Skocz do zawartości
IGNORED

Niemal idealny serwer muzyczny - subiektywnie.


WS

Rekomendowane odpowiedzi

Rozróżniam w swoim systemie dość mocno zestaw stereo od kina domowego, dlatego kiedy zdecydowałem się na rozbudowę zestawu o muzykę z twardego dysku, szukając odtwarzacza zastanawiałem się, jak będę zmieniał utwory, wybierał płytę do odtworzenia itd.

Ideałem wówczas wydawał się Squeezebox Duet, który ma pilota z dość czytelnym wyświetlaczem. Nie zdecydowałem się na ten odtwarzacz jedynie dlatego, że nie ma on wejścia USB - konieczność włączania za każdym razem komputera bądź utrzymywanie włączonego NAS-a, to nie dla mnie. Później pokazał się (a właściwie pokazała się zapowiedź o SQ Touch) i to jest już prawie ideał: ma USB (niestety tylko jedno) no i ma duży, czytelny ekran. Pytanie tylko, czy na pewno czytelny? Rzdko przecież słuchamy muzyki siedząc tuż obok sprzętu, a jakoś nie wyobrażam sobie, aby można było odsunąć Toucha od wzmacniacza: ograniczeniem są tu kable.

 

Zupełnym przypadkiem nabyłem (wówczas sądząc, że będzie to tymczasowy zestaw) urządzenie WD TV. Rzeczywiście dość szybko okazało się, że włączanie telewizora do zmiany płyty to uciążliwa konieczność, zacząłem więc kombinować, co z tym fantem zrobić.

 

No i wymyśliłem - na allegro kupiłem używany telewizor samochodowy, jest to płaski panel za ca. 100 zł, podłaczany złączem RCA do WD i taki drobiazg perfekcyjnie spełnia swoją rolę. Chwilowo stoi to obok sprzętu, ale jestem w trakcie robienia 15-metrowego przewodu, który pozwoli przenieść panel na stolik przy kanapie i wtedy, bez konieczności ruszania się z miejsca, włączania rozpraszającego telewizora - mam pełną kontrolę nad zasobami dysku.

 

 

Na koniec podzielę się wrażeniami i własną oceną dźwieku z WD TV. Przez 2 dni słuchałem przez sam odtwarzacz WD podłączony do wzmacniacza i dźwięk był po prostu słaby. Kolosalna róznica pomiędzy płytką CD a zrippowanym z tej płytki utworem, odtworzonym przez WD.

 

Dopiero po wpięciu w ten zestaw DAC'a CA DacMagic - dźwięk wreszcie jest taki, jak trzeba.

Nie ma najmniejszej różnicy in minus w dźwięku z mojego zestawu stereo i płyty CD a dźwiękiem z WD przez DAC'a a nawet czasami wydaje mi się, że gra to minimalnie lepiej.

 

Jedną i jedyną niedogodnością jest brak obsługi gapless dla FLAC'ów w urządzeniu WD TV - mam (coraz mniejszą) nadzieję, że kiedyś producent poprawi firmware.

Dla mnie więc jest to niemal idealny serwer muzyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26487-100003109 1265477613_thumb.jpg

post-26487-100003110 1265477613_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda obsługa, czyli nawigacja po folderach i plikach?

 

Moim zdaniem powinno być:

1. przeskakiwanie o jedną pozycję (folder, plik czy co tam ma być)

2. przeskakiwanie o 10 (lub ileś tam) pozycji lub do następnej strony

3. ideałem byłoby wybieranie pozycji klawiaturą alfanumeryczną; zapewne wyświetlaną na ekranie, bo pilot WD ma za mało przycosków... ;)

 

Flac'i nie mają gapless, czy to znaczy że inne pliki (.mp3, .wav) odtwarzane są bez przerw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zmienić tę obudowę z antenką na normalny panel z możliwością wrzucenia twardziela to chyba już byłby ideał. No i dodać jeszcze spdif, bo ma tylko toslinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>majkeljot

Z toslinka na S/PDIF to już najmniejszy problem. Cała ta rodzina TEAC jest sympatyczna nawet słabsze modele ,co jest dobrą sprawą to pilot dwukierunkowy na którym mamy wyświetlaną playlistę ,odgrywany utwór itp. odpada wtedy sprawa stacjonarnego mini-monitora/wyświetlacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem - może nie, gapless - chodzi po prostu o to, że WD dodaje mini przerwy pomiędzy utworami, co w przypadku płyt koncertowych jest irytujące. Ciekawe, czy ten TEAC jest pozbawiony tej przypadłosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...● Nieprzerwane odtwarzanie kolejnych ścieżek z serwera audio i urządzenia

magazynującego USB..."

cytat z instrukcji obsługi.

