Skocz do zawartości
IGNORED

passek + wkładka


rapatapatoja

Rekomendowane odpowiedzi

halohalo!

 

ogromna prosba do was szanowni dyskutujacy, mianowicie pękł mi pasek (a wlasciwie to najpierw sie rozciagnal i potem dopiero pękł) w gramofonie unitra fryderyk g620 (wiem, że w wawie jest jakiś punkt gramofonowy...). mógłby ktoś mi pomóc? (oczywiście sie odwdziecze!).

 

i jeszcze pytanie a propos wkładki do tegoż gramofonu... siedzi tam oryginalnie (mocowana w sposób taki, że najpierw się wkłada a potem zakręca i już gra!) z igłą mf-105. czy taki system ortofona omb5 (czy sa jakies roznice pomiedzy om5, a omb5e?) przypasuje (tzn, że go tam zainstaluje i będzie OK, bez żadnych przeróbek?)? co ewentualnie innego?

 

z góry dzięki!

 

pozdrawiam

 

GG# 141010

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto namiary na sklep gdzie pewnie mozna kupic pasek do Twojego fryderyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wkladki tez tam sa dostepne ortofona i audiotechniki Nie wiem jakie sa roznice miedzy wkladkami o ktorych piszesz natomiast z wlasnego doswiadczenia wiem ze ortofon zagra sto razy lepiej jak mf 105 aczkolwiek cudow nieoczekuj Prostym tuningiem Twojego fryderyka moze byc tez dorobienie gniazd cinch ktore z wkladka podlacz krotkim odcinkiem solidnie ekranowego kabla mikrofonoweo koszt takiego zabiegu niewielki a na dzwiek dosc mocno wplywa no i mozna tez podlaczyc do frydera jakis lepsze interkonekt ale cudow nie ma i tak najtanszy project gra lepiej niz tak tuningowana fonika mowie to na przykladzie gramofonu bernard ktory swego czasu przerabialem i uzytkowalem i porownywalem z projectem mojego brata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo wkładek znalazłem tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale nie wiem które i na ile nadaja się typowo do Hi-Fi ani czy ceny mozna uznać za rozsądne. Moze ktoś zna lepsze adresy.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! zrobie ten tunning, tylko kompletnie nie wiem jak dostać

się do wnetrza ramienia, przez które przechodzą kabelki

od wkładki... (są takie cieniutkie, przekrój to

chyba 0,1mm;)

 

Co lepiej gra AudioTechnica 3600L czy Ortofon OMB5?

Ewentualnie co innego w granicach 100pln?

 

POZDRO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo!

 

dzwoniłem do tego sklepu MUZANT i niestety oni nie prowadza takich rzeczy..., podobno można dostać w kiosku gdzieś na wolumenie! ktoś może ma jakiś kontakt z tym punktem? ewentualnie wybiera się tam niebawem?

 

POMOCY!

 

pozdrawiam

marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Swego czasu w Muzancie prowadzili sprzedaz gramofonow oraz serwis wiec mnie to jakos dziwi ze nagle nie mozna tam dostac paska no i wkladkami tez tam handlowali No ale dawno tam nie bylem wiec moze cos zmienilo w tej kwestii jesli wprowadzilem kogos w blad to serdecznie przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofonami handlują nadal. Jeśli idzie o wkładki to czasem mają jakiś jeden model, a czasem nie mają wcale. Zachodzę tam czasem, by się dowiedzieć, czy mają bielizne do płyt (to coś, co się wkłada do koszulek). Potrzebuję bo moje są już obdarte - ale jak dotąd nie spotkałem. Są już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym trzymasz winyle? Koszulki masz? Ale gołych ich bez bielizny w nich nie trzymasz? Na pewno nie. To co płyty nosza pod koszulkami to chyba podkoszulki. Tak byłoby logicznie. Czyli bielizna. Z folii, papieru lub mieszana. W latach osiemdziesiatych była fatalnej jakości (nawet z wymiarami były problemy) no i się moim wydarła.

 

Czy Ty aby nie masz szafy grającej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuurde - myślałem że to jakieś specjalne "koszulki" z jakiejś miekkiej tkaniny czy cos takiego :)))

No mam. Jest okładka i potem taki foliowy woreczek z szeleszczącej folii czasem zamiat tego była papierowa koperta z otworem wielkosci etykiety na płycie. A czasem i koperta i ten foliowy woreczek. Rzeczywiście jakość tego jest fatalna. Tylko w jednej płycie miałem ten foliowy woreczek zaokraglony tak ze pasował do płyty. W pozostałych to czesto nie wiadomo jak to włożyć. Oprócz tego na okladki płyty sa jeszcze foliowe obwoluty - to je się zakłada na całą okałdkę.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.