Skocz do zawartości
IGNORED

dvd jako CD w zestawie hi-fi


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest wasza opinia na temat wykorzystania dvd denona z górnej półki np dvd 2800 w systemie hi-fi.

Współpracował by z lampą JADIS ORCHESTRA.

Upiekł bym wtedy 2 pieczenie na jednym ogniu miałbym bardzo dobre dvd + niezły cd - wg/audio +HIFM

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/814-dvd-jako-cd-w-zestawie-hi-fi/
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, dvd w podobnej cenie ma lepszy napęd niż cd, ale gorszy przetwornik. Może lepiej kupić tańsze dvd plus przetwornik? Rozumiem, że chcesz oglądać filmy w stereo, bez amplitunera.

 

Zaraz nas usuną z forum za szerzenie herezji :-)

Testowałem bezpośrednio niezłe DVD Panasonica ( model 71) i CD Rotela 1070. Jako wzmak także Rotel RA1070 i głosniki Dynaudio Contour 1.8mk2 . Na muzyce rockowej

różnice były na granicy percepcji. Na dobrze nagranym jazzie znacznie wyraźniejsze różnice na korzyść CD ( wybrzmiewanie,informacje o akustyce ,lepsze wokale,itp,itd). Jednak trzeba pamietać,że w tym wypadku CD było droższe od DVD.

 

Z drugiej strony tzw" DVD z górnej półki" mają raczej rozbudowane tory wizyjne niż

przetworniki czy dopracowany stopień wyjściowy . Różnice na korzyść CD będą ale

"audiofilskie" .

 

Piszący te słowa nie rozumie po co są tzw " bardzo dobre DVD" skoro na DVD za 400 zł można równie skutecznie obejrzeć film i to w kolorze ;-) I bardziej mi się podoba pomysł zintegrowania DVD z telewizorem ;-)

Kilka lat temu kupiłem nowość na rynku DVD - Pioneera DV-535 (1600zł). Cel oczywisty - oglądanie filmów, ale w najprostszej konfiguracji DVD-TV-wzmacniacz stereo. Miałem wtedy Denona PMA-350SE i DCD-735 (cena z 99 roku ok.1200zł). Porównanie Denon'a i Pioneer'a w muzyce stereo był jednoznaczne - dwie lub trzy klasy lepiej grał cedek. A jak sprzedałem zestaw Denona, to kupiłem używany przetwornik C/A i Pioneer służy jako napęd (czyta m.in. CD-RW).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.