 

"...Playback of Seamless continuing tracks (Gapless) Yes..."

cytat ze specyfikacji na stronie produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli raczej odtwarza bez przerw, z zastrzeżeniem że papier cierpliwy jest... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37, 7 Lut 2010, 09:40

 

> Z toslinka na S/PDIF to już najmniejszy problem.

zgadza się. Właśnie sobie pomyślałem, że nic nie stoi na przeszkodzie by naprawdę przerzucić to do innej obudowy. Włożyć twardziela z zasilaczem i adapterem sata-usb, a jakby było komuś za ciężko to można by wrzucić gotowego USBdrivea. Jakby ktoś chciał to i czytnik kart pamięci. I tak mógłby powstać ideał.

 

 

WS, 7 Lut 2010, 10:02

> WD dodaje mini przerwy pomiędzy utworami, co w przypadku płyt koncertowych jest irytujące.

> Ciekawe, czy ten TEAC jest pozbawiony tej przypadłosci?

 

wiatrak, 7 Lut 2010, 12:05

>Czyli raczej odtwarza bez przerw, z zastrzeżeniem że papier cierpliwy jest... ;)

 

Z tego co zdążyłem przewertować to i z instrukcji, i z reklamówek, i z tego co na forach wyraźnie wynika, że odtwarza bez przerw czyli jest gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkeljot, 7 Lut 2010, 13:22

 

>Właśnie sobie pomyślałem, że nic nie stoi na przeszkodzie by naprawdę przerzucić to do

>innej obudowy. Włożyć twardziela z zasilaczem i adapterem sata-usb, a jakby było komuś za ciężko to

>można by wrzucić gotowego USBdrivea. Jakby ktoś chciał to i czytnik kart pamięci. I tak mógłby

>powstać ideał.

 

Ja bym do kompletu dorzucił jeszcze przełącznik USB; nie wiem czy odtwarzacz poprzez sieć pozwoli na zapisanie plików do podłączonej pamięci USB.

 

A w ogóle, jeśli komuś nie zależy na sieci i radio internetowym, to warto zwrócić uwagę na model WAP-2200, znacznie tańszy (130 EUR).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam,

 

Wlasnie dzis dostalem przesylke z owym TEACiem (WAP-4500).

I odczucia sa .... negatywne

Na poczatek troche pozytywow :

- da sie tym sterowac przy pomocy foobara, z pluginem upnp

- da sie tym sterowac przt pomocy Kinsky'ego (software Linna do sterowania DSami)

- zainstalowany firmware juz obsluguje FLACi

A teraz negatywy :

- wyjscie sluchawkowe - troche ... slabsze niz w moim laptopie

- niestabilny firmware (np. foobar regularnie "gubi" poziom glosnosci i automatycznie wycisza

WAPa (mowa oczywiscie o wyjsciu sluchawkowym)

- w zaden sposob nie mozna upgrejdowac firmwareu bez BRC (pilota)

(niestety, wierzac w zgodnosc owego urzadzenia ze standardem uPnP, kupilem wersje tansza,

bez pilota

- dostarczany media serwer - mozliwosc zainstalowania tylko na Linuxie.

na windows od razu pyta o nr seryjny, ktorego w zestawie .... nie ma

(mimo opisu urzadzenia, ktory to opis sugeruje, ze nawet bezpilotowa wersja dostarczana

jest z Twonkym - no jest, ale de facto, wylacznie na Linuxa)

- brak mozliwosci (przynajmniej ja nie zauwazylem) zakupu SAMEGO BRC.

