Skocz do zawartości
IGNORED

Czy B&W moga pracowac także w 4 Omach??


Avathar

Rekomendowane odpowiedzi

HIHIH nie wiem lepiej tylko mnie to flustruje ze wszedzie gdzie czytalem pisze 8 omow juz sie cieszylem ze beda pracowac wysmienicie z yamaha 740 bo w 8 omach ma 90 wat a tu nagle ktos mi wali ze sa 4 omowe, jak to jest naprawde?? to Yamaha 740 dla nich za mocna :(, a jeszcze a sa jakies glosniki 8 omowe i jakie sa lepsze 4 czy 8??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha moze byc nie tyle za mocna, co raczej za slaba. Nie jest tak, ze 4 omy lepsze lub gorsze od 8... Czworki potrzebuja wiekszego natezenia pradu (1,41 razy wiecej od osemek), czyli potrzebuja wydajniejszego wzmacniacza i grubszych kabli. Z tego co pamietam, to B&W maja minima impedencji w zakresie basowym, wiec raczej dobrze slyszalne przy slabym wzmaku. O ile oczywiscie zdazysz uslyszec, bo ochrona zwarciowa moze dosc szybko wylaczyc koncowki. Niestety technologicznie latwiej i taniej jest zrobic sprzet dajacy wysokie napiecie i niski prad niz na odwrot, stad amplitunery maja praktycznie wylacznie 6-8 omow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest ? Moje Nautilusy 805 mam podłączone na 8 omów-bo tak jest napisane na kolumnach i w papierach do nich, z tego co mówicie na 4 będzie lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam YAMAHĘ 1300 i B&W 603 S 3, jak miałem włączone na 8 om i dałem czadu to sama mi się wyłączyła. Po przestawieniu na 4 omy i czadowaniu wszystko było O.K. Chyba powinno być odwrotnie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Awathar

 

B&W ma zwyczaj podawać chyba średnią impedancję. Ale też zawsze podają minimalną. W przypadku 603 S3 to chyba 3 ohm. Możesz sprawdzić na ich stronie www.bwspeakers.com

 

Nie ma czegoś takiego, jak moc kolumny na 4 ohm. Jest pojęcie efektywności i skuteczności. Użyj wyszukiwarki, to znajdziesz wątki, gdzie te tematy były omawiane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

 

Ale w porównaniu z jakimi głośnikami? Jeżeli wzmacniacz oddaje tę samą moc nieżaleznie od obciążenia, to 4-ohmowe kolumny o tej samej skuteczności zagrają ciszej niż 8-ohmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrachujac od tego, ze te rozwazania o tej mocy i impedncji sa jakos malo sensowne to nie rozumiem tego zwiazku:

" Jeżeli wzmacniacz oddaje tę samą moc nieżaleznie od obciążenia, to 4-ohmowe kolumny o tej samej skuteczności zagrają ciszej niż 8-ohmowe"

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają tą samą skuteczność w dB/2,83V/1m to ich efektywność w dB/1W/1m będzie o 3 dB niższa. Czyli przy tej samej oddanej mocy zagrają ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig ktoś zaczął wątek, a ja zastanawiałem się jaki jest sens podłączania kolumn B&W w moim przypadku Nautilusów 805, które są 8 omowe pod 4 omy ?? Jak to ktoś powyżej sugerował. Ja na każdym wyjściu 2,4,8 omów mam tą samą moc 159 W ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.