Skocz do zawartości
IGNORED

'restauracja' gramofonu fonica g-601a


solid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedano dopiero zafascynowałem się winylami, których kolekcję dość sporą współposiadam z rodzicami:) i mam w związku z tym trochę pytań:

 

od kilku godzin jestem w posiadaniu pożyczonego 'artura' gws-123, ale jak zdążyłem się zorientować- katuje płyty (to z forum) i gra bardzo nieładnie... ostro, mało niskich tonów itp. posiadam jednak 'odkąd pamiętam' gramofon fonica g-601a, który przez (najpierw) zużycie a potem kilkunastoletnie nieużywanie mocno podniszczał... po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii tutaj na forum, postanowiłem zamiast szukać czegoś nowego taniego, odnowić i 'stuningować'.

i tu moje pytania/prośba- co, gdzie, i jak?

[od razu powiem, że moja terminologia daleka jest od prawidłowej, i bardzo prosiłbym o sprostowania]

wiem napewno, że do wymiany jest pasek klinowy, stary i rozciągnięty, ktoś zna może prawidłowy wymiar? bo mam obawy, że kupiowny w sklepie na miarę może być dalej za duży.

coś jest nietak z podstawą ramienia i mechanizmem opuszczania, ale to zapewne prosta mechaniczna naprawa, której podołam.

sprawa zapewne najbardziej kontrowersyjna- wkładka. przede wszystkim, ma trzy części, które nazywam głowicą (to, co podłączam do ramienia), wkładką (to czarne co przykręcam do głowicy, i na którym montuję) igłę. posiadam dwie owe wkładki tenorel (made in holland:) i jedną unitry, jedną igłę z symbolem Mf-100, oraz jedną głowicę, w której niestety sam musiałem przylutować kabelki do podłączania wkładki, które były się oderwały.

co polecacie zakupić/zmodyfikować? jestem niestety tylko uczniem ogólniaka, i więcej niż 100pln jest kwotą nieosiągalną:(

 

pozdrawiam, [solid]

 

ps. jeżeli w tych kategoriach cenowych można wogóle rozmawiać o brzmieniu, to moje osobiste preferencje jak na razie bezkonkurencyjnie spełnia radmor 5102-te z włączonym konturem, i miłym ciepłym brzmieniem nadanym przez niskie- 3 a wysokie ociupinkę mniej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Po kolei: pasek do tego modelu powinien być dostępny na Warszawskim wolumenie w budzie numer 53. Spróbuj. Następnie: opuszczanie ramienia - tam jest zdaje się tłumienie hydrauliczne. Zapewne płyn zascechł. Niestety trzeba rozebrać, umyć i wypełnić czymś nowym. Serwis: Warszawa, antkwariat płytowy Muzant na ul. Kubusia Puchatka. Weź pod uwagę, że również główne łóożysko talerza może wymagać przesmarowania. Wkładka: to coś to jest głowica ramienia. Stary typ, odłączalny, mocowany obracanym pierścieniem na bagnet. Następnie jest wkładka (to czarne), z wymienną igłą. Tenorele i Mf-100 do 104 bodajże, to mniej więcej to samo - Mf-ki robiono na licencji Tenorela. Jedno i drugie zapewne juz nie do użytku. Nowa tania wkładka magnetyczna Ortofona OM-5 kosztuje coś 75 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.