Skocz do zawartości
IGNORED

Smartfon z Androidem


kichanadeta

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo kilka tematow zwiazanych z komorkami. Jednak mnie interaesuje konkretnie jak w temacie. Dlaczego w zakladce PC bowiem dzisiejsze smartfony to takie mozna rzec male komputery. Czego wymagam:

Dobrej jakosci ekran. Przyzwoita rozdzielczosc (serfowanie w necie, czasami jaki film w podrozy).

Wydajnosc (parametry nie powinny przeszkadzac w codziyénnym uzytkowaniu tzn ,aby telefon sie nie dlawil).

Port USB ale chyba wiekszosc posiada.

Mozliwosc aktualizacji softu.

Porzadna obudowa.

 

Sluzyl bedzie jako tel,podrozny komp,pilot iTunes, nawigacja.

 

Sposrod wielu wybralem kilka modeli:

HTC Desire , HTC Legend, Samsung Galaxy S I9000, Motorola Milestone , Motorola Milestone XT720, Sony Ericsson XPERIA X10. Jest jeszcze nowy Dell Mini ale troche za duzy i za drogi (chyba przerost formy nad tresia).

 

Ceny 350-500 Euro.

Jesli sa uzytkownicy w/w prosze o spostrzezenia: zalety, wady. Podzielenie sie krotka informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może choć raz ja będę mógł komuś tutaj pomóc i choć trochę się odwdzięczyć.

 

Jakiś czas temu przerabiałem telefony z Androidem, ale w trochę mniejszym budżecie. Pokrótce napiszę jak to to się sprawdza przy codziennym użytkowaniu, natomiast co do marki polecam wybrać coś z HTC. Mam już 2 telefon tej firmy, wcześniej na Windowsie, teraz Androidzie (HTC Magic) i jestem bardzo, bardzo zadowolony z wykonania tych smartfonów. Naprawdę solidne konstrukcje, choć można się czepiać lakierowanych powierzchni, że ślady paluchów widać - ale nie wiem, czy modele powyżej też mają taką fortepianową obudowę.

 

Co do sprawności działania systemu - w porównaniu do WM (windowsMobile) - rewelacja. Na dużo słabszym sprzęcie jaki posiadam (w porównaniu do tego w co celujesz) - praca to przyjemność. System działa bez zawieszeń, stabilnie, szybko, wygląda fajnie i co ważniejsze - jest ergonomiczny, naprawdę dobrze zaprojektowany i intuicyjny. Nawet jak nie miałeś wcześniej podobnego sprzętu, to odnajdziesz się w 2 minuty.

 

Na moim ekranie spokojnie da się przeglądać net - i to w normalnych, standardowych wydaniach stron, nie żadne wersje "lajt", które dobrze się może obsługiwało na telefonach typu Nokii E51. Codziennie przeglądam w pracy niusy, loguję się do banku (choć nie wiem,czy to do końca bezpieczne), czytam blogi i fora. Sprawa maila załatwiona jest inaczej - jak masz skrzynkę na gmailu, to jesteś online 24h/dobę, działa w trybie push, więc jak dostajesz maila, telefon go od razu widzi. Czyli taniej wysłać mi maila, niż smsa, skoro dochodzą w tym samym czasie. Inne skrzynki obsługiwane są przez aplikację, całkiem sprawną, ustawiasz sobie co ile ma sprawdzać maila (np. 5 min) i śmiga.

 

Filmy - w wersjach na komórkę, a więc .3gp i .mp4 działają w porządku - aviki to podobno problem, choć nie wiem jak jest aktualnie, bo już dawno nie interesowałem się akurat filmami. Ale te nowe podobno radzą sobie z HD, więc powinno być dobrze.

 

Co do aktualizacji softu - wszystkie programy jakie zainstalujesz po wejściu w "market" a więc coś jak appstore dla iphone, masz tam wszystkie aplikacje dostępne, same z siebie wyszukują aktualizacje (można to wyłączyć oczywiście - lepiej robić to na wifi). Sam wybierasz co instalujesz. Natomiast problem jest z samym androidem - jest kilka wersji (nowe telefony są lepiej wspierane, starsze, jak mój, słabo :( ) - niby nowe wersje wychodzą, ale rzadko, dobrze zapoznać się z modyfikowanymi ROMami, czyli wersjami systemu. Lepsze, szybsze, nowsze. Ale na standardowym też wszystko śmiga bardzo dobrze, to tylko dla zainteresowanych zabawa.

