Skocz do zawartości
IGNORED

zakłucenia i zniekształcenia dźwięku ASUS Xonar D1


szefu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem z tym sprzętem polega na tym że po prostu dźwięk przy bardzo dynamicznej muzyce potrafi przycinać kiedyś używałem zintegrowanej karty dźwiękowej do odtwarzania dźwięku lecz gdy posłuchałem muzyki na sprzęcie kolegi (sb audigy2) byłem wręcz zachwycony i zakupiłem sobie lepszą dźwiękówkę a mianowicie mój wybór pad na Asus Xonar D1 lecz mam teraz z nim problem gdy słucham muzyki dźwięk owszem jest czysty ale strasznie przycina i w niektórych momentach jest zniekształcony chodzi o to że potrafi się tak jakby zwieszać i słychać zawieszki lecz nie np. wokalu tylko dźwięku który jest w tle nie wiem jak to zjawisko nazwać ale mnie to bardzo irytuję bo na urządzeniu kolegi tak nie było a na lepszym sprzęcie chyba powinno być lepiej?

To był by jeden problem a drugi mój problem polega na tym że gdy włączam komputer i jest pasek ładowania się systemu to z tej karty dźwiękowej wydobywa się takie jakby podwójne chrupnięcie podobnie jest przy instalacji sterowników lecz bardziej zależy mi żeby wyeliminować ten problem ze zniekształceniami dźwięku napisałem to dla tego aby ewentualnie zwiększyć dokładność diagnozy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój problem z tym sprzętem polega na tym że po prostu dźwięk przy bardzo dynamicznej muzyce potrafi przycinać kiedyś używałem zintegrowanej karty dźwiękowej do odtwarzania dźwięku lecz gdy posłuchałem muzyki na sprzęcie kolegi (sb audigy2) byłem wręcz zachwycony i zakupiłem sobie lepszą dźwiękówkę a mianowicie mój wybór pad na Asus Xonar D1 lecz mam teraz z nim problem gdy słucham muzyki dźwięk owszem jest czysty ale strasznie przycina i w niektórych momentach jest zniekształcony chodzi o to że potrafi się tak jakby zwieszać i słychać zawieszki lecz nie np. wokalu tylko dźwięku który jest w tle nie wiem jak to zjawisko nazwać ale mnie to bardzo irytuję bo na urządzeniu kolegi tak nie było a na lepszym sprzęcie chyba powinno być lepiej?

To był by jeden problem a drugi mój problem polega na tym że gdy włączam komputer i jest pasek ładowania się systemu to z tej karty dźwiękowej wydobywa się takie jakby podwójne chrupnięcie podobnie jest przy instalacji sterowników lecz bardziej zależy mi żeby wyeliminować ten problem ze zniekształceniami dźwięku napisałem to dla tego aby ewentualnie zwiększyć dokładność diagnozy.

Witaj. Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć tyle, że to "chrupnięcie" to normalna sprawa w tych kartach i tym się nie przejmuj u mnie też tak było i słychać coś na wzór przekaźnika na karcie z pewnością nie jest to źródłem problemu pierwszego - w tym przypadku wygląda na uszkodzenie karty ( domyślam się, że masz dobrze zainstalowane odpowiednie sterowniki i wszystko ustawione jak trzeba) - kupiłeś ją jako nową czy odkupiłeś od kogoś jako używaną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.