Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka Karta dźwiękowa, DAC USB średniej klasy do laptopa


20rafalo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na czym słuchasz, ale głośniki pokroju logitech x540 nie mają odzwiercieldlenia jakości w średniej klasie. Grają dobrze to pojęcie względne. Jeśli doświadczeni użytkownicy piszą ze creative x-fi usb gra słabiej od audigy (którą mam) to wg mnie odpada na starcie.

Niektórzy się cieszą z małych rzeczy, ok, ale nie za taką cenę.

Wg mnie E-MU to inna liga, z której będę zadowolony. Ostatecznie Asus Xonar- ale cenowo tez nie jest ok.

Głównie na słuchawkach BOSE Around Ear i Głośnikach BOSE Companion 3 II,gdy słucham bezstratnych formatów to jakość jak na moje wymagania jest wystarczająca.

Słyszałem audigy i jednak wolę czystość X-fi.

Pytanie brzmi czy do Twoich głośników będzie odpowiednia.

Raczej celowałbym w E-mu lub Xonar-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na słuchawkach BOSE Around Ear i Głośnikach BOSE Companion 3 II

No to powiedzmy taki średni zestaw. Jak na komputerowy - ok, ale dla choćby początkującego audiofila to nie ta liga :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy taki średni zestaw. Jak na komputerowy - ok, ale dla choćby początkującego audiofila to nie ta liga :-P

Zacznijmy od tego,że BOSE nie produkuje sprzętu dla audiofilów tylko melomanów :)

Jeśli szukamy audiofilskiego dzwięku to raczej nie z PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego,że BOSE nie produkuje sprzętu dla audiofilów tylko melomanów :)

Jeśli szukamy audiofilskiego dzwięku to raczej nie z PC.

Czemu nie, jeśli posiada się dobrej jakości utwory oraz filmy na PC- a E-MU stworzona jest między innymi do tego, aby "wyciągnąć jak najwięcej z PC- sygnał pobiera poprzez USB- czyli jest bezstratny. Komputer w tym momencie jest jak źródło danych takich jak dysk, płyta itp, która jest również w zewnetrznych odtwarzaczach DVD, CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam już E-MU, problem jest taki, że chciałem aby zachować mobilność mojego lapka- tj po odłączeniu go od E-Mu, żeby działała mi karta zintegrowana. Hmm nie wiem czy zostawiać sterowniki karty zintegrowanej, czy to będzie wadziło? hmm... nie wiem.

Mam acera aspire 5551G, i nie posiada opcji wyłączania karty dzwiekowej w biose. Może ktoś zna konfigurację klawiszy, ktore odkrywają ukryte ustawienia w biosie.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - nie mogę regulować głośności na panelu.

Do czego jest gałka - Direct Monitor - Level. Potencjometr jak by nie był dokręcony od środka, po przekręceniu na max słychać jak by obcierał i mogę kręcic dalej...

hmm..

Kręcąc potencjometrem nie ma żadnego efektu.

 

Jakość rewelacja - testuję muzykę w formacie flac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam już E-MU, problem jest taki, że chciałem aby zachować mobilność mojego lapka- tj po odłączeniu go od E-Mu, żeby działała mi karta zintegrowana. Hmm nie wiem czy zostawiać sterowniki karty zintegrowanej, czy to będzie wadziło? hmm... nie wiem.

 

Nie widzę przeciwwskazań.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - nie mogę regulować głośności na panelu.

Do czego jest gałka - Direct Monitor - Level. Potencjometr jak by nie był dokręcony od środka, po przekręceniu na max słychać jak by obcierał i mogę kręcic dalej...

hmm..

Kręcąc potencjometrem nie ma żadnego efektu.

 

Direct Monitor służy do monitorowania sygnału wejściowego. Głośności wyjścia tym nie wyregulujesz. Jedyne, czym możesz manipulować to głośność wyjścia słuchawkowego, poziom pozostałych jest stały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Poszukuje jakiegoś daca w podobnej cenie co powyższe. Jakiej one są klasy, czy lepiej zrobić jakieś diy np. z tego forumowego projektu? Najważniejsze aby ten dac był naprawdę dobry. Tracker Pre wydaję się interesujący z uwagi na cenę, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy no i możliwość zgrywania przez niego z analogowych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracker pre jest dużo bardziej opłacalny od 0202. Gdyż teraz jest promocja na niego.

Wg mnie robienie takiego urządzenia nie ma zalet, oprócz ceny. Kupując gotowe nie martwimy się o oprogramowanie, soft, wsparcie techniczne itd

ja dostałem chyba 4 płyty DVD- full oprogramowania.

Estetyczny wygląd. I co ważne jakość, bez ewentualnego błędu w projekcie.

Tu macie wg opinii dobry wzmacniacz słuchawkowy-ja nie testowałem.

Zalety nad emu 0202:

Wejście na zasilacz 5V

Zasilanie Phantom On/Off

Możliwość podłączenia 2 mikrofonów

i kilka innych wyjść

brak problemów z windows 7, sprzedawca twierdził, że 0202 miały z tym problemy- nie wiem na ile to prawda.

