Skocz do zawartości
IGNORED

Telefon czy dobry odtwarzacz


DonkeyShot

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo czekają mnie małe zakupy. Będę zmieniał swojego wiekowego SE na coś lepszego. Zależy mi przy tym najbardziej na dobrej jakości odtwarzania dźwięku. Wiem, że komóry rzadko sprawdzają się w tym względzie, ale może są jakieś wyjątki? Sam czytałem, że ponoć dobrze daję radę Samsung Wave (533 - to model który chciałbym zakupić). Zastanawiam się też na SE Xperia8. W nim co prawda opcjonalnie dźwięk jest słaby, ale ponoć da się doinstalować lepsze sterowniki. Czy ktoś jest w posiadaniu tych cacek? Jakie są wasze wrażenia? Jestem też otwarty na inne telefoniczne propozycje.

A może dać sobie spokój z telefonem i zakupić dobry odtwarzacz?

Do słuchania będę używał słuchawek KOSS KSC75.

Czekam na wsze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem ale wydaje mi się, że telefony nie mają zbyt dobrego dźwięku. Ja jako przenośnego odtwarzacza używam klasyka:Iriver h10 20gb. Kosztował zaledwie 200zł, a gra super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam fakt że telefony mają moduł tel. już je dyskwalifikuje w teorii, ja jeszcze nie spotkałem tel. który by mi odpowiadał pod względem muzycznym. Problem też tyczy się słuchawek dousznych(nie lubię chodzić po mieście z nausznikami:)- nawet zimą). A jak masz słuchać w domu to kup sobie wzmacniacz słuchawkowy i dobre słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem mp3-ki Sony. Po zmianie telefonu na Nokię- (wyjście na std jack'a- czemu inni tego nie robią?), Soniak leży i się kurzy. Słuchawki to niedrogie, douszne AKG, bijące jednakże na głowę wszystkie zestawy słuchawkowe Nokii, jakie dają w komplecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iphone 3g(gs), iphone 4g to telefony jednoczesnie odtwarzacze ktore daja rade posrod dobrych DAPow. serie 3g z drugiej reki mozna kupic za dobra cene, polecam. Nic lepszego nie znajdziesz. Samsung, nokia to nie jest 1/10 tego jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mp3 ipoda i nokię - ipod już zapomniałem gdzie leży, bo nokia sprawda się super - oczywiście słuchawki kupione osobno - koss

 

nokię podłączam też jako tuner radiowy do mojego wzmacniacza stereo i do słuchania muzyki przy robieniu czegoś innego świetnie się nadaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, telefony rzeczywiście nie są najlepsze w roli odtwarzaczy audio, ale... własnie jak zwykle są okoliczności łagodzące, które często przeważają. Robiłem wczoraj test porównawczy iPhone'a 3G i Nokii N97. Różnica w dźwięku występuje (iP lepiej rozdziela instrumenty, nie atakuje jedną masą dźwięku), test był jednak przed instalacją PowerMP3 na Nokii, który ma lepsze kodeki i jest lekka poprawa. Co do "okoliczności" to przede wszystkim wygoda, nie łudźmy się, że sama jakosć dźwięku na ulicy czy w autobusie robi nam największą różnicę. Wychodzę z założenia, że i tak nie będę szukał umiejscowienia werbla, czy czwartego talerza perkusji. Zatem telefon jak najbardziej, ale dobrze byłoby wziąć iPhone'a.

 

PS: Podobno iP4 gra lepiej niż 3G/3GS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, telefony rzeczywiście nie są najlepsze w roli odtwarzaczy audio, ale... własnie jak zwykle są okoliczności łagodzące, które często przeważają. Robiłem wczoraj test porównawczy iPhone'a 3G i Nokii N97. Różnica w dźwięku występuje (iP lepiej rozdziela instrumenty, nie atakuje jedną masą dźwięku), test był jednak przed instalacją PowerMP3 na Nokii, który ma lepsze kodeki i jest lekka poprawa. Co do "okoliczności" to przede wszystkim wygoda, nie łudźmy się, że sama jakosć dźwięku na ulicy czy w autobusie robi nam największą różnicę. Wychodzę z założenia, że i tak nie będę szukał umiejscowienia werbla, czy czwartego talerza perkusji. Zatem telefon jak najbardziej, ale dobrze byłoby wziąć iPhone'a.

 

PS: Podobno iP4 gra lepiej niż 3G/3GS

 

A porównywał ktoś może iPhona, z którymś z Samsungów Wave. Podobno dorównują one jakością dźwięku telefonom firmy Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli chodzi o przenośne zródło to iPhone spisuje się w tej roli bardzo dobrze, pod warunkiem posiadania odpowiedniego materiału (apple lossless czy mp3 320kbps zamienione z CD lub FLAC) można myśleć o lepszych słuchawkach. Ja zakupiłem Bose in ear (otwarte) które mają ogromną przestrzeń jak na pchełki, dobrze kontrolowany bas który schodzi dosyć nisko, dobrą średnicę i wycofane wysokie. Dobre, lecz nie warte swojej ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest male porownanie jakbys chcial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość odtwarzaczy mp3 nad telefonami to dzisiaj dla mnie zwykły mit. Już dawno temu zaprzeczał temu BenqSiemens EF81 który w zestawie miał rewelacyjne pchełki. Być może w porównaniu do najwyższej elity odtwarzaczy mp3 telefonom jeszcze ciut brakuje, ale w stosunku do zwykłych "budżetowych" jest porównywalnie.

Na dzień dzisiejszy korzystam sobie z Samsung Monte oraz Vedia A10 i nie widzę żadnej różnicy. Oczywiście w jakośc, bo mnie osobiście w fonie denerwuje słabszy system obsługi a konkretnie niemożliwość odtwarzania wg nazw plików z katalogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami ze zwykle budzetowe odtwrzacze np. vedia, creative czy inne noname nie maja juz dzis przewagi nad niektorymi modelami telefonow. Ale wezmy lepsze produkty iriver, cowon, sony porownajmy z najlepszym telefonem Samsung czy Nokia i nawet gluchy uslyszy roznice. Jesli ktos slucha mp3 128kbps i na sluchwkach z kiosku to nie zobaczy roznicy, ale lepsza jakos plus lepsze sluchawki przekladaja sie calosciowo na jakosc dzwieku. Tu tylko iPhone ma racje bytu, jesli komus zalezy na jakosci i "prawdziwym" dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, w takim razie chciałbym pewnego rozstrzygnięcia, jeśli to możliwe..? Czytałem opinie, według których Samsung Wave i iPhone są sobie równe pod względem jakości brzmienia. Jednak nie znalazłem jeszcze takiej opinii, która ten temat by rozszerzyła. Mianowicie chodzi mi o to, czy ktoś z was był w posiadaniu obu telefonów i jest w stanie wyłożyć, czy rzeczywiście, różnicy nie ma. A jeśli jest, to jaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.