , słuchać. Nie wyrażać opinii po chwili słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ATC jednym z tańszych i lepszych rozwiązań jest wzmak ATC - sia2-150 - miałem - użytkowałem wraz z scm19 - polecam - genialny piec

wiele osób które użytkują kolumny atc i to wyższe modele niż z serii entry stosuje końcówki mocy atc plus wysokiej klasy pre na lampach - ponoć super - ale nie dane było mi tego odsłuchiwać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś w jednym z miesięczników o tematyce audio (nazwy nie pamiętam)w rozdziale "System marzeń" - Primare I30 + CD31 + ATC (monitor, typu nie pamiętam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniew5309, 27 Gru 2009, 19:56

 

Ten miesięcznik to HI-FI CHOICE nr 6-7 2007, a system składa się z Primare I30 CD31 ATC SCM19.

Opis brzmienia oczywiście entuzjastyczny jak na system marzeń przystało ;-)

 

Swoją drogą bardzo podoba mi się opisywanie w miesięcznikach kompletnych systemów audio, najlepiej dobieranych przez recenzentów a nie koniecznie przez dystrybutora (gdzie kryterium doboru urządzeń jest nie brzmienie lecz fakt dystrybucji konkretnych marek - które czasem tworzą kompletnie nieudane zestawienia).

 

Skoro więc z podstawkowymi ATC tak dobrze zagrało to pewnie zestawienie Primare z serii 3X i ATC SCM40 mogłoby być strzałem w dziesiątkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorecci - no niekoniecznie ... SCM 40 to inne kolumny niż SCM 19 - ba spora różnica jest miedzy SCM 11 a SCM 19- te ostatnie zwłaszcza SL - są bardzo detaliczne i mniej muzykalne niż np. SCM 11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lorecci

Primare 30/31 gra gładkim, miłym ale mało nasyconym w barwie dźwiękiem.ATC raczej też nie "ubarwia" więc to zestawienie to raczej dla miłośników nudnego i nieangażującego brzmienia, które jedynie nie drażni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILOT - dlatego primare może być ok ale tylko z 19 - bo te ostatnie są bardzo szybkie dynamiczne i przejrzyste - ale do 11 czy 40 bym już tego primare nie brał ... kurnia w ogóle bym go nie brał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie dot. sposobu prezentacji muzyki przez ATC SCM40 i ogólnie ich tolerancji dla gorzej zrealizowanych nagrań.

Wiele kolumn z wyższej półki świetnie wypada z nagraniami audiofilskimi, niestety jest gorzej - gdy poziom realizacji nagrań odbiega od ideału.

Jak jest w tym przypadku?

Czy da się na nich słuchać szerszego spektrum muzyki, czy też płytoteka będzie siłą rzeczy ograniczona?

Pytam w imieniu kolegi, który jest już zmęczony obecnym systemem i szuka odmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi - ATC to kolumny z rodowodem studyjnym tu nie ma "ściemy" - wgląd w nagranie jest wprost fenomenalny - więc pokazują prawdę (niestety) o naszej płytotece... - kolega będzie zadowolony ale pod warunkiem doboru dobrej klasy reszty systemu - i raczej powinien on być muzykalny - duża część użytkowników ATC posiada gdzieś w torze lampę ( np. w postaci pre) właśnie w celu "nie szatkowania" płytoteki...

może kolega powinien rozejrzeć się bardziej za jakimiś "ubarwiaczami" i "umila czami" typu harbeth spendor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa "przedmówcy", słychać zarówno niedoskonałości samego toru jak i realizacji nagrania, co w głównej mierze wyłapuje świetna średnica. Nie znaczy to, że gożej nagranych płyt nie da się słuchać a jedynie to, że natychmiast zauważymy różnicę :-))

Gdzieś wyżej padło pytanie o stereofonię tych kolum, oczywiście jest i to bdb. Pod kilkoma względami 35-ki jak i 40-ki zachowują sie jak dobre monitory, które nie mają żadnych problemów ze "znikaniem" z pomieszczenia. Na pewno znajdziemy na rynku lepsze speaki ale osobiście namawiam do zapoznania się z filozofią brzmienia ATC, zwłaszcza osoby, które szukają kapitalnej średnicy, jak również świetnie współgrajacych z nią niskich tonów i rozdzielczych acz niemęczących wysokich tonów.

Do ciut mniejszych pomieszczeń polecam monitry 19-ki.

Pozdrowienia z Nowym Rokiem.

Profil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC35 mają jak dla mnie jedną wadę a mianowicie ich bas, mimo, że jest sprężysty i doskonale zdefiniowany, to nie schodzi tak nisko jak ja bym tego sobie życzył. Po pierwsze dlatego, że jest to konstrukcja zamknięta, ale to jest dla mnie zaletą, a po drugie głośnik jest stosunkowo mały. Poza tym mogą się nie sprawdzić ze słabszymi lampami (SET). W Papamkowym systemie jest to b. dobrze słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Ja użytkuję ATC SCM7 6 lat i nigdy nie słuchałem innych modeli tego producenta. Dźwięk tych monitorów uważam za wybitny i docelowy.(w pokojach do 20m2) . Dużo lepiej grają na podwójnym okablowaniu. Reszta toru ma zasadnicze znaczenie na brzmienie całości - podepniesz byle co to byle co usłyszysz.

Dodam że jestem bardzo doświadczonym audiofilem, przerobiłem masę sprzętu więc mogę wypowiedzieć się obiektywnie.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

=>Adamo D

 

Czyli, mimo sporo niższej ceny (np. nowe SC7-2500 zł, stary model 3500) nowa seria jest po prostu całościowo lepsza?

 

Panowie, jak sie maluch SC7 do większych modeli?

Zastanawiam się czy nie kupić tego brzdąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także z punktu finansowego myślałem o 7-ach, ale z uwagi na gabaryty skrzyni i membrany myślę raczej o SCM 11. Choć dziś rozmawiałem z osłuchanym człowiekiem który powiedział mi wprost:

"Jeśli brakuje Ci czegoś w Spendorach,to być może ATC sie spodobają, jeśli jednak lubisz i cieszy się Spendor to ATC Ci się nie spodoba".

Na pewno mam wiele płyt kiepsko nagranych - lata'80 chociażby,i nie wiem co mam o ATC myśleć.

Będę miał okazję posłuchać niedługo 11 to się okaże. Rozmawiałem z użytkownikiem SCM 19 i wspominał o tym, że np.: po cichu grają nijak,że trzeba je odkręcić oraz że są jasne - to mnie zmartwiło. Mówił też że są cholernie neutralne i szalenie otwarte.

W teście SCM 11 czytam że ich średnica jest smolista-to rozumiem jako średnicę organiczną,nieco zagęszczoną i lekko ściemnioną. Oraz że góra nie jest tak otwarta jak życzył by sobie redaktor.

Mogą być aż tak inaczej zestrojone 11 i 19?

Adamo D wspominał o tym że 11 są muzykalniejsze. Ale jest to spora róźnica? Bo szczerze po opisie tych 19 się przestraszyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.