Jump to content
IGNORED

Jak zrobić wyjście cyfrowe w starym CD?

LeStat

Recommended Posts

Jeśli masz fajnego Pioneera z tacką czy inne cudeńko to sory za kiepski dowcip, ale najtańszym wyjściem jest zakup odtwarzacza DVD za 250zł. Czyta wszystko, ma wyjście cyfrowe i pilota. Mam domek na lato, pisałem kiedyś że kupiłem tam Sherwooda i spore kolumny. Jako źródło nabyłem właśnie taki odtwarzacz który ma jeszcze jedną świetną funkcję- w lecie wyświetla natychmiast zdjęcia z cyfrówki.

Pozdrawiam

Mam już DVD. CD to pionier PD-S505, ale ten ma podobno dobre przetworniki? i stary Technics SL-P220.

Ten pionier ma tylko analogowe wyjścia. Może nie warto? a technics ma jedynie wartość sentymentalną i jest całkiem sprawny. Ma C/A BB PCM54HP, znalazłem też kilka kondów Elny. Czy warto go ruszać?

Rzuć okiem do środka na czym zrobiony jest CD. Następnie zdobądź noty aplikacyjne procesora i poszukaj nóżki SOUT (albo jakoś tak). SPDIF w standardzie TTL... dorobisz układ wyjściowy (bramki lub nadajnik RS485) i transformatorek odpowiedni...

Niektóre CD mają już miejsce na wmontowanie albo nadajnika światłowodowego albo całego układu...

Bardziej skomplikowane jest "podebranie" danych I2S (np) sprzed przetwornika i przy pomocy nadajnioka SPDIF wyprowadzenie na zewnątrz....

Powodzenia

Dzięki. Myślałem jednak, że to będzie trochę prostsze i zobaczę co da się zrobić. Ta druga metoda wydaje się łatwiejsza z pozoru, tylko trzeba trochę poszukać.

Pozdro.

Nadajnik SPDIF ... DIT4096(lub4192), CS8xxx... w sklepie nie widziałem... można poprosić Texas Instruments o próbkę DIT. Izolację galwaniczna wymaga norma Albo światłowód albo transformatorek. Wiele urządzeń jednakoż nie ma ani jednego ani drugiego:|

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.