- i na koniec - najgorsze - otrzymalem najpewniej uszkodzony zestaw (no, chyba, ze to wina

firmwareu), ktory gubi pakiety sieciowe. Miec tylko nadzieje mozna, ze ... hehehe - mialem

po prostu pecha, i trafilem na uszkodzony egzemplarz ....

- reasumujac : w poniedzialek urzadzenie jest z powrotem wysylane do producenta.

do idealu temu urzadzeniu jest b. daaaaleko.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wswier

Sprawdzałeś może jak z jakością dźwięku po S/PDIF ? w sumie chciałem takiego TEAC'a sobie sprawić jako drugi system ale od razu z pilotem.Czy można mu zamapować dysk z stacjonarnego kompa bez stawiania serwera? Mam HTPC który służy mi do oglądania materiału HD i muzy oraz pobierania plików. Dyski to 2x1TB i chciałbym najprościej aby mógł udostępniać pliki dla TEAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

SPDIFa nie sprawdzalem niestety, w zasadzie tylko raz udalo mi sie to zmusic do grania

(podczas testow sluchawkowych). Pozniej, po podlaczeniu do docelowego systemiku (planowalem uzyc

tego zamiast CD w zestawie Pianocrafta), niestety - juz dawala o sobie znac awaria karty sieciowej.

Serwer uPnP jest konieczny. Ja na szczescie i tak uzywalem Asseta do Linna, wiec nic nie musialem

stawiac - jedynie rozczarowany jestem faktem, ze opis na stronie TEACa nieco odbiega od rzeczywistosci (brak klucza licencyjnego do Twonky'ego).

Alternatywa dla uPnP bylby nosnik USB

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem szczerze że kupa, aby nie można zamapować udziału sieciowego tylko stawiać dedykowany serwer :( podpinanie dysku po USB to nie rozwiązanie.Pobierasz lub rippujesz na stacjonarnym HTPC potem kopiujesz na usb i wpinasz do TEAC'ka - fuj..

Szkoda zapowiadało się tak ładnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Ano widzisz - jak to mowia - "biednego nie stac na tanie rzeczy".

Reasumujac - stosunek jakosci do ceny = 0

Jak na razie, to nie widze istotnej alternatywy cenowej dla najtanszego Linna (Sneaky'ego).

Nawet, gdy samemu sie sklada PC-Audio, to trzeba zadbac o tyle rzeczy, ze i tak wyjdzie ok.

5kpln ....

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wswier, 13 Lut 2010, 11:15

 

>Ano widzisz - jak to mowia - "biednego nie stac na tanie rzeczy".

>Reasumujac - stosunek jakosci do ceny = 0

>Jak na razie, to nie widze istotnej alternatywy cenowej dla najtanszego Linna (Sneaky'ego).

>Nawet, gdy samemu sie sklada PC-Audio, to trzeba zadbac o tyle rzeczy, ze i tak wyjdzie ok.

>5kpln ....

 

A jakie bugi gnębią Linna? Może także ma wady które wyjdą dopiero po zakupie? Choć pobieżnie, ale na forum nie znalazłem niczyjego opisu własnego egzemplarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem XMBC i jestem mile zaskoczony ,miałem go z dwa lata temu lecz nie do końca mi przypasił jednak wersja obecna to już coś innego.W komplecie z EventGhost'em i pilotem MPC jest sterowanie intuicyjne , zewnętrzny DAC na S/PDIF i do pełni szczęścia brak tylko pilota takiego jak w TEAC'u tzn. dwukierunkowego ,może ktoś z kolegów spotkał się z takim pilotem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

>A jakie bugi gnębią Linna? Może także ma wady które wyjdą dopiero po zakupie? Choć pobieżnie, ale na

>forum nie znalazłem niczyjego opisu własnego egzemplarza.

Ja nie mam co prawda Sneakyego, mam Majika.

Majik klopotow nie sprawial wcale.

Po rozpakowaniu podlaczylem do sieci, zasilania i zaczalem sluchac muzyki.

Az mi szkoda bylo, ze tak niewiele z tym do roboty ;-).

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wswier, 13 Lut 2010, 00:10

 

...

>I odczucia sa .... negatywne

...

