Skocz do zawartości
IGNORED

Czy moc amplitunera jest naprawde wazna?


Robert Gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jestem poczatkujacy w KD wiec jak palne głupote to prosze mnie nie scinac :)

Po drugie: nosze sie z zamiarem zbudowania KD. Cena hmm sredna, narazie jeszcze nic nie mam na oku.

Nurtuje mnie pewna kwestia:

Otóz bede uzywal tego sprzetu WYŁACZNIE do ogladania filmów. Odpada mi stereo gdyz mam oddzielny sprzet do muzy. Koncerty jak beda to sporadycznie. Zatem chce miec po prostu dzwiek przestrzeny o przyzwoitej jakosci, i do tego jak cos wybuchnie chce by mna telepało i szyby pekały. Czyli czyste kino :)

Teraz wiele sie pisze o mocy aplitunerów, wiadomo 80% tego co jest na rynku ma moc podana o jakies 200-300% wiecej niz rzeczywista. No ale nic. Chce kupic 5 satelitek (lub 4 + 1cenral). myslalem nad B&W 600 Tannoy M1 lub M2, kef Q1 lub innymi podobnymi. Zobacze co dostane.

Za efekty "buuum bum" bedzie pewnie odpowiadal Paradigm ten sławny rozwalacz.

I teraz mam zgryche:? czy jest sens inwestowac w mocne amplitunery? Przeciez sredniej klasy amplituner co ciagnie ok 200W-260W daje na 5 kanałow moc Realna ok 20 Wat/kan. To w zupełnosci wystarczy (mowie o REALNEJ) by ruszyc takie 600 czy kef Q1 do poprawnej pracy. Reszte przeciez odwali za wzmaka subik. W kinie jest non stop załaczany i to nie powinno miec takiego znaczenia ile watów daje sam wzmacniacz, prawda? Oczywiscie jak mowimy o stereo no to tu róznica by byla kolosalna, ale w KD subwoofer odpowiada za "pierdniecie" czyli satelitki zawsze beda pracowały na "bezpiecznych" zakresach mocy.

Co innego jak na przód zamiast podstawkowców mamy podłogowce. Zazwyczaj sa wiekszej mocy i wymagaja wiecej prądu by to poprawnie napedzic. Dziwie sie zreszta ze wiekszosc zestawów do kina własnie jest mieszana, z tył podstawki z przodu podłogowce. Moze to i sie sprawdza lepiej jak chcemy posłuchac stereo ale w kinie praktycznie daje same NEGATYWNE skutki. (powinno dawac- ja jestem laikiem teoretykiem). Rozmawialem kiedys z człowiekiem co o wszelakim audio ma dosc duze pojecie i powiedzial mi ze jak sprzet ma byc TYLKO do KINA to głosniki powinny byc wszystkie TAKIE SAME i dlatego 5 satelit + 1 subik jak jest to dobrze spasowane gra czasami lepiej od mieszanego zestawu.

Jak napisalem to czysta teoria i rozwazanie czlowieka co jeszcze nic w domu nie ma a chce kupic. Wiem napewno ze bede mial same satelitki gdyz podlogowce mam w stereo a niebede tych dwóch dziedzin łaczył. Interesuje mnie głosne słuchanie z wielkim "łup" a ze mam dosc duzy pokój (28m2) wiec nn subie nie bede oszczedzał i kupie cos naprawde mocnego. Dlatego ponawiam pytanie które postawilem na poczatku: czy potrzebuje mocnego wzmaka czy moze skoncentrowac sie na innych własciwosciach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wieksze moim zdaniem znaczenie ma jakość dzwięku (jeżeli wogóle mozna o nie mówić :-) jak i przestrzenność i dynamizm przekazu w poszczególnych kanałach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh witam Robert :)! Widze że budowa kina nareszcie rusza z miejsca ?! bardzo mnie to cieszy, tym bardziej że zastanawiasz się nad kofiguracją 5 monitorów + sub, a do tego bierzesz pod uwagę Kefy. Teraz za bardzo nie mam czasu, ale póżniej bardzo chętnie pomogę!! :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jesko !

Hmm tak Kef to by bylo niezłe. Ale obawiam sie ze jednak budzet na to nie pozwoli. Para Q1 kosztuje na allegro ok 1400zł czyli zestaw 4+central to bedzie ok 5 tys. Troche to duzo na same głosniki.

Cos mi sie wydaje ze zostane przy pomysle uzywane Tannoye. Te M1 mozna spokojnie za 400zł/para wyjac a sa bardzo ciekawe. Czyli ok 1500zł na komplet z centralnym to jak by nie bylo taniej o 3,5k od Kef. A szkoda bo te Q1 bardzo mi odpowiadaja dzwiekie i wygladem. Sa naprawde niezłe. Słuchalem kiedys takiego ampli marantza (jakis wysoki model z zegarem posrodku) wlasnie z Q1 i DVD Sony. Musze przyznac ze w kinie rewelacja a i stereo biło wiekszosc zestawów ktore słuchalem. No ale nic kasa wszystko wyznacza :)

Napewno wrzuce pieniazki w suba i to naprawde porzadnego. Pewnie wybiore paradigma ps 1000 lub 1200 gdyz słyszalem wiele pochlebnych opini o nim. A co do dvd i wzmaka to zobacze ile mi kasy zostanie. Wlasnie dlatego wrzucilem ten temat bo chce sie utwierdzic w przekonaniu iz nie musze mierzyc tak wysoko :)

Co bys powiedzial na takie cos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wez zobacz ten RSDX-02

wiem ze to jest combo ale Rotel raczej kichy nie odwali a pozatym mam wszystko w jednym, cena pewnie tez bedzie wmiare przystepna (no wlasnie musze sie dowiedziec ile)

No nic poczekam do maja kaske odłoze i rusze na łowy.

Aha mam do kupienia malutkie mission m71 550zł para. Wiem ze w stereo spisywaly sie nad wyraz dobrze, moze na takich zbudowac system?

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

Niestety ten Rotel kosztuje za granicą ok. 6000zł ! kto wie ile będzie kosztował w polsce?! :(

Napisz ile możesz przeznaczyć na wzmak i dvd, to pomyślimy.

 

Widzę że bierzesz także pod uwagę mój subwoofer!!! :)

 

jeżeli chodzi o zastosowanie samych monitorów, to rzeczywiście w przypadku gdy sprzęt będzie używany wyłącznie do kina, takie rozwiązanie jest zupełnie wystarczające, jednak dla poprawy przedniej sceny, warto zainwestować w podłogówki (rzecz jasna z tej samej serii). Oczywistym jest fakt że przody "ciągną" praktycznie całą ścieżkę dźwiękową, dlatego warto je wspomóc odrobinę mocniejszymi kolumnami. Po za tym bas będzie schodził niżej, a subwoofer będzie mógł się zająć tylko najniższymi rejestrami.

 

kolejna sprawa, kefy są rzeczywiście drogie, a oferty z allegro są mało atrakcyjne, taniej niż w sklepach tylko o 100zł. Natomiast pomysł z Tannoy jest całkiem dobry, może uda ci się dostać po niskiej cenie 5 podłogówek??? to dopiero było by kino !!! Mission niestety nie znam (albo nie pamiętam )

 

A zapomniał bym pamiętaj, że w przypadku monitorów musisz doliczyć cenę podstawki! w przypadku Tannoy podłogówki będą wychodziły podobnie jak monitory + podstawki.

 

 

Jutro skorbnę coś więcej, dzisiaj już kleją mi się oczy :

 

czekam na rozwój wydarzeń

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.