 

Nie ma Automapy na Androida (jeszcze) - ale jest Sygic Mobile, dla mnie rewelacja, miałem już na E51+odbiornik GPS, spełniało swoje zadanie, tutaj jest dużo lepiej. Generalnie nawigacja nie jest problemem.

 

Są aplikacje do sterowania kompem - zainstalowałem w ramach ciekawostki, działa dobrze.

 

Jak coś to pytaj, może będę umiał pomóc. Mówiłem już, że polecam HTC? :)

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuję w Orange, i troszkę się interesuję tematem napiszę tak. Z punktu widzenia planu taryfowego to musi być plan gdzie oprócz wystarczającej dla Ciebie ilości minut masz min. 100MB co miesiąc na internet, mnie bardzo bardzo śmieszą ludzie że chcą jakiś telefon z górnej półki, a biorą do niego np. abonament 39zł etc. Dlaczego jest CI potrzebne te min. 100MB na internet? Z jednego bardzo ważnego powodu, po prostu Android łączy się z netem(najczęściej aktualizację) nawet gdy tego nie chcesz(póki nie wgrasz odpowiedniej aplikacji z android store), już przyszło kilkadziesiąt reklamacji do Orange na rachunki na ponad 100zł, a przecież nigdzie nie dzwoniłem ;)

 

Druga sprawa to wybór telefonu, jeśli ma to być smarfton i z panelem dotykowym, to na Twoim miejscu zainwestował bym w telefon z ekranem pojemnościowym, gdyż zapewnia on o wiele większy komfort obsługi telefonu niż ekran rezystancyjny. Bierz także pod uwagę ilość ramu i wydajność baterii. Z telefonów postawił bym na HTC ew. Samsunga.

 

Ps. Całkiem niezły jest też Samsung Wave z swoim system operacyjnym Bata, a i Nokia niedługo wprowadzi swój nowy system operacyjny(pracowali nad nim kilka dobrych lat, ma być on ulepszeniem i rozwinięciem Symbiana).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , dodam tylko że jedynie Nokia oferuję bezpłatną oficjalną nawigację w komórce + bezpłatne aktualizację na mapę Polski. Płacimy jedynie za kraje zagraniczne. Jak dla mnie to najlepsza nawigacja w telefonie. Mam Nokie E52, bo nie lubię telefonów na dotyk, a telefony z wysuwaną klawiaturą querty były dla mnie zbyt drogie np. HTC Touch Pro czy Pro2, SE Vivaz, X10 Pro mini, Nokia N97 Mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament oczywiscie bedzie -stala oplata miesieczna serfowanie bez ograniczen na terenie Niemiec. Po sciagnieciu 300MB , przejscie na GPRS cena cale 7 ojro miesiecznie.

 

Penel pojemnosciowy wiec Motorolka wedlug Ciebie odpada? Szkoda. Jakosc wykonania i cena dosc przyjazne. Dodatkowy atut mozliwosc podkrecneia procka, i dobra wydajnosc tel.

Samsung Wave narazie odpada li tylko ze wzgledu na system BADA - niestety jak do tej pory nie ma aplikacji do sterowania iTunsem (szkoda)

Samsung Galaxy I9000 z kolei jest telefonyém ciekawym ale nie obylo sie tu bez problemow. Sporo osob pisze o wieszaniu, gubieniu zasiegu etc. Wystarczy poczatsc informacje w internecie.

 

Na polu boju pozostaja wiec:

HTC Desire, HTC Legend choc nie skreslam jeszcze calkowicie motoroli. Byc moze jest jakis uzytkownik tego urzadzenia i napisze cos o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w kwestii dotykowych ekranów. Niestety(albo stety) nadal niedoścignionym wzorem jest iPhone/iPod Touch. Tam ekran dotykowy pracuje lepiej, niż fizyczne klawisze :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety HTC juz mi rozdrapali byla (jest do jutra) 20% obnizka na wszystkie produkty w MM, jednak ani Legend ani Desire juz nie ma. Pozostaly Wildfire, Tatoo, Hero i Magic. Teraz jeszcze zastanwiam sie nad Dell Streak pisalem , ze troche duzy ale miesi sie jednak w kieszeni. Szkoda , ze tak malo testow w sieci o nim. Cena 480 Euro czyli 120 taniej.

A jesli nie Dell to bede czail sie dalej na HTC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.