> po prostu pecha, i trafilem na uszkodzony egzemplarz ....

>- reasumujac : w poniedzialek urzadzenie jest z powrotem wysylane do producenta.

> do idealu temu urzadzeniu jest b. daaaaleko.

>pzdr

>wswier

 

No klapa, trafił się w końcu odważny kró... eee... użytkownik doświadczalny, a tu wtopa... ;)

 

Ale z tego co kojarzę opis, to sam odbiornik (WAP-4500RC) stosuje się wyłącznie jako dodatkowy, do posiadanego kompletu WAP-4500 (pilot/receiver), do zastosowań multiroom. Nie wiem czy producent obiecuje autonomiczne działanie WAP-4500RC.

 

Najbardziej ciekawi mnie, jak w praktyce sprawuje sie sterowanie pilotem radiowym; z tego co google w kaleki sposób przetłumaczyło topic z forum HiFi.de można wnioskować, że były z tym problemy, podobno tyko dla wczesnej wersji firmware.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

>Ale z tego co kojarzę opis, to sam odbiornik (WAP-4500RC) stosuje się wyłącznie jako dodatkowy, do

>posiadanego kompletu WAP-4500 (pilot/receiver), do zastosowań multiroom

I tak i nie.

Jezeli producent deklaruje zgodnosc produktu z pewnymi standardami (w tym miejscu uPnP), to

mozna zakladac, ze jest on faktycznie zgodny.

I - wydaje sie ze tak jest (a raczej mialoby byc) - foobar, kinsky probuja go obsluzyc.

Wykrywa go nawet WMP z Visty.

Tylko, ze ... - nie dziala ;-)

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

A co sądzicie o wykorzystaniu HDD playerów jako odtwarzaczy Audio?

Mam na myśli Asusa O!Play HDP-R1 i Fergusona Ariva 110

Jak z jakością dźwięku przez wyjścia analogowe? Osobiście chciałbym takie urządzenie podłączyć cyfrowo do Behringera MS40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem artykuł o Blacknote. Dziwi mnie coś : dlaczego nie ma jeszcze budżetowych odtwarzaczy plików AUDIO (FLAC/APE/WAVE/WMA/MP3) ? Stacjonarnych oczywiście. Co się pojawi informacja o odtwarzaczu to kosztuje on od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Czy nie da się znaleźć coś budżetowego powiedzmy do 1500 - 2000 zł (jak odtwarzacze CD) ? Odtwarzacze MKV/AVI kosztują już od 300 do 500 zł (najtańsze). Można by oczywiście wykorzystać taki ale zwykle wymagają one monitora no i mają szumiące wiatraki. Zbyt głośne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden ponieważ takie odtwarzacze wychodzą na rynek tylko po to, żeby grubo nabić kieszeń producenta. Przykładowo ARIVA kosztuje 300zł. Przełóż to do wielkiej obudowy napisz odtwarzacz plików audio i cena urośnie do 1500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Wady są, ponieważ soft jest niedopracowany. Dzisiejsze pudełka do wszystkiego mają potężne chipsety które z palcem w nosie radzą sobie zarówno z video jak i audio wszelkiego rodzaju. Ograniczenia są programowe (przynajmniej w znacznej większości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,że wszystkie odtwarzacze multimedialne nastawione są na odtwarzanie filmów MKV/AVI. Taki film się włącza i ogląda - do tego nie potrzeba żadnych mecyji - wystarczy prosty interfejs jak w Popcornie czy EGreacie, którego mam od dawna i którego MENU sprawdza się lepiej niż MENU w TV LCD Samsunga 651. Natomiast do plików Audio oczekujemy czegoś innego a bardzo przydaje się też display. nawigacja po plikach, katalogach, playlisty użytkownika, czytanie tagów, wyświetlanie okładki płyty.

 

Każdy odtwarzacz AV ma też zwykle wiatraczek, którego szum może przeszkadzać w odtwarzaniu muzyki. w egreat cichy nie jest.

 

Zainteresowałem się komputerkiem ACERA : ASPIRE REVO™ R3610 z IONem. Ma pilota, ma też niestety wiatrak - muszę go więc sam usłyszeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.