Skocz do zawartości
IGNORED

wirtualne organy


Jan z Kraśnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Chciałbym zasięgnąć rady w sprawie nagłośnienia do mojej konsoli organowej. Instrument ten to organy wirtualne, których działanie polega na odgrywaniu przez komputer próbek wave organów piszczałkowych. Używam do tego celu programu Hauptwerk ( www.hauptwerk.com ). Karta muzyczna w komputerze: E-MU 1212.

 

W załączniku przesyłam zdjęcie konsoli. Za prospektem piszczałkowym, który jest jedynie atrapą, chciałbym właśnie zainstalować głośniki. Wymiary komory przeznaczonej na głośniki: wysokość-40cm, długość-180 cm, głębokość- 43cm. Zdjęcia w załączniku. Wymiary salonu: 7m x 4m. otwarty. Przy doborze wskazówką może być strona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31086-000331600 1289150340_thumb.jpg

post-31086-012702000 1289150358_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie dotyczy tego jaką sumę chcesz na to przeznaczyć. Moim zdaniem najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie kupno monitorów studyjnych. Skoro mają one być w tych wnękach, to absolutnie koniecznie muszą mieć przedni bas reflex. Ponieważ skala organów schodzi dość nisko to żebyś usłyszał dolne C w głosie 32` radziłbym dołozyć subwoofer.

Osobiście nie widzę sensu umieszczania głośników w tym niby prospekcie. Czy nie lepiej je gdzieś porozsuwać, aby tworzyła się porządna przestrzeń? Z tego co widać na zdjęciach będą one tak naprawdę bardzo blisko Twoich uszu.

 

Też jestem organistą. Napisz proszę coś więcej tym urządzeniu. To jest jakaś gotowa konstrukcja? Czy ta klawiatura działa na zasadzie klawiatury MIDI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie, którą podałem rekomendowane jest nagłośnienie Genelec. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem istotnie dwudrożne kolumny i małych rozmiarów subwoofer są najlepszym rozwiązaniem dla moich celów? Myśląc o dźwięku surrund ,bo takie również możliwości daje program hauptwerk, zastanawiam się w jaki sposób mogę podłączyć moją kartę E-MU 1212. Posiada ona bowiem wyjścia analogowe jedynie dwa, za to ma też wyjście cyfrowe i optyczne. Jako laik w tej kwestii- nie wiem co należy do zrobić aby mieć więcej kanałów, które rzekomo karta oferuje. Domyślam się że trzeba kartę jakoś rozbudować. Głośniki przynajmniej dwa muszą być umieszczone w prospekcie, ponieważ mając próbki nagrane stronami grający odnosi wrażenie jakby grały piszczałki. Jeśli chodzi o konsolę to jest ona mojego projektu - inspiracji szukałem m. in. tutaj:http://pcorgan.com/FotosEN.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę znacznie niższy poziom odsłuchu (wysokość) od osi akustycznej głośników umieszczonych w tych wnękach, wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem byłyby kolumny koncentryczne (współosiowe) - na koncentrykach nie będzie takich przesunięć fazowych przy odchyleniu od osi akustycznej w pionie jak w tradycyjnych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym używane 3way, za 200-400PLN, wstawił i zobaczył jak grają (żadnych bass-refleksów)...

 

Piszesz o samplach wave i popraw mnie jeśli się mylę - czy organy potrafią w naturze grać surround? Chyba dźwięk wielokanałowy po prostu nie ma racji bytu :-) Do kolumn j/w będziesz potrzebował wzmacniacza stereo (także może być z drugiej reki). Z jakąś yamaha 396/496 z kolumnami powinieneś zamknąć się w kwocie 700-800PLN. Na pierwsze eksperymenty nie polecałbym wydawać więcej. A sub'a jeśli okaże się niezbędny zawsze będziesz mógł dokupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.