Skocz do zawartości
IGNORED

Pieśni Schuberta


Teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam płytę z pieśniami Schuberta von Otter (choć z pozoru dziwne zestawienie).

Ale chcę więcej.

Czy ktoś z lepiej osłuchanych nagraniowo kolegów mógłby coś polecić? Interesują mnie głównie pieśni Schuberta, damskie i męskie głosy, ale także innych romantyków. Nie mam tu specjalnego rozeznania, a pragnienie wielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DG, "Shubert Leieder with Orchestra", von Otter, Tomas Quasthoff, pod Claudio Abbado.

 

Bardziej mi się podoba ich inna płyta DG, Mahler, "Des Knaben Wunderhorn".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Winterreise " D.F.Dieskaua przy akompaniamencie M. Perahia (chyba tak sie to pisze ) , wydane przez Sony . Mam te pieśni także w wydaniu DG z akompaniamentem D. Barenboim'a - ale one w porównaniu do płyty Sony są dużo słabsze . Sądząc po zdjęciach pana Dieskau na obu płytach , ta nagrana dla Sony jest dużo późniejsza , jest też ,jak dla mnie dojrzalsza , pełna emocji , wyraźniejsza . Płyta DG jest tylko poprawna , ta Sony - jak dla mnie genialna . Jakiś czas temu nigdy bym nie pomyslał , ze będą mi sie podobać pieśni z akompaniamentem fortepianu i to po niemiecku ! A tu proszę ;)

Wiem , że pan Dieskau nagrał jeszcze jedną płyte "winterreise " dla DG . Na okładce sa jego obrazy ( śpiewa dużo lepiej niż maluje ;) , ta ponoć jest bardzo dobra . Jakis czas temu strasznie podniecał się tym wykonaniem M. Stryjecki na łamach HFiM . Pewnie wie co pisze ;) . Ja niestety nie słuchałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz->>>

 

Jak juz masz wydanie z Fischer-Dieskau (gratuluje to jest prawdziwy klasyk)) to pozostalo Tobie kupic wersje Die schone Mullerin z Matthias Goerne na Decca 470 025.

 

Nastepnie bardzo goraco polecam malo doceniony "Songs for male Chorus" na Telarcu 80340 pod dyrekcja maestro Robert Shaw. Piekna muzyka i relizacja najwyzszej klasy.

 

Zycze dobrego odsluchu.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.