Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w am200 seryjny drut zmieniłem na audioquest nrg dokładnie nie pamiętam który- nrg 4 chyba.

Potem zmieniłem na arini audio- któryś z podstawowych.

Teraz gram na solid core audio pro.2.

I w mojej ocenie właśnie solid core audio najbardziej poprawił dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kawas napisał:

Ja w am200 seryjny drut zmieniłem na audioquest nrg dokładnie nie pamiętam który- nrg 4 chyba.

Potem zmieniłem na arini audio- któryś z podstawowych.

Teraz gram na solid core audio pro.2.

I w mojej ocenie właśnie solid core audio najbardziej poprawił dźwięk. 

Widzę, że ponad 1k kosztuje wyjściowo, ale mówisz, że stosunek jakości do ceny najlepszy? Chcę też do DACa wymienić kabel (Gustard R26), lepiej kupić dwa osobne dobre kable czy jakąś listwę i wpiąć oba fabryczne kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, har7ok napisał:

Widzę, że ponad 1k kosztuje wyjściowo, ale mówisz, że stosunek jakości do ceny najlepszy? Chcę też do DACa wymienić kabel (Gustard R26), lepiej kupić dwa osobne dobre kable czy jakąś listwę i wpiąć oba fabryczne kable?

W moim odczuciu ten solid najwiekszy efekt zrobił.  W sumie dotąd testowałem tylko 3 kable - więc mało.  Musisz przerzucić ten wątek- sporo o zasilających było tu pisane.

Co ciekawe u szwagra z arcamem sa30 też solid wypadł lepiej od arini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, har7ok napisał:

Czym się kierować, macie jakiś konkretne polecane modele?

Gorąco polecam spróbować Nordost Odin Gold z Alli, powinny być też używki dostępne. Koszt śmieszny vs markowe kable a gra jak złoto. Mam go u siebie i parę razy próbowałem wymienić na duuuzo droższe sieciówki i ku mojemu zaskoczeniu nadal siedzi w systemie. 

Solid core też testowałem, konkretnie Pro 1. U mnie z in400 zagrał zbyt masywnie, bas lał się bez żadnej kontroli, średnica podbarwiona. Oddałem. Może w innym systemie by się sprawdził, kto wie?

Bardzo dobre zdanie mam o sieciowkach Isotek, Optimum i Elite. Mało popularne u nas a grają wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Gorąco polecam spróbować Nordost Odin Gold z Alli, powinny być też używki dostępne. Koszt śmieszny vs markowe kable a gra jak złoto. Mam go u siebie i parę razy próbowałem wymienić na duuuzo droższe sieciówki i ku mojemu zaskoczeniu nadal siedzi w systemie. 

Solid core też testowałem, konkretnie Pro 1. U mnie z in400 zagrał zbyt masywnie, bas lał się bez żadnej kontroli, średnica podbarwiona. Oddałem. Może w innym systemie by się sprawdził, kto wie?

Bardzo dobre zdanie mam o sieciowkach Isotek, Optimum i Elite. Mało popularne u nas a grają wzorowo.

no właśnie - wszystko zależy do sprzętu - u szwagra seryjny kabel grał poluzowanym basem a solid pro 2 złapał ten bas za pysk 🙂

Jakie kolumny napędzasz IN400?

Napisałbyś coś krótko o tej Integrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kawas napisał:

Jakie kolumny napędzasz IN400?

Napisałbyś coś krótko o tej Integrze?

Dużo o wzmacniaczu nie napiszę. Mam go już kilka lat i jestem z nim szczęśliwy, nie czuję potrzeby zmiany. Bardzo się polubiliśmy 🙂 W trzech słowach, dynamika, barwa, rozdzielczość. Duży progres w stosunku do serii 200. Wymagający w stosunku do reszty toru. Kolumny mam polskiej produkcji Rebel Sentiment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kawas napisał:

W moim odczuciu ten solid najwiekszy efekt zrobił.  W sumie dotąd testowałem tylko 3 kable - więc mało.  Musisz przerzucić ten wątek- sporo o zasilających było tu pisane.

Co ciekawe u szwagra z arcamem sa30 też solid wypadł lepiej od arini.

Bardzo mało, zatem nie masz odniesienia do innych kabli, niekoniecznie wiele droższych. 

Grunt, że się wpasował i Tobie odpowiada.

 

9 godzin temu, har7ok napisał:

Widzę, że ponad 1k kosztuje wyjściowo, ale mówisz, że stosunek jakości do ceny najlepszy? Chcę też do DACa wymienić kabel (Gustard R26), lepiej kupić dwa osobne dobre kable czy jakąś listwę i wpiąć oba fabryczne kable?

Kupić dobrą listwę która nie popsuje brzmienia (taka bez filtracji aktywnej) i dobry kabel do niej oraz urządzeń 😉

Nie ma tak łatwo i lekko na skróty 😁

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sir.jax napisał:

Kupić dobrą listwę która nie popsuje brzmienia (taka bez filtracji aktywnej) i dobry kabel do niej oraz urządzeń 😉

Nie ma tak łatwo i lekko na skróty 😁

Tak, to podstawa, fundament bez którego system nie będzie się mógł rozwijać. Po drugie akustyka, po trzecie to na czym stoją klocki i kolumny. Wszystkie 3 elementy równie ważne. Bez nich można żonglować sprzętem i nadal stać w miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sir.jax napisał:

Bardzo mało, zatem nie masz odniesienia do innych kabli, niekoniecznie wiele droższych. 

Grunt, że się wpasował i Tobie odpowiada.

 

Kupić dobrą listwę która nie popsuje brzmienia (taka bez filtracji aktywnej) i dobry kabel do niej oraz urządzeń 😉

Nie ma tak łatwo i lekko na skróty 😁

 

Dla jasności - mam kupić listwę i dwa osobne kable zasilające? Całość pewnie za jakieś 4-5k pln? Nie opłaca się inwestować w np. lepsze kolumny? Widziałem takie dyskusje w wątkach odnośnie kabli RCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, har7ok napisał:

Dla jasności - mam kupić listwę i dwa osobne kable zasilające? Całość pewnie za jakieś 4-5k pln? Nie opłaca się inwestować w np. lepsze kolumny? Widziałem takie dyskusje w wątkach odnośnie kabli RCA. 

Dorzucisz 4-5tys do nowych kolumn, a zasilanie dalej będzie w czarnej d.... .

Ja swojego czasu miałem kabel zasilający w cenie wzmacniacza, Atolla właśnie 😉

Teraz już raczej nie kupiłbym kabla w cenie obecnego wzmacniacza, albo DACa 😆

Ale tamten kabel do wzmaka został, dostał tylko nowe-lepsze wtyki.

 

2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Tak, to podstawa, fundament bez którego system nie będzie się mógł rozwijać. Po drugie akustyka, po trzecie to na czym stoją klocki i kolumny. Wszystkie 3 elementy równie ważne. Bez nich można żonglować sprzętem i nadal stać w miejscu. 

Nawet to na czym leżą kable, ale to już inna sprawa i zazwyczaj wywołuje głupi uśmiech u pewnych ziutków...

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.