Co do jakości- nie testowałem E-MU 0202, za to ten gra naprawdę żywo, bez zbędnych "polepszaczy" stosowanych w Audigy, X-fi itp, które często psują muzykę.

Wewnątrz tracker pre zastał wyposażony w więcej podzespołów poprawiających sprawność urządzenia niż 0202.

np Wzmacniacz słuchawkowy Tracker pre:

- Maksymalna moc wyjścia: 22mW

E-MU 0202 - Maksymalna moc wyjścia: 16mW

Inne parametry jakościowe też się różnią- można znaleźć w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem do czego miałoby mi służyć to oprogramowanie. Jakiś program do zgrywania, sterowniki i więcej nie potrzebuje, nie wiem skąd tyle tych dvd. Gdzie jest ta promocja? Trochę możliwości podpięcia innych źródeł mi brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracker pre jest dużo bardziej opłacalny od 0202. Gdyż teraz jest promocja na niego.

Jak jest promocja to pewnie znaczy że model słabo schodzi. Poza Phantomem, który rzadko komu jest potrzebny niczym się nie różni. Nieprawda, że nie chce chodzić pod Windows 7. Inna rzecz że 0202 jest w tej chwili trudny do kupienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. To urządzenie zdaje się być raczej nastawione na bycie zewnętrzną kartą, aniżeli Daciem.

Ktoś może mi coś polecić? Co sądzicie o Pro-ject usb box? Czy do dobrej jakości prosty sprzęt bez fajerwerków? Bo czegoś takiego potrzebuje. Sporo lepsze od karty zintegrowanej, nie uszkadzające dźwięku jednak dobrej średniej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project to zwykła PCM-ka z opampem na wyjściu... nawet bez opcji innego zasilania niż przez USB. Jak zobaczyłem jak w środku wygląda to się roześmiałem. W rozsądnej cenie najlepszym wyborem w klasie DAC USB jest IMO nadal Audinst.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie trochę dołożę i go kupie jak będę mógł. Najniższa cena jaką znalazłem to 599 zł. Dobrze szukałem czy może jest gdzieś taniej nawet używka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest promocja to pewnie znaczy że model słabo schodzi. Poza Phantomem, który rzadko komu jest potrzebny niczym się nie różni. Nieprawda, że nie chce chodzić pod Windows 7. Inna rzecz że 0202 jest w tej chwili trudny do kupienia.

 

Nie dlatego, że nie schodzi, tylko dlatego, że wycofano z produkcji E-MU 0202 i jak narazie firma nie ma nic na jej miejce, to chwilowo obniżyła ceny tracker pre. Z tego co wiem, to promocja się niedługo kończy.

A zalet ma więcej niż napisałeś. Porównaj sobie parametry.

Nie to, że nie chce działąć pod win 7, tylko zdarzają się problemy, być może wchodzi w konflikt z jakimś urządzeniem w laptopie.

ps tylko dziwi mnie bardzo skąpy panel kontrolny w windows. Mogę tylko zmieniac "Sample rate", poza tym nic.

Może źle się zainstalował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam audinsta i gra to naprawdę ładnie. Na moich AE 109 jest dobra kontrola basu, jest szybki i zwarty, scena na moje bardziej niż poprawna ;) przed audinstem miałem jeszcze audiotraka prodigy cube i do 400zł na pewno bym go polecił bo grał bardzo fajnie jak na tą cenę. Tylko w porównaniu do audinsta bas był jakiś taki rozlazły.

 

akg k530 podpięte do audinsta to moim zdaniem magia dużo powietrza ładny bas i normalnie scena się pojawiła ;) do tego w audinst możesz podpiąć praktycznie wszystkie słuchawki bo obsługuje do 600 ohmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jednak nadal trochę się zastanawiam z uwagi na możliwość zgrywania przez tego trackera. Duża jest różnica pomiędzy Trackerem a Audinstem? Bo ta opcja by mi się przydała, jednak najlepiej bez zbytniej Utraty jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w tym ci nie pomogę bo trackera ani emu0202 nie słyszałem... Audinsta kupiłem w komputroniku za 599zł ;) cena jest póki co taka bo dolar słabo stoi, w wakacje kosztował bodajże 680zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto może zwrócić uwagę na Creative Sound Blaster X-Fi HD USB (około 380 zł)?

Jak byś czytał uważnie temat to byś nie zadawał tego pytania- przeczytaj sobie go od początku. Jest napisane jak byk- ten creative nie ma nic wspólnego z jakością HD poza naklejką. Creative jest o dwie klasy niżej od E-MU tracker pre. To tak jak nowy "ford k" vs "nowy Passat cc"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje, żeby Dac miał opcję wyboru źródeł pomiędzy usb, a s/p dif/ Ten Audinst chyba tego nie ma. Może mi ktoś polecić dobry dac z takimi opcjami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.