Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z odczytem CD w Yamaha Pianocraft E810


Pixar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc w odpowiedzi na moje pytania:)

 

Założyłem nowego posta, ponieważ nie mogę znaleźć na forum pełnej i satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Problem dotyczy DVD w Pianocrafcie E810.

 

Na początku pojawił się problem z odczytem płyt cd audio. Zdarzało się, że płyta zacinała się, albo "przeskakiwała". Po włożeniu płyty dvd napęd przestał kompletnie czytać płyty dvd. Teraz płyty cd wczytuje bardzo długo i płyty przy odtwarzaniu "przeskakują" albo płyty wcale się nie ładują i wyświetlany jest napis "no disc". Diagnoza jest chyba prosta, zabrudzony, bądź uszkodzony laser ew. cały napęd. Sprzęt niestety jest już po gwarancji, więc muszę uporać się sam z naprawą. Stąd moje pytania:

 

Czy wymianę lasera, ew. całego napędu jest rzeczą mocno skomplikowana ??

 

Jakim laserem ew. całym napędem mogę zastąpić te komponenty użyte oryginalnie w odtwarzaczu (bo chyba oryginalnych części takich jakie są montowane nie można kupić)?? Prosiłbym o podanie dokładnego modelu i miejsca, gdzie mogę takie części zakupić.

 

 

z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw ma już ponad dwa lata, ale nie był intensywnie eksploatowany, ba mogę nawet stwierdzić, że przez ostatnie pół roku był używany naprawdę sporadycznie, więc dziwi mnie awaria, czy też zużycie lasera...choć jak to awaria, powstaje zwykle bez powodu i w najmniej oczekiwanym momencie...sprzęt trafił do serwisu na diagnozę, ale wstępnie usłyszałem, że wymiana lasera może kosztować około 350 zł !!! co jest delikatnie mówiąc kwotą zaporową, stąd moje pytanie o dostępność części, a w zasadzie zamienników i miejsca, gdzie takowe można zakupić oraz o poziom skomplikowania wymiany tychże części.

 

z góry dzięki za odpowiedz i pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Spotkało mnie to samo. W serwisie AudioKlan dostałem informację, że laser nie jest objęty gwarancją i jak chcę to mogą mi go wymienić za 380 PLN. Czy ktoś wie jakie części należy nabyć samemu, aby dokonać naprawy we własnym zakresie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pewnie nie są oryginalne, ale ja bym się tym nie martwił, bo i tak większość nie jest.

 

Kup od razu z mechanizmem - prostsza wymiana i mechanizm nowy. Rozlutowanie zwory to żaden problem. Przy braku lutownicy od biedy można nożykiem przeciąć lut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.