Skocz do zawartości
IGNORED

nieznane kolumny TSM PURIS


denon.dcd.2560

Rekomendowane odpowiedzi

nie bywam ostatnio często na forum, niema moich wpisów, nie sledze tematów,, pisze nei dlatego ,ze chce cos sprzedac. czytajcie dalej. pare miesięcy temu przez przypadek uszkodziłem zawieszenie w jednym ze swoich kefów iq3. potrzebowałem jakies dwie kolumny, poprostu dwie takie same (jeden kef w naprawie ,w sumie do dzisiaj...). przyadkowo kupiłem kolumny TSM PURIS,, made in germany, widac ze stare, masywne (ok 13 kg sztuka), sredniotonowiec kopułka tekstylna, wysoki to samo, bass celuloza 25. ok, za pieniądze ktore zapłaciłem mogac sprawdzic ich sprawnosc nie mogłem odmówic;). podlączajac je w domu pod cd x55es, wzmaki : ka-7010, a-1020, amc 3050a i da-9010, nie moge juz dzis oprzec sie wrazeniu, ze wkoncu wiem CO ZNACZY NEUTRALNE KOLUMNY. zero cukru, zero ciepła, zero ostrosci, zero natarczywych srednich, zero przekłaman (jak heco profesioanl). kolumny ochydne z wyglądu, masywnie wykonane (bez rewelki), na firmowanych TSM głosnikach (niewiem kto je dla tej firmy robił). poprostu neutralna rewelacja-zagrają jak zarządzi elektronika naszego systemu, jesli stary marantz pm500 - ciepło, jesli amc - zywo i dosc twardo. nie jest to sprzet wysokiej klasy, z tego co sie orientuje jesli na allegro są purisy, to model 300, warte ok 200-250 zł. POPROSTU SMIECH. znajomy dawno temu porzywiozł do mnie stare kolumny ASW, modelu nie pamietam, duze monitory. neutralne do bólu, jedyne wskazanie-cecha tych kolumn-dynamika. poszły za ok 600 zł, a nowe kosztoewały przeszło 2000DM. purisy prezentuja dzwiek bardzo podobny, nie znam ceny nowych, ale sadzac po wykonaniu skrzynek-były duzo tansze. a na rynku wtórnym-allegrowym-w stosunku do tego co prezentują-kosztują grosze. jako najlepsze uzasadnienie do mojej-jakby nie spojrzec subiektywnej opinii-niech swiadczy fakt, ze kiedy wkoncu odbiore kefa z naprawy-nie bede sie modlil nawet minuty-sprxedaje i wiecej nie chce widziec. TSM PURIS 400 zostaly w moim systemie na długo, i wkoncu wiem jakiej w przyszłosci charakterystyki kolumn mam szukac. temat zakładam dla wszystkich, ktorzy mieli do czynienia z tą skrajnie nieznaną u nas marką. dzielcie sie wrazeniami, wiedzą o ich konstrukcji, przezyciami muzycznymi. o tym nikt jeszcze nie pisal-nie dziwie sie. firma nieznana, zapewne juz nie istniejąca. ale kolumny genialne. zaden hi-end. poprostu porządne hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.