Skocz do zawartości
IGNORED

Jak zrobić wyjście cyfrowe w starym CD?


LeStat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz fajnego Pioneera z tacką czy inne cudeńko to sory za kiepski dowcip, ale najtańszym wyjściem jest zakup odtwarzacza DVD za 250zł. Czyta wszystko, ma wyjście cyfrowe i pilota. Mam domek na lato, pisałem kiedyś że kupiłem tam Sherwooda i spore kolumny. Jako źródło nabyłem właśnie taki odtwarzacz który ma jeszcze jedną świetną funkcję- w lecie wyświetla natychmiast zdjęcia z cyfrówki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już DVD. CD to pionier PD-S505, ale ten ma podobno dobre przetworniki? i stary Technics SL-P220.

Ten pionier ma tylko analogowe wyjścia. Może nie warto? a technics ma jedynie wartość sentymentalną i jest całkiem sprawny. Ma C/A BB PCM54HP, znalazłem też kilka kondów Elny. Czy warto go ruszać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem do środka na czym zrobiony jest CD. Następnie zdobądź noty aplikacyjne procesora i poszukaj nóżki SOUT (albo jakoś tak). SPDIF w standardzie TTL... dorobisz układ wyjściowy (bramki lub nadajnik RS485) i transformatorek odpowiedni...

Niektóre CD mają już miejsce na wmontowanie albo nadajnika światłowodowego albo całego układu...

 

Bardziej skomplikowane jest "podebranie" danych I2S (np) sprzed przetwornika i przy pomocy nadajnioka SPDIF wyprowadzenie na zewnątrz....

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślałem jednak, że to będzie trochę prostsze i zobaczę co da się zrobić. Ta druga metoda wydaje się łatwiejsza z pozoru, tylko trzeba trochę poszukać.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pozoru...

Najfajniejszym problemem jest odkrycie, w jakim formacie są przesyłane dane do przetwornika...

Ja poległem na formacie , w jakim CXD2507 "nadaje"... zdecydowanie łatwiej wykorzystać SDOut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik SPDIF ... DIT4096(lub4192), CS8xxx... w sklepie nie widziałem... można poprosić Texas Instruments o próbkę DIT. Izolację galwaniczna wymaga norma Albo światłowód albo transformatorek. Wiele urządzeń jednakoż nie ma ani jednego ani drugiego:|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.