Skocz do zawartości
IGNORED

sb live wyjscie optyczne


Miczq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym polaczyc wspomniana wyzej karte cyfrowo do amlitunera Yamah RXV-640 i teraz rodzi sie problem standardowo ta karta nie ma tego wyjscia kupilem jakis czas temu takie wyjscie na allegro uzywalem go do nagrywania muzy na MD teraz gdy zamiezam dokonac tego polaczenia nie jestem do konca przekonany czy nie lepiej by bylo zakupic jakas lepsza karte niz sb live ktora nawet nie jest 5.1 ale w wypadku gdy bede uzywal muzyki tylko jako wyjscia a reszta bedzie zajmowac sie amplituner czy jest to konieczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaluzmy ze mam podlaczona karte Hercules Fortissimo III optycznie z amplituerem Yamah RXV-640 a do ampa kolumny co musze ustawic w sterownikach lub ampie zeby to gralo:)?(chce ominac w ogole k muzyczna by z niej nie korzystal tylko z ampa a k muzyczna tylko jako wyjscie) i jednoczesnie podpinam 2 pytanie czy da sie jakos przelaczac miedzy stereo a 5.1? np gdy bede ogladal divx ze stereo lub muze to przelacze na stereo a jak divix lub dvd z ac3 to na 5.1 bardzo prosze odp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - z przełączaniem stereo/5.1 nie ma problemu - Twoja Yamaha dostaje sygnał cyfrowy, ale nie wie skąd :D więc nawet jak masz sygnał dolby, to wciskasz na pilocie stereo i działa. w drugą stronę też (tzn. np. stereo na prologic).

 

na fortissimo nie wiem jak to się odbywa, ale ja mam SB live 5.1 podłączoną przez spdif do pioneera. niezbędne jest posiadanie oryginalnych sterowników creative'a. potem ustawiasz wyjście na cyfrowe, w mixerze wyłączasz przetwarzanie sygnału AC3 i tyle. a jak kupiłeś wyjście opytczne to pewnie musisz mieć jakiś soft do sterowania nim (chyba że karta traktuje go np. jako wyjście spdif).

 

co do obsługi ac3 przez wyjście cyfrowe - pewnie zależy to od samego codec'a. mój codec ac3 obsługuje wyjście SPDIF.

 

Wogóle polecam kupić kabelek spdif na allegro (30 zł) i mieć spokój z kompatybilnością. U mnie działa - u Ciebie tym bardziej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej pisalem chce podloczyc do kary muzycznej optycznie amplituner a do niego kolumny bede tego uzywal do filmow najczescien divxow z ac3 a po przelaczeniu w ampie na stereo do muzy czasem z plyt czesciej z mp3 karta musi byc tak kompatybilna zeby nie bylo problemow tak jak ktos pisal na forum ostanio o szarpaniu dzwieku cena to max 500-600 zl i nie potrzebuje bajerow liczy sie jakosc wyjscia optycznego i wszytkiego co ma zwiazek przy przesylaniu miedzy karta a ampem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorpane,

napisałeś coś ze sterowniki muszą być orginalne. Powiedz mi dlaczego muszą być orginalne ? Ja mam sblive, podłączyłem cyfrowo z spdif to yamaszki 440, i jak przełączę a kodeku ac3 na spdif to dźwięk zaczyna wariować, trzeszczy, przerywa, i nie wiem co może być powodem. Próbowałem kodeków ac3filter i odio , na obu wariuje. Zdarza mi się to tylko na divx i dvd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde panowie pisalem o tym na kilku forach a dopieru tu widze jest odpowiedz na moj problem.

Vorpane daj mi adres aukcji na ktorej kupowales ten kabel !!!!!

Vorpane jeszcze jak mozesz to podaj mi swoj nr gg lub email bo mam pytania OK ??

Ja mam ampli KODA AV-502 rozumiem ze wpinam do coaxialnego w ampli i wszystko gra ??

Z gory dzieki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - kable spdif.

 

a o oryginalnych driverach piszę, bo kiedy używałem tych z allegro co to przerabiają SBLive na Audigy 2 to wtedy spdif nie działał. co do ac3 w divx'ach - nie wiem czy to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorpane

 

Co do ac3 v divixach to dziala i to calkiem nieźle - strumien dzwieku nie rozni sie przeciez niczym od tego z plyty DVD. Po to wlasnie wynaleziono wlasnie programiki typu ac3filter.

 

Watek ac3 w divixach pojawial sie tu kilka razy jesli ktos ma watpliwosci wystarczy troche powyszukiwać :)

 

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sounworx

 

Jezeli pytasz o sterowniki "przerabiajace" Live na Audigy...

 

To

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (oprogramowanie do karty) i to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ( wlasciwy, alternatywny sterownik do karty dzwiekowej). Uzywalem ich stosunkowo dlugo i daja zdecydowna poprawe w jakosci dzwieku - ma duzo cieplejsze, pelniesze brzmienie niz na na zwyklych sterownikach - przynajmniej na pianocraficie... Naprawde polecam.

 

Zdrówko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.